5 lutego

5-lutego

Horoskop dla urodzonych 5 lutego

5 lutego – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 5 lutego jest wielkim idealistą jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie i wyznaje zasadę, że wszyscy ludzie powinni się do siebie odnosić tak, jakby byli jedną wielką rodziną. Sam postępuje w myśl tej zasady i dąży do zjednoczenia się z ludźmi ze swojego otoczenia, dowodząc, że we współpracy można dokonać nawet rzeczy na pozór niemożliwych.

Jest w tych dążeniach bardzo konsekwentny, gdyż w ogóle wykazuje się wielkim zdecydowaniem i cokolwiek sobie postanowi, realizuje z całą siłą swej woli i nie pozwala się odwodzić od żadnego swojego zamierzenia. Jednak mimo tego pewnego fanatyzmu raczej nikt nie ma mu tego za złe, gdyż ludzie lubią go i cenią za jego pogodę ducha, uprzejmość i życzliwość.

Doskonale wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, tyle samo dając z siebie na wszystkich polach, a największą satysfakcję czerpie ze spełniania się w roli rodzica i małżonka. Wyróżnia się ogromną stałością i nie tyko jest niezmienny w swoich poglądach, ale też wierny i  lojalny wobec ludzi, zwłaszcza jeśli komuś obieca, że będzie przy nim trwał – nigdy nie rzuca takich słów na wiatr.

Ciekawe w przypadku człowieka urodzonego 5 lutego jest to, iż wszystkie jego cechy i zdolności są w pełni harmonijne i rozkładają się w nim po równo, więc nie ma większych problemów ze swoją osobowością czy emocjami, jakich doznaje. Zawsze udaje mu się je okiełznać i umie nad sobą panować w każdej sytuacji, a umiejętność ta oddaje mu wielkie zasługi.

Przede wszystkim dzięki niej umie działać bardzo skutecznie, jednak cechuje go też duża ostrożność, a ponadto jest zbyt uczciwy, by uciekać się do jakichś podstępów i nie do końca czystych zagrań, wobec czego zazwyczaj osiąga rezultaty swoich działań stosunkowo późno.

Nie przeszkadza mu to jednak zupełnie, gdyż znacznie ważniejsze dla niego od osiągania szybkich sukcesów czy robienia wielkich pieniędzy jest to, by mieć satysfakcję, że do wszystkiego doszedł jedynie własną, uczciwą pracą i nic nie można zarzucić jego uczciwości, ale przeciwnie – można brać z niego przykład.

 

pozytywyZalety

Wytrwałość, konsekwencja i cierpliwość to największe zalety człowieka, który przyszedł na świat 5 lutego jeśli chodzi o jego osiąganie celów, a raczej dążenie do ich.

Potrafi długo czekać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków i dobrze wie, że przyspieszanie biegu spraw na siłę nie przyniesie mu nic dobrego,  a nawet może mu znaczne zaszkodzić.

Chce wywierać duży wpływ na swe otoczenie, oczywiście jak najlepszy i podejmuje w tym celu wiele wysiłków, poświęcając na to znaczną część swojego czasu. Zazwyczaj odnosi w tym dobre sukcesy, ponieważ ludzie lubią go i chętnie nadstawiają ucha jego radom, tym bardziej, iż w swym środowisku cieszy się on opinią osoby godnej najwyższego zaufania i głęboko mądrej.

Cieszy się ludzkim szacunkiem także dlatego, że wiadomo o nim, iż nie jest materialistą i rzeczy materialne są dla niego tylko miłym dodatkiem do tych prawdziwie ważnych i tak naprawdę doskonale potrafi się bez nich obyć.

Nie zależy mu na posiadaniu znacznego majątku i na pewno nie można o nim powiedzieć, by dążył do celu po przysłowiowych trupach, choć jednocześnie oczywiście nie jest pozbawiony ambicji – we wszystkim umie zachować zdrowy umiar.

 

Wady

Najważniejszą wadą człowieka urodzonego 5 lutego jest jego nadmierna wrażliwość, która powoduje, że przejmuje się rzeczami, na które nie ma najmniejszego wpływu i którymi z tego powodu w ogóle nie powinien zawracać sobie głowy. On to jednak robi i wywiera to znaczny wpływ na jego życie, obniżając jego samopoczucie, a czasem nawet powoduje, że zupełnie traci chęć życia i działania.

Ponadto bardzo ważne dla niego jest to, jaką opinią cieszy się w swoim otoczeniu i nierzadko jest to dla niego znacznie ważniejsze niż rzeczywiste rezultaty jego działań. Nieraz wykazuje się nadmierną dumą i zarozumiałością i wydaje mu się, że może liczyć na znacznie więcej niż inni ludzie, choć tak naprawdę ciężko powiedzieć, z czego wynika to jego przekonanie.

Często też bywa kapryśny i nie da się mu dogodzić. Absorbuje sobą swe otoczenie i zmusza innych, by starali się zabiegać o jego dobre samopoczucie, choć jest to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę, bo tylko on wie, czego naprawdę mu potrzeba, choć też nie zawsze, zatem nie da się odgadnąć jego życzeń.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 lutego

Mimo wielkich zdolności i umiejętności podejmowania wytężonej pracy, człowiek urodzony 5 lutego nie zawsze jest w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości, ponieważ posiada szereg cech, które znacząco przeszkadzają mu w działaniu.

Przede wszystkim ma skłonność do wpadania w melancholię, a w takim stanie jest zupełnie niezdolny do działania nawet w dziedzinach, na których najbardziej mu zależy, choć tak naprawdę jego bliscy często dopatrują się w tym zwykłego lenistwa, a nie rzeczywistego obniżenia nastroju.

Jest także dość chwiejny i nie zawsze wie, czego chce, więc oczywiste jest, że często zmienia obiekty swych zabiegów i często porzuca rozpoczęte zadania, nie zważając na to, że takie działanie mu szkodzi i to pod wieloma względami.

Co więcej, kiedy już zacznie działać, jest w tym na tyle ostrożny, flegmatyczny i nie widzi powodów, by się spieszyć, że nawet jeśli ma szansę na sukces, to często ona oddala się od niego i nieraz może zostać zupełnie zaprzepaszczona, zaś jeśli już ma na tyle szczęścia, że udaje mu się tego uniknąć, i tak na sukces musi bardzo długo czekać i włożyć w osiągnięcie go znacznie więcej wysiłku niż inni ludzie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 luty

 • roślina : smagliczka kielichowata
 • zawody męskie : ratownik górski, geograf, aktor
 • charakter : konserwatywny, stały, uprzejmy, kulturalny, dumny, kapryśny, nieśmiały, skryty, niezdecydowany, flegmatyczny, leniwy
 • zwierzę : barrakuda
 • kolory : srebrny, złoty, lazurowy; oliwkowy
 • zawody żeńskie : akuszerka, masażystka, krawcowa
 • kamień : żółty szafir

Imieniny 5 lutego

 • Izydor
 • Jakub
 • Modest
 • Agata
 • Adelajda

5 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

5/5 - (4)

2 komentarze

 1. Kris
 2. Aga

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Co mówi o nas ciało? Okazuje się, że wiele. Wyciągnij kciuk, tak jakbyś „dawał lajka” i sprawdź, jaka cecha wyróżnia Cię z tłumu
Wierzymy, że wiele informacji na nasz temat ukrytych jest w podświadomości.  Ufamy horoskopom i zaglądamy w gwiazdy. Chętnie korzystamy z wszelkiej maści testów psychologicznych, byle tylko odkryć w sobie coś nowego, uchylić rąbka tajemnicy swej wielowymiarowej natury. Dzieje się tak, p


Fakty i mity o każdym znaku zodiaku. Niektóre jeszcze do niedawna uznawaliśmy za pewnik
Horoskopy wiele nam mówią o naturze każdego ze znaków zodiaku.  Dzięki nim dowiadujemy się sporo o własnych pobudkach, słabych i mocnych stronach. Niektóre z tych informacji traktujemy jako ciekawostki. Inne jednak bierzemy za pewnik. Pozwalają nam one dokonać prostej klasyfikacji. Dookr

Z której bajki Disneya pochodzi Twój książę? Zobacz, co na to gwiazdy
Niezależnie od tego, czy wierzysz w bajki, czy nie, nie da się ukryć, że świat wykreowany przez Disneya odegrał ważną rolę w kształtowaniu naszych dziecięcych poglądów na to, czym jest miłość.  Przewinęło się w nim wiele charakterystycznych męskich postaci i sylwetek. Poznaliśm