15 maja

15-maja

Horoskop dla urodzonych 15 maja

15 maja – horoskop ogólny

Charakter człowieka urodzonego w dniu 15 maja wymyka się wszelkim regułom, jest bowiem nieszablonowy i trudno jest go jednoznacznie określić.

Posiada on wielką intuicję, czasem aż graniczącą ze zdolnościami mediumicznymi oraz jest ogromnie wrażliwy. Wrażliwość owa często przybiera formę jakiegoś talentu artystycznego, głównie poetyckiego, ale jednak rzadko zdarza się, by człowiek ten czynił z tych zdolności jakiś użytek komercyjny.

Najdziwniejsze i najmniej spotykane jest w nim jednak to, że daleko bardziej woli on samotność od przebywania wśród ludzi. Sam na sam ze sobą czuje się najlepiej i śmiało mógłby tak spędzić całe życie. Z oczywistych względów nie jest to możliwe, dlatego świadomie izoluje się od innych psychologicznie, choć tak naprawdę nawet gdyby chciał, pewnie nie umiałby całkowicie zintegrować się z otoczeniem, gdyż przynależność do grupy nie leży w jego naturze. W tłumie czuje się obco i dlatego ucieka w swój własny świat, w którym czuje się swobodnie.

Za nic ma sobie społeczeństwo i opinię, jaką żywi ono na jego temat, kompletnie nie zależy mu na uznaniu czy podziwie dla jego uczynków, choć pewnie swymi talentami i różnym innymi cechami niejednego człowieka mógłby wprawić w niekłamany zachwyt. Jest człowiekiem stałym w swych przekonaniach i uznaniu dla wartości i gotowym bronić ich niezwykle odważnie.

Odwagę okazuje również na co dzień, nie uginając się przed przeciwnościami losu ani nie cofając przed żadnymi przeszkodami, na jakie nieraz napotyka na swej drodze do rozmaitych celów. Aktywnie działa na rzecz rozwoju swojej osobowości, a także oddaje się swym pasjom, których ma wiele, ponieważ wiele rzeczy go interesuje.

Jeśli chodzi o jego stosunek do innych osób, to nie jest on szczególnie sympatyczny, być może dlatego, że rzadko ma kontakt  z otoczeniem i nie jest obyty. Na ogół jednak nie zależy mu na ludziach na tyle, że nie zawraca sobie głowy uprzejmościami i jest dość szorstki, a także bezpośredni.

Ludzie uważają go za dumnego i nie da się nie odczuć jego wyniosłości, ponieważ za wszelką cenę chce utrzymać dystans między sobą a innymi i nie dopuszcza do spoufalania się. Jeśli ktoś mimo to chce naruszyć jego przestrzeń osobistą, może być bardzo nieprzyjemny, a nawet uciekać się do przemocy, choć poza tym takie radykalne rozwiązania nie są w jego stylu.

 

Zalety

Dużą zaletę człowieka urodzonego w dniu 15 maja, zwłaszcza w jego własnych oczach, stanowi jego samowystarczalność. Jest on bardzo niezależny od innych i jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji bez niczyjej pomocy. Nie potrzebuje też towarzystwa, a nawet samotność jest u niego pożądanym stanem, zatem nie musi martwić się, kiedy go ona spotyka.

Jest człowiekiem prawym, uczciwym i wiernym swym ideałom. Trzyma się ustalonych zasad i można mieć pewność, że nigdy ich nie złamie. Nie zależy ma na sławie ani na uznaniu dla jego uczynków, więc działa bądź prostolinijnie, jedynie po to, by osiągać swoje cele i rozwijać swoją osobowość.

Ma wielkie ambicje i równie wielkie siły do ich realizowania, nie ogląda się, by los dał mu coś za darmo, lecz jest gotów do wytężonej pracy. Wszystko, co ma, zawdzięcza tej właśnie zdolności podejmowania wielkich wysiłków oraz swym zdolnościom intelektualnym, które są nieprzeciętne, nie jest jednak zarozumiały, lecz jedynie świadom swej wartości.

Nie cierpi bezczynności, bo uważa, że nie wypada marnować czasu kiedy można zrobić coś pożytecznego, więc cały swój czas poświęca na jakieś konkretne zajęcia.

 

Wady

Bez wątpienia największą wadę człowieka urodzonego w dniu 15 maja stanowi jego skłonność do przemocy. Jest on tak dalece zdecydowany, by osiągać swoje cele, że jeśli zawodzą go inne środki, nie cofa się przed użyciem siły.

Nie wystrzega się również kombinowania jeśli widzi, że  w danym względzie nie zdziała nic ciężką pracą, choć on zwykle nazywa to zręcznym wykorzystywaniem nadarzających się okazji i kompletnie nie widzi w tym niczego złego.

W swej wyniosłości i dumie wydaje mu się, że inni powinni mu podlegać, a nawet służyć i bardzo lubi uzależniać od siebie ludzi na rozmaite sposoby, rozkoszując się tym, że z jakichś powodów muszą wypełniać jego polecenia. Mile łechce to jego próżność, ale też wyręcza się nimi w konkretnych zadaniach, choć przecież nie można mu zarzucić lenistwa.

To wszystko powoduje, że nie cieszy się wielką sympatią otoczenia, zwłaszcza, że ostentacyjnie to sobie lekceważy i stara się dać to wszystkim jasno do zrozumienia. Może nawet w ten sposób czynić sobie wrogów, którzy następnie mogą  mu w znaczny sposób zaszkodzić, więc na pewno takie zachowanie nie wychodzi mu na dobre.

 

Predyspozycje osób z 15 maja

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 15 maja, największe sukcesy w życiu może osiągnąć dzięki temu, że na nikogo się nie ogląda i nie ma żadnych względów. Dzięki temu w swym dążeniu jest nie tylko prędki, ale też pozbawiony zbędnych skrupułów – nie musi zawracać sobie głowy zastanawianiem się, czy kogoś nie krzywdzi swoim postępowaniem, a  nawet jeśli widzi, że tak jest, kompletnie go to nie obchodzi.

Ta cecha w połączeniu z jego wielką pracowitością oraz przekonaniem, że niczego nie dostanie jeśli sam sobie na to nie zapracuje, powodują, że jest w stanie osiągać niemal wszystkie swoje cele.

Ponadto umie zawalczyć o swoje oraz wykorzystywać nadarzające się okazje, zwłaszcza takie, w których może się łatwo i szybko, choć nie zawsze w sposób legalny, dorobić, gdyż pieniądze są dla niego bardzo ważne. Jednakże jego dużą wadą jest nieumiejętność współpracowania z ludźmi – on może im jedynie rozkazywać, z nikim nie chce zaś działać na równej stopie, a na pewno mogłoby mu to dać wiele korzyści.

Co więcej, ludzie, którym zaszedł za skórę, mogą chcieć się na nim mścić i może go to naprawdę drogo kosztować.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 15 maj

 • kolory : czerwony, niebieski, karminowy; zieleń butelkowa
 • zwierzę : szympans
 • zawody męskie : policjant, adwokat, kierowca
 • kamień : czerwony koral
 • zawody żeńskie : matematyk, astronom, nauczycielka
 • charakter : szorstki, dumny, wyniosły, sprawiedliwy
 • roślina : grusza

Imieniny 15 maja

 • Nadzieja
 • Andrzej
 • Zofia
 • Piotr
 • Atanazy
 • Maksym
 • Izydor
 • Jan
 • Paweł

15 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

Oceń horoskop

9 komentarzy

 1. Sylwia
 2. Kaludia
  • Ann
 3. Mario
 4. Aneta
 5. Marcin
 6. m
 7. Marlena

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki związek tworzysz z partnerem i w czym tkwi Wasza wyjątkowość – podpowiada sposób, w jaki trzymacie się za ręce
Ręce pozwalają nam komunikować się z otoczeniem bez słów.  Służ nam nie tylko do posługiwania się przeróżnymi przedmiotami i urządzeniami, ale również do przekazywania uczuć i emocji. Jak dowodzą naukowcy, kiedy para, która darzy się wzajemnym uczuciem, chwyta się za ręce, w ic


5 znaków zodiaku, którym gwiazdy wróżą bogactwo. Sprawdź, czy jest tam i Twój!
Ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w moc astrologii i tych, którzy w nią wątpią. Jeśli należysz do pierwszej z tych grup, prawdopodobnie sugerujesz się tym, co podpowiada horoskop, sprawdzasz, co mają Ci do przekazania gwiazdy. Instynktownie wcielasz w życie przeczytane porady. Z

4 życiowe priorytety, na których musisz się skupić niezależnie od znaku zodiaku, który przypadł Ci w udziale
Ludzie wolą dzielić się na grupy i etykietkować, zamiast szukać tego, co ich łączy.  Chcemy być inni niż wszyscy, unikatowi, jedyni w swoim rodzaju. Tacy właśnie jesteśmy. Nie ma dwóch identycznych ludzi na ziemi. Choć jesteśmy bardzo do siebie podobni, bo pula cech (zarówno fizyczn