18 lutego

18-lutego

Horoskop dla urodzonych 18 lutego

18 lutego – horoskop ogólny

Występy publiczne, bez względu na rodzaj, to ulubiona rozrywka człowieka, który przyszedł na świat 18 lutego, a nierzadko dąży on nawet, by stało się to jego sposobem na życie.

Marzy o karierze, która pociągnie za sobą sławę i podziw tłumu, co jest wyrazem jego wielkich ambicji, ale i pewnej próżności. Zazwyczaj udaje mu się osiągnąć ten i inne cele, ponieważ jest bardzo elokwentny, zawsze wie, co chce powiedzieć i umie odnaleźć się w każdej sytuacji.

Ma także nieprzeciętny intelekt i jest niezwykle przenikliwy – mało jest rzeczy, które można skutecznie przed nim ukryć, dlatego jego znajomi wiedzą, że oszukiwanie go nie ma sensu, bo i tak prędzej czy później wszystkiego się domyśli.

Wyraża się niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu wszyscy go rozumieją, nie ma więc żadnych problemów z komunikacją, a ponadto umie jasno formułować swoje oczekiwania względem innych osób.

Jest człowiekiem o nieprzeciętnej wiedzy, ponieważ chętnie i szybko się uczy i wręcz nie ma dziedziny, która nie budziłaby jego zainteresowania. Nie poprzestaje jednak na wiedzy teoretycznej, gdyż umie ją bardzo dobrze spożytkować, dzięki czemu w swym otoczeniu cieszy się opinią człowieka nie tylko bardzo mądrego, obdarzonego wszechstronną i głęboką wiedzą, ale też niebywale zaradnego.

Wszystko to powoduje, że człowiek urodzony 18 lutego jest niemalże skazany na sukces, jednak trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, że nie zawsze wychodzi mu to na dobre. Wprawdzie może uczynić zadość swoim nieprzeciętnym ambicjom i rzeczywiście zrobić nieprzeciętną karierę, ale najprawdopodobniej będzie na niej tak mocno skupiony, że ucierpią na tym wszystkie pozostałe dziedziny jego życia, oczywiście najbardziej życie uczuciowe czy też rodzinne.

Na tym tle mogą wynikać spore nieporozumienia z najbliższymi, którzy domagają się jego uwagi i bliskości, jednak on nie może im poświęcić tyle czasu, ile potrzebują i nie może nic na to poradzić, a przynajmniej tak utrzymuje. Często zatem człowiek ów nie może zaznać szczęścia w życiu osobistym i kariera jest dla niego jedynie namiastką prawdziwego spełnienia.

 

pozytywyZalety

Pracowitość to najbardziej wyrazista cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 lutego. Jest on zdolny do największych wysiłków, nawet ponad swoje siły, zwłaszcza kiedy wie, że ma przed sobą jakiś ważny cel albo na czymś szczególnie mocno mu zależy.

Jest bardzo ostrożny kiedy ma obdarzyć kogoś swoim zaufaniem i najpierw musi przekonać się, czy osoba owa jest tego warta, bo uważa, że nie może sobie pozwolić na pomyłkę, która mogłaby go zbyt drogo kosztować.

Zna się na ludziach dzięki swojej przenikliwości, a także dzięki temu, że uważnie ich obserwuje i często studiuje ludzkie charaktery dla czystej rozrywki, zdobywając tym wiedzę o naturze człowieka, którą potem potrafi doskonale wykorzystać, zresztą jak każdą posiadaną informację.

Praktycyzm to jego kolejna wielka zaleta, która oddaje mu duże zasługi w życiu i nie mniej niż jemu samemu, przydaje się także jego bliskim, którzy zawsze mogą na niego liczyć, mimo iż poza tym nie ma dla nich zbyt wiele czasu.

Umie jednak rozsądnie nim rozporządzać i jest dobrym opiekunem – dba, by tym, którzy znajdują się pod jego opieką, niczego nie brakowało, choć zazwyczaj nie może im w pełni dać najważniejszego – swojej obecności.

 

Wady

Najgorszą cechą człowieka urodzonego 18 lutego jest jego nadmierna próżność. Pożąda on dla siebie wszelkich zaszczytów, a także wprost domaga się, by jego otoczenie doceniało wszystkie jego zasługi, choćby nie były szczególnie wielkie, i na głos wyrażało swój wielki podziw.

Byle tylko usłyszeć od kogoś pochwałę, bardzo stara się utrzymywać dobre kontakty ze wszystkimi ludźmi, co nie jest godne pochwały, ponieważ często udaje przyjaźń czy sympatię. Mogą mu to zwłaszcza mieć za złe jego przyjaciele, kiedy widza, że w sposób taki sam jak ich, traktuje osoby, których wcale nie darzy sympatią, ale chce sobie z jakichś powodów pozyskać ich przychylność.

Trzeba przy tym przyznać, że to udawanie dobrze mu wychodzi, wobec czego świadkowie takiego  jego postępowania zastanawiają się, czy na pewno mogą mu ufać i czy wobec nich również nie udaje on rozmaitych postaw.

Kolejną jego cechą niedobrze wpływającą na jego związki z ludźmi, zwłaszcza przyjaźnie, jest jego zazdrość. Nie umie jej pohamować nawet w stosunku do osoby, na której mocno mu zależy, ponieważ sam chciałby być we wszystkim najlepszy i błyszczeć na tle gorszych od siebie w różnych dziedzinach ludzi.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 lutego

Zdolność bronienia swoich racji, a nawet atakowania przeciwnika to ważna cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 lutego i może mu ona oddać znaczne zasługi, zwłaszcza na polu zawodowym.

Ponadto ma dużą zdolność obserwowania ludzi i przenikania ich charakterów i wszystko to robi w taki sposób, że obserwowani nawet nie zdają sobie z tego sprawy, co daje mu wielką przewagę. Niestety jednak jeśli człowiek ten jest na niskim poziomie rozwoju wewnętrznego, nie posiada wielkich wartości i pozbawiony jest głębi.

Chciałby w życiu wiele osiągnąć, ale jednocześnie nie lubi się przemęczać i nie jest zdolny do wytężonej, wytrwałej pracy przez dłuższy czas. Dlatego często ucieka się do podstępów, co – trzeba przyznać – przez pewien czas prawie zawsze wychodzi mu na dobre, jednak powinien mieć świadomość, że taka korzystna dla niego passa nie może trwać wiecznie.

Kiedy zaś zdarzy się coś, co zepchnie go z tego miejsca, na jakie się dzięki swym zabiegom wywindował, może to być dla niego bardzo bolesny upadek, po którym już nie będzie potrafił się podnieść, zatem musi bardzo uważać na swoje postępowanie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 luty

 • kolory : szary, oliwkowy, sepia; makowy
 • roślina : skrzyp
 • zawody żeńskie : hafciarka, dziennikarka, sekretarka
 • kamień : spinel szlachetny
 • charakter : mądry, zaradny, obłudny, zarozumiały
 • zawody męskie : monter, sanitariusz, scenarzysta
 • zwierzę : jaskółka

Imieniny 18 lutego

 • Lucjusz
 • Maksym
 • Marcin
 • Antoni
 • Jan
 • Franciszek
 • Klaudiusz
 • Łucjusz
 • Konstancja
 • Albert
 • Kosma
 • Mojżesz
 • Flawian
 • Gertruda
 • Wilhelm
 • Andrzej
 • Wespazjan
 • Bernadeta
 • Aleksander
 • Flawiusz
 • Konstantyna
 • Flawia

18 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

4.2/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czy jest jedna wada, do której za nic w świecie się nie przyznasz? Sprawdź, co na to gwiazdy
Wszyscy mamy zalety i wady.  O ile te pierwsze pielęgnujemy, o tyle drugie staramy się wyplenić. Niekiedy się to udaje, częściej jednak pozostają one z nami na życie, kształtując obraz tego, jacy jesteśmy naprawdę. Niektóre z naszych nawyków są naprawdę irytujące, często to rzeczy


Natura wilka jest dzika i nieposkromiona. Oto 8 inspiracji, które powinniśmy z niej zaczerpnąć
Bycie wilkiem oznacza bycie cichym wojownikiem, silnym, ale niepozornym. Prawdziwy wilk potrafi walczyć o siebie oraz o to, co dla niego ważne i gotowy jest pożreć każdego, kto spróbuje skrzywdzić jego bliskich. Prawdziwy wilk ma mocny charakter, jest dumny, silny na tyle, by odejść od tych

5 wspaniałych wynalazków i idei, które zrodziły się w snach. Dzięki nim przestaniesz ignorować swą podświadomość
Marzenia senne przemawiają do nas językiem symboli i alegorii.  Rzadko kto potrafi je odszyfrować, a jeszcze mniej ludzi zrozumieć. Zwykle szybko o nich zapominamy. Nie zaprzątamy sobie głowy odkrywaniem drugiego dna i grzebaniem w tym, co niejasne i niejednoznaczne. Historia zna jednak przyp