6 lutego

6-lutego

Horoskop dla urodzonych 6 lutego

6 lutego – horoskop ogólny

Elegancja, nieprzeciętne poczucie humoru, a także bardzo często uzdolnienia artystyczne – to najważniejsze cechy człowieka, który narodził się w dniu 6 lutego. W stosunku do innych ludzi zachowuje się bardzo uprzejmie i nawet jeśli ma zły nastrój, bardzo się stara, by nikomu tego nie okazywać.

W każdej sytuacji potrafi zachować klasę, ale woli przebywać w otoczeniu osób tak samo kulturalnych i subtelnych jak on, stroni zaś od osobników ordynarnych i nieprzyjemnych.

Ma szerokie poglądy i jest tolerancyjny, praktycznie z każdym potrafi znaleźć jakąś płaszczyznę porozumienia, nic zatem dziwnego, że jest lubiany i pożądany w towarzystwie.

Wyróżnia się swoją elokwencją, a także chłodną kalkulacją – nigdy nie ma problemu z zapanowaniem nad swoimi emocjami gdy ma przed sobą ważny życiowy cel i nie wie, co to nadmierna ekscytacja. Kiedy widzi przed sobą jakiś cel, zmierza do niego jak najprostszą drogą, a wszelkie przeszkody, jak się na owej drodze przed nim pojawiają, nie stanowią dla niego większego problemu, gdyż ze wszystkim potrafi sobie poradzić.

Ma silną wolę i jest konsekwentny, ale jednak czasami zachowuje się nieuważnie, głównie z tego powodu, iż nie poświęca dość czasu na rozważanie swoich kolejnych posunięć. Z tego powodu często wpędza się w kłopoty czy też naraża się na wrogość ze strony innych ludzi, jednak ostatecznie takie złe doświadczenia wychodzą mu na dobre, gdyż dzięki nim nabywa czasem życiowej mądrości, a ze wszystkich swoich przeżyć, zarówno tych złych, jak i dobrych, potrafi wyciągać konstruktywne wnioski na przyszłość.

Jednak jeśli człowiek urodzony 6 lutego znajduje się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju materialnego, ma spory problem z podejmowaniem decyzji, gdyż wykazuje się dużą zmiennością, nie tylko jeśli chodzi o nastroje, co nie byłoby dla niego takie szkodliwe, ale także o poglądy i zamierzenia.

Waha się, kiedy ma podjąć jakąś decyzję i zajmuje mu to bardzo dużo czasu, choć wcale nie można powiedzieć, by ta zwłoka sprawiała, iż jest pewien dokonywanego wyboru i zawsze jest on słuszny.

 

pozytywyZalety

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 6 lutego, wyróżnia się swoim sentymentalizmem, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Jest czuły i wrażliwy, przyjaźń jest dla niego bardzo ważną wartością i potrafi dochować stuprocentowej wierności, lecz jednocześnie ma na tyle zdrowego rozsądku, że jeśli ktoś, kogo darzył zaufaniem, opuszcza go, nie załamuje się, lecz patrzy w przyszłość i stara się przejść nad tym do porządku dziennego.

Niektórzy zarzucają mu nawet przez to pewną płytkość, jednak jemu wychodzi to na dobre, więc należy to uznać za jego zaletę i na pewno jest to cecha lepsza niż nadmierna wrażliwość, objawiająca się załamaniem nerwowym doznawanym po każdym przeżytym rozczarowaniu.

Jest ponadto człowiekiem błyskotliwym i bardzo bystrym. Nic nie może umknąć jego przenikliwemu umysłowi i nieprzeciętnemu intelektowi, dzięki któremu szybko się uczy i potrafi trafnie wnioskować na podstawie tego, co się wokół niego dzieje.

Sprawia to, że w swoim środowisku uchodzi za człowieka obdarzonego głęboką życiową mądrością, którą chętnie dzieli się z każdym, kto prosi go o radę.

 

Wady

Jeżeli człowiekowi urodzonemu 6 lutego nie uda się z jakichś przyczyn osiągnąć wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego, staje się osobnikiem płytkim i powierzchownym. Nie ma szerokich zainteresowań ani poglądów, ani też większych ambicji.

Skupia się jedynie na realizowaniu swoich zachcianek, zwykle tych najniższego rzędu, a ponadto jest nerwowy, nieobliczalny i trudno jest cokolwiek z nim ustalić.

W ogóle człowiek urodzony 6 lutego jest dość niestabilny emocjonalnie i czasami może przejawiać sporą zmienność, wobec czego sam siebie nie potrafi zrozumieć i z tego powodu nierzadko popada w uzależnienie od innych osób. Wówczas nie potrafi podjąć żadnej decyzji samodzielnie, bez konsultowania się z ludźmi, od których jest zależny i w głównej mierze kierują oni jego życiem, co oczywiście nie wychodzi mu na dobre, bowiem czuje on doskonale, że jest bezwolny jak dziecko, ale mimo to nadal ma pewne ambicje, których z tego powodu nie może zaspokoić.

Inną jego ważną wadą jest nieumiejętność spojrzenia na swoje życie i zachowanie z pewnego zdrowego dystansu, co powoduje, że nie zawsze jest w stanie dokonywać w pełni realnej oceny swojej sytuacji.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 lutego

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 6 lutego, zazwyczaj wykazuje sporo talentów i ma szerokie zainteresowania, pod warunkiem jednak, że znajduje się na stosunkowo wysokim poziomie rozwoju intelektualnego i moralnego.

Jednak mimo to musi ciężko pracować na swój sukces, gdyż posiada wiele cech, które mogą mu bardzo utrudniać czy nawet zupełnie uniemożliwić zrobienie kariery, zwłaszcza gdy poprzez swoje niezdecydowanie stanie się w głównej mierze zależnym od kogoś, co do kogo nie będzie pewności, czy na pewno potrafi w pełni wykorzystać jego potencjał i dobrze mu życzy.

Musi zatem skupić całą swoją siłę woli, by w każdej sytuacji wykazywać się zdecydowaniem i nikomu nie pozwalać sobą dyrygować. Ponadto istnieje niebezpieczeństwo, że podda się swoim złym nastrojom i całkowicie zniechęci się do działania, co również jest dla niego bardzo poważnym zagrożeniem i może stwarzać sytuację, w której ktoś przejmie nad nim całkowitą kontrolę, a jemu będzie bardzo trudno wydostać się spod tej władzy, nawet jeśli będzie się bardzo starał.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 luty

 • zawody męskie : murarz, steward, plastyk
 • zwierzę : daniel
 • zawody żeńskie : manikiurzystka, krawcowa, modelka
 • kamień : beryl
 • kolory : czerwony, beżowy, herbaciany; ultramaryna
 • roślina : jarzębina
 • charakter : uprzejmy, miły, towarzyski, konsekwentny, niezdecydowany, zmienny, tolerancyjny, łagodny, uczuciowy

Imieniny 6 lutego

 • Bogdan
 • Antoni
 • Amanda
 • Leon
 • Joachim
 • Tytus
 • Bogdana
 • Bohdana
 • Gaston
 • Szymon
 • Bohdan
 • Dorota
 • Paweł

6 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

4.2/5 - (8)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ten tajemniczy obrazek kryje w sobie, więcej niż myślisz. Przyjrzyj się mu, a zdradzi sekretny sposób, w który mówisz „kocham”
Słowa nie wyrażą ani połowy tego, co czujemy, czy myślimy.  Mamy w sobie znacznie więcej uczuć, przeczuć i emocji, niż jesteśmy w stanie wypowiedzieć. Kłębiące się w nas odczucia stanowią niezwykłą mieszankę, którą nawet nam samym trudno jest zdefiniować. Miłość też wy


Liczby mówią więcej od słów. Trzeba tylko znać ich język. Sprawdź, co znaczą poszczególne trójki liczb i poznaj ich przesłanie
Występowanie potrójnych cyfr, takich jak 111 lub 222 może być przypadkowe.  Kiedy jednak widzimy je kilka razy dziennie, powinniśmy się zastanowić, dlaczego tak się dzieje. Liczby są dwuwymiarową geometrią, a geometria to język Wszechświata. Świadomość jest częścią tej Uniwersa

Ktoś ewidentnie Cię nie lubi i nie wiesz dlaczego? Przyczyną może być efekt lustra
Każdy z nas poznał kiedyś kogoś, kto od samego początku w pewien sposób go odrzucił. Takie rzeczy się czuje. Uczucie odpychania przy danej osobie jest zbyt silne, by go nie dostrzec. Bez względu, jak bardzo dana osoba stara się ukryć swą niechęć, pełen empatii człowiek jest w końcu