24 listopada

24-listopada

Horoskop dla urodzonych 24 listopada

24 listopada – horoskop ogólny

Charakterystycznymi cechami człowieka urodzonego 24 listopada, które na pewno w jakiś sposób wyróżniają go spośród innych, są: jego wielka przedsiębiorczość oraz wrodzony praktycyzm.

Najlepiej czuje się wśród ludzi, ale na szczęście nie poprzestaje na towarzyskich spotkaniach i beztroskiej zabawie, ale idzie o krok dalej, bo chce zrobić coś ważnego i pożytecznego. Przede wszystkim kosztem swego życia osobistego często bierze udział w różnorakich pracach i akcjach społecznych.

Aktywnie działa na rzecz poprawienia losu cierpiących i potrzebujących, bo chce coś dać innym z siebie, choćby swój czas. Bardzo zwraca uwagę na zewnętrzną stronę swojego życia i właściwie wszystko rozpatruje pod kątem tego, czy zapewni mu to popularność w otoczeniu, czy przeciwnie – może mu zepsuć reputację. By do tego nie dopuścić, stara się być bardzo konwencjonalny i przejawia wiele zachowań, które mają niewiele wspólnego z jego prawdziwym charakterem, jednak jego prawdziwą twarz można poznać dopiero wtedy, gdy się do niego znacznie zbliży.

Bardzo ważną wartością w życiu jest dla niego rodzina i jest do niej ogromnie przywiązany, choć zwykle nie wyraża tego w sposób jawny i nikt poza nim nie zdaje sobie z tego sprawy. Mimo iż częściej działa na rzecz obcych niż pomaga swym bliskim, wiedzą oni, że mogą na nim polegać w każdej sytuacji i że ich dobro mocno leży mu na sercu.

Ma także zdolność wpływania na ludzi czy też odpowiedniego manipulowania nimi, ale zawsze w granicach przyzwoitości. Dzięki temu potrafi sprawić, że ludzie mu chętnie pomagają i zwykle w dużej części zawdzięcza im swój sukces.  Ma wiele zdolności, które wyróżniają go z tłumu, a także jest przejęty nieustannym pragnieniem niesienia pomocy innym.

Chętnie przyjmuje na siebie odpowiedzialność za innych ludzi i może być bardzo pożytecznym członkiem społeczeństwa. Jednak taka odpowiedzialność nie zawsze wychodzi mu na dobre, bo mając świadomość obowiązku, jaki na nim spoczywa, stale dręczy się, że popełni jakiś błąd, który okaże się bardzo brzemienny w skutki.

 

pozytywyZalety

Bezkonfliktowość człowieka narodzonego 24 listopada jest cechą zasługującą na wielką pochwałę, ponieważ dzięki niej nie angażuje się w żadne spory i w każdej sytuacji gotów jest pójść na kompromis.

Jest rozsądny, umiarkowany i nie ma skłonności do przesady w niczym, bez względu na okoliczności. Doskonale nad sobą panuje, jest człowiekiem zrównoważonym, statecznym i godnym zaufania.

Kiedy coś komuś obieca, można mieć pewność, że bez względu na okoliczności dotrzyma danego słowa, nieważne przy tym, ile wysiłku będzie go to kosztowało. We wszelkim działaniu wyróżnia się wielką konsekwencją i nigdy nie przerywa podjętych działań. Poczucie zniechęcenia jest mu niemal całkowicie obce, a przynajmniej wydaje się, że tak jest, bo po prostu nie dopuszcza go do swych myśli.

Imponuje tym mniej wytrzymałym ludziom, którzy poddają się po doznanej porażce czy zawsze wtedy, gdy dojdą do wniosku, że ich początkowe założenia były błędne.

Kolejną ważną zaletą jest jego dyskrecja, z której słynie w swoim środowisku. Powoduje ona, że ludzie, nie tylko przyjaciele, chętnie zwracają się do niego z prośbami o radę, a także skłonni są powierzać mu swoje sekrety.

 

Wady

Chęć zachowania całkowitej niezależności i brutalna szczerość to najważniejsze wady człowieka urodzonego w dniu 24 listopada.

Powoduje to wiele problemów w jego życiu, ale z żadnej z tych cech nie zamierza rezygnować ani ich w sobie zwalczać, a wręcz się nimi szczyci i je w sobie pielęgnuje. Często układa rozmaite plany, które są bardzo szczegółowe i mądre, nie można im nic zarzucić oprócz tego, że zawarte w nich działania zupełnie nie pokrywają się z możliwościami i umiejętnościami owego człowieka.

Nie można mu zarzucić lekkomyślności, więc nie wiadomo, z czego wynika takie postępowanie, ale stanowczo powinien z tym skończyć, ponieważ doznaje przez to tylko niepotrzebnych rozczarowań i przykrych doświadczeń. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to przyczyna większości jego problemów, których z powodzeniem mógłby uniknąć, gdyby tylko wykazywał się większym realizmem i trzeźwością.

Jest człowiekiem nadmiernie wrażliwym i cecha ta sprawia, że nie zawsze potrafi odróżnić rzeczywistość od wytworów swej bujnej wyobraźni i  odwrotnie, wobec czego nie zawsze jest w stanie dokonać właściwej oceny swojej sytuacji.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 listopada

Człowiek narodzony 24 listopada uwielbia rywalizować i nie ma dla niego satysfakcji ze zwycięstwa, jeśli nie pokonał kogoś, kto z nim konkurował.

Nie ma jednak skłonności do wywyższania się ani wykorzystywania swojego stanowiska do jakichś godnych potępiania zachowań, a w ręcz przeciwne – zachowuje się bardzo naturalnie, więc jego współpracownicy darzą go nie tylko należnym jego stanowisku szacunkiem, ale też szczerą sympatią.

Posiada również zdolności posiadania wiedzy teoretycznej, ale nie mniej sprawnie radzi sobie wówczas, gdy musi ją wykorzystać w praktyce. Doskonale sprawdzi się na każdym stanowisku kierowniczym i może zarządzać nawet wielkimi zasobami ludzkimi, ponieważ umiejętnie współpracuje z ludźmi i umie sobie zapewnić ich posłuszeństwo.

Jedyne, co może mu zaszkodzić, to jego własne obawy przed utratą owego stawiska oraz skłonność do wpadania w nałogi, wobec czego stale musi na siebie uważać i nie dopuszczać do ryzykownych sytuacji.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 listopad

 • kolory : czerwony, żółty, karminowy; cytrynowy
 • charakter : przedsiębiorczy, niezależny, zaczepny, ruchliwy
 • roślina : buk
 • zawody żeńskie : lekarka, biolog, piosenkarka
 • kamień : hiacynt
 • zawody męskie : kierowca, telemarketer, wróżbita
 • zwierzę : kumak

Imieniny 24 listopada

 • Flora
 • Protazy
 • Jaśmina
 • Agnieszka
 • Walenty
 • Franciszek
 • Emilia
 • Dobrosław
 • Joachim
 • Roman
 • Jan
 • Aleksander
 • Andrzej
 • Biruta

24 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec


3 komentarze

 1. Jar 26 września 2014
 2. yka 1 marca 2017
 3. Katarzyna Sokołowska 16 lutego 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Symbol spostrzeżony na obrazku jako pierwszy zdradza Twój sposób myślenia i prawdziwą naturę. Wskaż go bez zastanowienia
Ludzie różnią się od siebie na milion sposobów.  Jesteśmy charakterystyczni, choć niejednokrotnie musimy spojrzeć na siebie oczami innych, by dostrzec swoją unikalność i nietuzinkowość. To nic złego, w końcu życie polega po trosze na odkrywaniu świata i ludzi, a skoro przynajmniej


Przyjrzyj się swoim dłoniom i policz ile masz na nich „bransoletek”. Ta prosta „matematyka” dostarczy Ci ważnych informacji m.in. na temat Twego zdrowia
Chiromancja lub czytanie z dłoni to starożytna sztuka, której korzenie sięgają kilku tysięcy lat.  Wywodzi się z hinduskiej astrologii, a pierwsza wzmianka o niej pochodzi z chińskiej książki „I Ching”. Interesował się nią nawet Arystoteles, który przekazał tę wiedzę Al

Fakty i mity o każdym znaku zodiaku. Niektóre jeszcze do niedawna uznawaliśmy za pewnik
Horoskopy wiele nam mówią o naturze każdego ze znaków zodiaku.  Dzięki nim dowiadujemy się sporo o własnych pobudkach, słabych i mocnych stronach. Niektóre z tych informacji traktujemy jako ciekawostki. Inne jednak bierzemy za pewnik. Pozwalają nam one dokonać prostej klasyfikacji. Dookr