10 maja

10-maja

Horoskop dla urodzonych 10 maja

10 maja – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 10 maja wyróżnia się wielką siłą wewnętrzną i niezłomnym charakterem. Dzięki niemu nie cofa się przed żadnymi przeciwnościami losu, lecz uparcie dąży po to, co mu się w jego mniemaniu należy.

Jest silny psychicznie i odporny na wszelkie ciosy, których zwykle życie wcale mu nie oszczędza, jednak na nim wydaje się to zupełnie nie robić wrażenia. Jeśli ktoś sprowokuje go do ataku, będzie miał się z pyszna, bowiem w walce potrafi być nieugięty, nawet agresywny, dlatego lepiej nie wdawać się z nim w żadne spory.

Nie cierpi ustępować i nie robi tego praktycznie nigdy, chyba że już nie ma innego wyjścia, a wtedy bardzo ciężko to znosi, choć naturalnie nie załamuje się ani nie zniechęca do dalszych wysiłków – jest na to zbyt wytrzymały psychicznie. Posiada ogromną wiarę we własne możliwości, której nikt i nic nie może zachwiać. Nawet jeśli zawodzi sam siebie kilka razy pod rząd, umie nad tym przejść do porządku dziennego i na jego pewności siebie nie pojawia się choćby rysa.

Dąży do harmonijnego rozwijania swojej osobowości i zazwyczaj udaje mu się to robić, ponieważ jego życie obfituje w ważne doświadczenia, które skrzętnie zbiera i potrafi z nich wyciągać mądre, trafne wnioski, z których zaś potem robi doskonały użytek i rzadko zdarza się, by popełniał dwa razy ten sam błąd.

Kiedy musi podjąć jakąś decyzję, zwykle zajmuje mu to znacznie więcej czasu niż innym ludziom, gdyż chce wszystko dokładnie obmyślić i być pewny swego zdania. Potem za to nigdy go nie zmienia i uchodzi za człowieka ogromnie statecznego i takiego, na którym można polegać. Jest niezależny w swoich poglądach i nie ma najmniejszych skłonności do oportunizmu, a więc poczytuje sobie za zaszczyt to, że nie jest taki jak inni, choć czasem oczywiście może mu to przysparzać rozmaitych problemów.

Człowiek urodzony 10 maja posiada również wysokie ideały, do których dąży przez całe swoje życie, nie rozpraszając swej uwagi na niewarte tego drobiazgi. Częściej myśli o innych niż o sobie samym, gdyż mocno na sercu leży mu dobro innych ludzi – zwykle całej ludzkości, jednak ma świadomość, że najwięcej może zrobić dla niewielkiej społeczności, w której żyje i właśnie na tym najmocniej się skupia.

 

pozytywyZalety

Pracowitość człowieka, który przyszedł na świat w dniu 10 maja, oddaje wielkie zasługi nie tylko jemu samemu, ale też innym ludziom z jego otoczenia, ponieważ chętnie działa na ich rzecz i poświęca im dużą część swojego czasu. Nieraz nawet zajmuje się nimi bardziej niż samym sobą, zaniedbując niektóre dziedziny swojego życia, na ogół jednak potrafi o nie dbać na wszystkich poziomach i jego najbliżsi nie mogą narzekać, by się o nich nie troszczył.

Jest inteligentny i świadom wszystkich swych zalet, ale też wad, dlatego raczej nie zdarza się,by angażował się w coś, co do czegoś choćby podejrzewa, że nie będzie mógł danemu wyzwaniu podołać. Nie oznacza to oczywiście, by nie był skory do ryzykowania, jednak umie ocenić, kiedy mu się to opłaca, a kiedy strata czasu i energii będzie na tyle duża, że nie warto się w to angażować.

Ma świadomość, jak wiele może zdziałać i raczej nie marnuje żadnej ze swych możliwości, ale przeciwnie, czyni z nich jak najlepszy użytek dla siebie i dla innych. Tak jest na przykład w przypadku niezwykłego daru jakim jest jego niebywale rozwinięta intuicja. Korzysta z niej chętnie i często, choć też nie ślepo, ponieważ posiada na tyle zdrowego rozsądku, że we wszystkim umie zachować umiar.

 

Wady

Jeżeli człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 10 maja, nie udało się z jakichś powodów osiągnąć dostatecznie wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego – moralnego i intelektualnego, zaprzepaszcza on dużą część swych dobrych wad wrodzonych bądź przynajmniej umiejętnie je w sobie ukrywa, pokrywając wszystko egoizmem i władczością.

Wydaje mu się, że jest człowiekiem zupełnie wyjątkowym i jako taki zasługuje na specjalne traktowanie ze strony absolutnie wszystkich ludzi. Najgorsze jest to, że zwykle ta megalomania nie znajduje zupełnie pokrycia w rzeczywistości i człowiek ów nie posiada niczego, co mogłoby usprawiedliwiać jego przekonanie o swej wyjątkowości.

Jest jednak tak bardzo pewny siebie, że   z pewnością nikt go co do tego nie przekona, bez względu na to, ile włożyłby w to czasu i swego wysiłku. Chce, by otoczenie odnosiło się do niego z ogromnym szacunkiem, choć sam rzadko tak się wobec innych zachowuje i do ludzi, których uważa za znacznie gorszych od siebie, nieraz odnosi się ze źle ukrywaną wzgardą.

Poważanie i wysoka pozycja społeczna, a także dostatnie życie, są dla niego najważniejsze, a ponieważ jest bezwzględny w dążeniu do celu i ogromnie egoistyczny, zazwyczaj udaje mu się osiągnąć dwa ostatnie cele, choć na podziw i poważanie raczej nie ma co liczyć.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 maja

Mimo iż człowiek urodzony 10 maja dąży do zachowania tak pełnej niezależności, jak to tylko możliwe, jego działania często skierowane są w niedobrym kierunku i powodują, że odnosi skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego, uzależniając się od innych znacznie mocniej, niż mógłby to sobie wyobrazić.

Taka sytuacja jest dla niego bardzo niekomfortowa, ponieważ jest zbyt pewny siebie i nieugięty, by podlegać innym, jednak często życie weryfikuje jego przekonania i zmusza go do uległości. Mimo to jest w stanie dorobić się znacznego majątku, bo wie, z kim warto trzymać, a także potrafi robić jak najlepszy użytek ze wszystkich swych zdolności oraz nabytych umiejętności.

Czasami jednak może mu grozić, że nawet jeśli uda mu się osiągnąć swe cele, nie będzie mógł utrzymać swych dóbr, bo zaprzepaści je swym dążeniem do niezależności i odłączenia się od tych, którzy mu w jakiś sposób pomogli. Nie zawsze również osiągnięcie celu jest w stanie dać mu pełnię szczęścia, ponieważ po drodze może popełniać wiele niegodnych czynów, które potem będą mu ciążyć na sumieniu i będzie się tego wstydził przed samym sobą, a to skutecznie zatruje mu poczucie satysfakcji.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 maj

 • zawody żeńskie : piosenkarka, inspektor pracy, asystentka
 • zawody męskie : adwokat, złotnik, astronom
 • kolory : biały, żółty, oranż; gołębi
 • zwierzę : kormoran
 • charakter : silny, zdecydowany, egoistyczny, nieustępliwy
 • roślina : kaktus
 • kamień : euklaz

Imieniny 10 maja

 • Samuel
 • Łazarz
 • Sylwester
 • Innocenty
 • Feliks
 • Jan
 • Antonina
 • Beatrycze

10 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

5/5 - (3)

2 komentarze

 1. Iwona
 2. Agata

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jeden szczegół sprawi, że staniesz się dużo szczęśliwszy w związku. Zerknij w gwiazdy i sprawdź, co to za detal
Każdy z nas chce kochać i być kochanym.  Mamy przy tym odmienne charaktery. Jedni uwielbiają spędzać noce na długich rozmowach o wszystkim i niczym, inni przytuleni celebrować ciszę. Nie każdy lubi chodzić na randki. Niektórzy wolą wybrać się na koncert, czy do pubu. Czasami wystarcz


Wybierz jeden z symboli i odbierz swą wiadomość od gwiazd. Niech to będzie dla Ciebie cenna wskazówka w codziennych dylematach
Zazwyczaj mniej więcej wiemy, co nas czeka w życiu. Potrafimy przewidzieć najbliższą przyszłość. Kolejne dni nie są więc dla nas wielką niespodzianką. Mamy swoje cele, wyzwania i marzenia, które nosimy w sercu. Niektóre aspekty naszego życia są jednak przed nami ukryte. Przypominają

Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac