5 listopada

5-listopada

Horoskop dla urodzonych 5 listopada

5 listopada – horoskop ogólny

Niezależność to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 listopada.

Zawsze polega on tylko na sobie i swoich zdolnościach, zwraca się w takim kierunku, w jakim wie, że czekają na niego zadania, z którymi może sobie poradzić, jeśli zaś czegoś nie jest w stanie dokonać sam, zamiast poprosić kogoś o pomoc, zwyczajnie z tego rezygnuje. Taka sytuacja bardzo mu odpowiada, bo mimo iż teoretycznie wiele może na tym stracić, nie przeszkadza mu to, bo najważniejsza jest dla niego satysfakcja, jaką czerpie z faktu, iż radzi sobie sam.

Dzięki temu wie, że jeśli poniósł porażkę, to nikt nie działał na jego szkodę i może z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość, jeśli zaś odniósł sukces, to zawdzięcza go tylko sobie i może czuć się z tego powodu bardzo dumny, zwłaszcza jeśli było szczególnie ciężko.

Wszystko to powoduje, że jest raczej zamknięty w sobie i nawet kiedy chce otworzyć się na innych, bo doskwiera mu samotność i szuka towarzystwa, jest mu dość trudno to zrobić, ponieważ uchodzi za człowieka pełnego godności, a nawet wyniosłego. To rodzi naturalny szacunek, którym na pewno może się cieszyć, ale tylko do pewnego momentu, gdyż ludzie również niechętnie się do niego zbliżają i zwykle czekają, aż to on pierwszy wyjdzie z inicjatywą, na co mogą się nie doczekać nigdy.

Zarazem jednak człowiek ten jest egoistą i najważniejsi są dla niego nie inni ludzie czy to,  by mieć przyjemność z kontaktów z nimi, ale własne dążenia i to na nich najmocniej się skupia. Raczej nie zrezygnuje dla żadnej osoby ze swych ambicji, a także nie będzie miał większych skrupułów kiedy będzie przed sobą widział swój cel, a osiągnięcie go będzie się wiązało na przykład ze skrzywdzeniem jakiejś osoby, choć oczywiście są w tym pewne granice i nie jest to człowiek zupełnie pozbawiony względów.

Jednak nie da się ukryć, że sprawy innych ludzi mało go interesują, zazwyczaj skupia się wyłącznie na swoim życiu, dlatego raczej nie ma co liczyć, że będzie komuś pomagał czy doradzał odnośnie jego problemów. Często nawet nie zauważa, że ktoś może tego od niego oczekiwać, więc ma czyste sumienie i święty spokój. To również bardzo mu odpowiada, gdyż jeśli ktoś poprosiłby go o przysługę, mogłoby to być dla niego kłopotliwe, bo nie lubi zbytnio angażować się w sprawy innych, ale nie lubi też się wykręcać i na siłę szukać wymówek.

Jest na to zbyt prostolinijny i ambitny, dlatego kiedy nie ma innego wyjścia, mówi ludziom brutalną prawdę prosto w oczy, co także nie wpływa pozytywnie na jego popularność w otoczeniu.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony w dniu 5 listopada doskonale wie, że jeśli sam sobie na coś nie zapracuje, to nikt, ani żaden człowiek, ani też łaskawy los, mu tego nie da i nawet by tego nie chciał.

Ma ambicję do wszystkiego dochodzić na własną rękę, swą ciężką pracą i uczciwymi wysiłkami, których nie boi się podejmować nawet jeśli wie, że mogą być ogromne.

Przeciwnie, im bardziej jakaś sprawa jest trudna do załatwienia, tym bardziej go pociąga, co świadczy o jego wielkich ambicjach i świadomości tego, na co go stać, a stać go na wiele, gdyż posiada nieprzeciętne zdolności, które rozchodzą się w rozmaitych kierunkach i z których potrafi zrobić jak najlepszy użytek.

Można się tego od niego uczyć, tak samo jak rozsądnego gospodarowania czasem, człowiek ów bowiem nigdy nie rozprasza swej energii na jakieś mało znaczące zachowania czy rozrywki, które poza chwilową przyjemnością nie mogą mu dać żadnych korzyści. Nie lubi czczych dywagacji i jałowych rozmów, woli zakasać rękawy i wziąć się do pracy, czyli do tego, co może mu dać wymierne rezultaty.

 

Wady

Niewątpliwie człowieka urodzonego w dniu 5 listopada można nazwać egoistą, ponieważ sprawy innych ludzi w ogóle go nie interesują, a właściwie większość ludzi mogłaby dla niego nie istnieć.

Nie wzruszają go problemy i nieszczęścia innych i zwykle zupełnie na nie nie zważa, nawet jeśli ma wielkie możliwości, by im pomagać. Jest bardzo zasadniczy i nikomu nie pozwala naruszać zasad, jakie sam ustala. Można się poprzez to trwale mu narazić i dla nikogo nie ma względów, nawet dla najbliższych sobie osób.

W ogóle wydaje się, że jest bardzo nieczuły, a nawet jeśli prawda taka nie jest, to taka opinia w zupełności mu odpowiada i bardzo się stara, by nie stracić wizerunku człowieka twardego, więc może się zachowywać bezwzględnie nawet na pokaz.

Jeśli już z kimś się zwiąże, ma problemy z okazywaniem uczuć oraz z dochowaniem wierności, choć jednocześnie nie może osiągnąć pełni szczęścia bez szczęśliwego związku, co jest paradoksem, a gdyby się postarał, na pewno umiałby sam zapracować na swoje szczęście poprzez zmianę swego charakteru, czego zwykle nie zamierza robić.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 listopada

Wielka siła człowieka urodzonego 5 listopada tkwi w tym, że potrafi on swym myśleniem obejmować cały horyzont dostępnych mu spraw, nie skupiając się tylko na drobiazgach, ale bystro obserwując wszystko, co go dotyczy i stale trzyma rękę na pulsie.

Dzięki temu nikt ani nic nie może mu zagrozić na gruncie zawodowym, więc tym większe są jego przewagi, które sam swymi usilnymi poczynaniami zdobywa. Jest zamknięty w sobie i to również ma dla niego wielkie znaczenie, ponieważ ludzie nie znają jego planów, a gdyby patrzyli mu na ręce, z pewnością źle by się z tym czuł i mógłby przez to odnosić gorsze wyniki. Dzięki temu zaś pracuje bardzo wydajnie i szybko zdobywa kolejne szczyty, znacznie wyprzedzając swoją konkurencję i powiększając swoją satysfakcję, która jest mu niezbędna jako jedna ze składowych szczęścia.

Ma predyspozycje do wszelkich dziedzin, w jakich tylko wykazuje jakieś zdolności, a nierzadko posiada talenty artystyczne, zwłaszcza literacki. Potrafi także przenikliwie patrzeć na wszelkie kwestie i krytykować to, co jest w nich złego oraz wskazywać sposoby, na jakie można daną rzecz udoskonalić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 listopad

 • charakter : niezależny, godny, przenikliwy, zacięty
 • zwierzę : kot
 • zawody żeńskie : hafciarka, tancerka, logopeda
 • kolory : czerwony, niebieski, wrzosowy; kardynalski
 • kamień : cyrkonia
 • roślina : forsycja
 • zawody męskie : prokurator, pielęgniarz, koszykarz

Imieniny 5 listopada

 • Sławomir
 • Florian
 • Gerald
 • Magnus
 • Blandyna
 • Dominik
 • Marek

5 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion


Twoja ocena

4 komentarze

 1. Mariusz 5 listopada 2017
 2. Nicola 17 lipca 2020
 3. Ela 11 listopada 2020
 4. Aga 25 listopada 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Najlepsze żony pochodzą spod tych trzech znaków zodiaku. Jakie cechy posiadają?
Kobiety są zmienne. Można je porównać do żywiołów, które szaleją wokół mężczyzn. Mogą równie dobrze zmieść ich z powierzchni Ziemi, jak tornado, co utulić i ukołysać, niczym łagodne fale. Już dawno odeszliśmy od myślenia, iż zadaniem i rolą kobiety jest zostanie przykładn


Jak myślisz, przetrwałbyś apokalipsę zombie? Sprawdź, jakie szanse na przeżycie dają Ci gwiazdy
W ostatnich latach wszyscy zaczęli mieć obsesję na punkcie zombie. Być może dlatego, że biorąc pod uwagę stan naszego społeczeństwa, wielu uważa, że ​​zbliżająca się apokalipsa nie jest zbyt odległa. Temat apokalipsy zombie jest już tak dobrze opisany i opowiedziany, że aż t

Cecha osobowości, która zawładnęła Twym znakiem zodiaku. Sprawdź, co pcha Cię do przodu i jak to wykorzystać
Każdego z nas co innego motywuje i skłania do podejmowania konkretnych życiowych decyzji.  Jedni kierują się mocjami. Drudzy trzymają je na wodzy, pozwalając działać logice. Część z naszych wyborów leży w naszej naturze i charakterze. Inne pochodzą jednak od gwiazd. Nastawienie do ż