2 lutego

2-lutego

Horoskop dla urodzonych 2 lutego

2 lutego – horoskop ogólny

Bardzo ważna dla człowieka urodzonego w dniu 2 lutego jest opinia, jaką posiada wśród ludzi ze swojego otoczenia i podejmuje wiele starań, by była ona jak najlepsza. Przede wszystkim stara się przypodobać ludziom postawionym wyżej od siebie, odnosząc się do nich z wielkim szacunkiem i estymą.

Bardzo lubi współdziałać z innymi ludźmi i trzeba przyznać, że dobrze mu to wychodzi i działając wespół z kimś odnosi znacznie lepsze rezultaty niż wtedy, gdy działa w pojedynkę. Wykazuje wiele uzdolnień, które rozchodzą się w różnych kierunkach.

Przede wszystkim jednak wyróżnia się swoimi zdolnościami polemicznymi – jest bardzo elokwentny, potrafi ciekawie, barwnie opowiadać, a także doskonale dyskutować i dowodzić swoich racji. To ostatnie przydaje mu się dość często, ponieważ chętnie angażuje się w mniej lub bardziej zacięte konflikty i walki, gdyż jest nastawiony dość wojowniczo i nie waha się bronić swojego interesu.

Skłonności te nieraz nawet przybierają formę nadmiernej agresji, a to może go doprowadzić do wielu kłopotliwych czy nawet niebezpiecznych sytuacji, dlatego stanowczo powinien starać się bardziej nad sobą panować i zrobić wszystko, by  stłumić w sobie takie skłonności. Na szczęście jednak na co dzień człowiek urodzony 2 lutego jest łagodny i we wszelkim działaniu wyróżnia się dużą ostrożnością.

Uprzejmie odnosi się do wszystkich ludzi, z jakimi ma do czynienia, gdyż jest kulturalny i oczekuje, że wszyscy będą się w stosunku do niego zachowywali tak samo. Jest inteligentny i bystry, łatwo znajduje wyjście z każdej, nawet najbardziej zagmatwanej sytuacji i nie ma dla niego rzeczy, z którą nie potrafiłby sobie poradzić.

Jest także czujny jeśli chodzi o interesy i bardzo zazdrośnie ich strzeże, więc nikt nie jest w stanie mu zagrozić, tym bardziej, iż człowiek ów słynie ze swych bezkompromisowych rozwiązań i wiadomo na jego temat, że nie daje sobie dmuchać w kaszę. Jeśli jednak ktoś nie ma względem niego złych zamiarów, nie ma się czego obawiać i na pewno znajdzie z nim wspólny język, ponieważ jest usposobiony bardzo dobrodusznie, życzliwy i sympatyczny.

 

pozytywyZalety

Najważniejszymi zaletami człowieka urodzonego 2 lutego są cechy, jakie przejawia w stosunku do ludzi, z jakimi ma styczność, oczywiście tych, do których nie ma żadnych zastrzeżeń.

Potrafi być wspaniałym przyjacielem – wiernym,lojalnym i oddanym, ale nawet wobec ludzi, którzy są mu tylko słabo znani albo w ogóle, wykazuje się dobrocią, chęcią niesienia pomocy i bezinteresownego wsparcia. Często działa charytatywnie i poświęca na to dużą część swojego czasu, którego nigdy nie ma za wiele.

W ogóle potrafi troszczyć się o innych i o siebie – każdy, kto odda się w jego opiekę, może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że człowiek ów będzie bronił go jak lew. Zazwyczaj dobrze wiedzie mu się w interesach, bo jest ostrożny, ale też wie, kiedy warto podjąć ryzyko, które praktycznie zawsze mu się opłaca.

Jednak nawet jeśli odnosi wielkie sukcesy, nie staje się nieostrożny, bo wie, że dobra karta może się szybko odwrócić, a fortuna jest kapryśna i znienacka może przestać mu sprzyjać. Dlatego też stara się nie rzucać słów na wiatr, by uchodzić w oczach innych za człowieka wiarygodnego i w razie potrzeby móc liczyć na ich pomoc.

 

Wady

Dla człowieka, który przyszedł na świat w dniu 2 lutego, bardzo ważne jest, by ludzie doceniali wszystkie jego zasługi i osiągnięcia i często działa na pokaz.

Osiąganie życiowych celów nie jest dla niego tak ważne jak ludzka opinia na jego temat, dlatego często nie skupia się na nich tak mocno, jak powinien, dbając jedynie o swą reputację i przypodobanie się innym.

Zależy mu zwłaszcza na ludziach możnych i wpływowych, na znajomości z którymi może wiele skorzystać, zaś tych, którzy w żaden sposób nie mogą mu się przydać, często traktuje lekceważąco i ze wzgardą. Za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie uwagę wyższych sfer, przy czym nie zawsze robi to w sposób uczciwy czy elegancki, ale jest mu wszystko jedno, bo wyznaje zasadę, iż cel uświęca środki.

Nie zna miary w swych pochlebstwach dla ludzi wysoko postawionych, ale zazwyczaj nie są one szczere, gdyż człowiek urodzony 2 lutego jest mocno zawistny i można mieć pewność, że bardziej prawdopodobne jest, że zazdrości komuś wpływowemu i życzy mu źle niż że żywi względem niego szczerą sympatię.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 lutego

Człowiek urodzony 2 lutego może wysoko zajść, ponieważ ma wiele cech, które predysponują go do osiągnięcia najwyższych zaszczytów, na jakie go stać. Przede wszystkim wie, z kim się przyjaźnić – czy też wobec kogo udawać przyjaźń – by mieć z tego jak najwięcej.

Nie cofa się przed niczym byle osiągnąć swój cel i nie zawraca sobie głowy zbędnymi w jego mniemaniu sentymentami. Jeśli naprawdę mu na czymś zależy, jest gotów naprawdę na wszystko, choć rzadko zdarza się na szczęście, by z rozmysłem kogoś krzywdził i okazywał się zupełnie bezwzględny.

Ma wiele zdolności, które zazwyczaj potrafi dobrze spożytkować, jednak jego problem polega na tym, że często, starając się przypodobać ludziom, gubi z oczu swój prawdziwy cel i miota się w niewiadomym kierunku, podejmując wiele działań, które nie prowadzą go do niczego konkretnego, a jedynie marnuje na nie swą energię i czas.

Taka sytuacja może mu grozić zwłaszcza wtedy, gdy znajduje się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju wewnętrznego, wówczas bowiem próżność bierze w nim górę i nie liczy się dla niego nic prócz jej zaspokojenia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 luty

 • kamień : euklaz
 • zawody żeńskie : telefonistka, manikiurzystka, krawcowa
 • kolory : brązowy, żółty, żółty; groszkowy
 • zawody męskie : monter, wróżbita, elektroenergetyk
 • roślina : powój
 • charakter : nowoczesny, postępowy, waleczny, ostrożny, łagodny, uprzejmy, taktowny, sprytny, niezdecydowany, dobroduszny, prawdomówny
 • zwierzę : maskonur

Imieniny 2 lutego

 • Stefan
 • Andrzej
 • Kornel
 • Jan
 • Joanna
 • Katarzyna
 • Miłosław
 • Filip
 • Piotr
 • Maria
 • Laurenty
 • Mikołaj
 • Marcin
 • Wawrzyniec
 • Franciszek

2 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

3.3/5 - (3)

1 komentarz

 1. Marcin

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz miotłę i dowiedz się, jakim typem wiedźmy jesteś!
Każda kobieta ma w sobie tajemną moc magiczną.  Niektóre z nas uparcie temu zaprzeczają, chowając miotłę w spiżarni, ale są też takie, którzy nie mają nic przeciwko przechwalaniu się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami. Z biegiem czasu uczymy się tego, co w nas piękne, wartośc


Zerknij na obrazek szybko i bez zastanowienia. Kształt, który przykuje Twój wzrok wiele powie o Twej prawdziwej naturze
Wszyscy znamy powiedzenie „Obraz jest wart tysiąc słów”.  Ale co, jeśli Ci powiemy, że rysunek może również ujawnić tysiąc aspektów dotyczących Twej osobowości? Każdego dnia spotykamy się z niezliczonymi obrazami, a nasza uwaga skupia się na przeróżnych kształtach. N

Wybierz jeden z ornamentów i dowiedz się, ile w Tobie optymizmu. Ten test działa w 85 proc. przypadków
Testy psychologiczne pozwalają nam odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które zadajemy sobie w myślach.  Jeśli jest coś, co dręczy nas w życiu, decyzja, której nie potrafimy podjąć, wybór, którego słuszności nie jesteśmy pewni itd., to prawdopodobnie pochodzą one z naszej podświad