9 listopada

9-listopada

Horoskop dla urodzonych 9 listopada

9 listopada – horoskop ogólny

Otwartość człowieka urodzonego w dniu 9 listopada jest jego najbardziej charakterystyczną cechą i dostrzega w nim to każdy już od pierwszego zetknięcia.

Wszystkim daje odczuć swoje poglądy w sposób bardzo jasny, tak że nikt nie może mieć wątpliwości co do jego sposobu myślenia. Wiele to ułatwia, bo na przykład żadna osoba z jego otoczenia nie może powiedzieć, że uważała go za kogoś innego – wszyscy wiedzą kim jest, jaki jest i czego mniej więcej można się po nim spodziewać.

Nie angażuje się też dzięki temu w niejasne kontakty z  ludźmi, lecz od razu nawiązuje się między nim a drugą osobą nić sympatii bądź też oboje od razu wiedzą, że nie nadają na tych samych falach. Jego sympatie i antypatie również są bardzo jasno określone, ponieważ dla swych przyjaciół jest wspaniałomyślny, wyrozumiały i gotów do pomocy, zaś wrogów zwalcza z zaciętością i jest w tym nieubłagany. Przy tym raczej nie zdarza się, by polubił kogoś, z kim wcześniej toczył boje, na odwrót jednak jest to możliwe i zdarza się wbrew pozorom dość często, mimo iż jest dość stały w swoich przekonaniach.

W człowieku tym drzemią wielkie siły życiowe oraz równie silne namiętności, którym podlega raz mniej, a raz bardziej, zależnie od sytuacji i samopoczucia. Ma ciekawe zainteresowania, nieraz nawet wydają się one jego otoczeniu zgoła dziwaczne i wpływa to na fakt, że czasami jest postrzegany jako egocentryk.

Zazwyczaj pragnie dla siebie zupełnie innych rzeczy niż inni, poszukuje jakichś niebanalnych rozrywek i jest w stanie gonić za tym bardzo długo, dopóki nie poczuje się usatysfakcjonowany, nie można jednak mieć pewności, czy kiedykolwiek to nastąpi, bo nie zawsze rzeczywistość sprostuje jego wygórowanym oczekiwaniom. W większości jednak przypadków do szczęścia wystarcza mu to, co innym ludziom, choć może niekoniecznie w tej samej kolejności co u innych.

Na pewno jednak potrzebny mu jest szczęśliwy związek uwieńczonym szczęśliwym małżeństwem, gdyż nie potrafi on żyć bez miłości i bez kochającej osoby u swego boku. W ogóle życie uczuciowe jest bardzo ważną sferą jego życia, czasami najważniejszą, ale nie w tym sensie, że podporządkowuje mu większość swych działań, gdyż przeważnie wcale tak nie jest, ale jeśli mu się nie wiedzie na gruncie uczuciowym, rzutuje to negatywne na wszystkie inne dziedziny jego egzystencji.

 

pozytywyZalety

Wobec swych bliskich i przyjaciół człowiek urodzony w dniu 9 listopada jest pełen jak najlepszych intencji, wobec wrogów zaś jest surowy, ale sprawiedliwy.

Dla tych, z którymi żyje w dobrych układach, ma wiele wyrozumiałości, czasu oraz współczucia. Chętnie pomaga każdemu, kto tego potrzebuje, co w jego przypadku jest sporym wyrzeczeniem, ponieważ ma zwykle bardzo mało wolnego czasu, tym bardziej więc jest to godne pochwały.

Na pochwałę zasługuje także fakt, iż bardzo rozsądnie nim gospodaruje  i nie pozwala sobie na zaniedbywanie żadnego ze swych obowiązków, nawet jeśli chodzi o czynności nieszczególnie ważne, które spokojnie mógłby sobie darować albo odłożyć je w czasie. Bardzo nie lubi tego robić, bo wręcz panicznie boi się, że mógłby wtedy o nich zapomnieć, a nie zamierza pozwalać sobie na niedbalstwo i nie toleruje tego też u innych osób.

Można brać z niego przykład jeśli chodzi o obowiązkowość i dotrzymywanie terminów, bo robi to także w przypadkach, gdy ma ważniejsze rzeczy na głowie, na przykład jakieś problemy.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony w dniu 9 listopada bardzo niechętnie poddaje się wszelkim ograniczeniom, zwłaszcza takim, których nie wymyślił sobie sam, lecz zostały mu z góry narzucone.

Wydaje mu się, że jest kimś wyjątkowym i wszyscy mogą przestrzegać danych zasad, ale on wcale nie musi i upiera się przy tym zupełnie bez sensu, choć poza tym jest człowiekiem zupełnie rozsądnym i trzeźwo patrzącym na świat. Nikomu nie pozwala ingerować w swoje życie i jest w tym bardzo przewrażliwiony, w najmniejszych namowach czy zachętach dopatruje się zamachów na swą niezależność i gotów jest kruszyć o to kopie.

Jego bliscy nie mają z nim łatwego życia, bo przy wszystkich swych zaletach i  pozytywnym nastawieniu ma też skłonności do przesady i stosunkowo łatwo wpada w gniew, w którym lubi się zacinać. Nie jest łatwo go zadowolić, gdyż ma wobec wszystkich wysokie wymagania i wydaje mu się, że skoro sam pracuje usilnie nad poszerzaniem swych kwalifikacji i rozwojem swej osobowości, to wszyscy powinni przejawiać właśnie takie dążenia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 listopada

Silna wola człowieka narodzonego 9 listopada może doprowadzić go do wielu sukcesów w życiu zawodowym, ponieważ nie zważa on na to, co myśli o nim otoczenie, lecz wytrwale prze do każdego swego celu i realizuje swoją wolę w każdym założeniu.

Niestety jednak zwykle niezależnie od tego na jego drodze pojawia się wiele przeciwności, które mniej lub bardziej skutecznie hamują jego działania, wobec czego nie osiąga on zazwyczaj takich sukcesów, jakie mógłby i powinien, zważywszy na jego zdolności i wrodzone predyspozycje.

Jest to bowiem człowiek inteligentny, ogromnie pracowity, zdolny do wysiłków i ponoszenia rozmaitych wyrzeczeń. Sprawiedliwie osądza wszystko, co się wokół niego dzieje i nieraz robi to zawodowo, w czym jest perfekcjonistą i może sobie przez to zasłużyć na powszechny szacunek.

Potrafi zjednywać sobie sprzymierzeńców i to również oddaje mu wielkie zasługi w każdej pracy, jakiej się ima, gdyż ludzie nie tylko chętnie z nim współpracują, ale też pomagają mu jak tylko mogą, wiedząc, że opłaca się żyć z nim w  dobrych stosunkach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 listopad

 • charakter : dumny, przebiegły, bystry
 • kolory : pomarańczowy, fioletowy, kremowy; marchewkowy
 • zawody żeńskie : pielęgniarka, ekonomistka, manikiurzystka
 • roślina : wierzba
 • zawody męskie : ekspedytor, geolog, ratownik górski
 • kamień : granat
 • zwierzę : dzięcioł

Imieniny 9 listopada

 • Elżbieta
 • Bogdan
 • Teodor
 • Ścibor
 • Genowefa
 • Nestor
 • Joanna
 • Ludwik
 • Lilla
 • Aleksander
 • Gorzysław
 • Orestes
 • Ursyn

9 listopada – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

3.1/5 - (14)

3 komentarze

 1. Katarzyna
 2. Ola
 3. Bubasek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Rządzi Tobą noc, czy dzień? Jaki masz w sobie czar, którym przyciągasz innych? Spójrz w gwiazdy, by się o tym przekonać
Każdy z nas jest inny i ma inne przymioty oraz walory. O tym, czy jesteśmy nocą, czy też dniem, często sami dobrze wiemy. Wystarczy spojrzeć na nasz tryb pracy, wziąć pod uwagę czas, w którym mamy najlepsze samopoczucie, gdy mamy najwięcej energii i kiedy w naszych głowach rodzą się na


Jakim typem byłego partnera jesteś. Sprawdź, jaka bestia wychodzi z Ciebie po rozstaniu
Różnice charakterów uwydatniają się nie tylko w tym, jakie związki ludzie tworzą, ale również w tym, w jaki sposób się rozstają.  Nie ważne, co by Wam nie mówili psychologowie, zerwanie relacji, to zawsze mały dramat. Tym większy, im więcej czasu, energii i sił poświęciliśmy je

Dlaczego wciąż jesteś singlem? Gwiazdy mają na ten temat kilka teorii…
Każdy z nas ma za sobą bagaż doświadczeń, które w pewnym stopniu kształtują jego życie. Przebyte związki i miłosne zawody pozostawiają po sobie ślad, który ciężko jest wymazać. Odbija się to zwykle na naszym charakterze, zasadach i upodobaniach. Niektórzy, Ci bardziej dotknięci,