4 maja

4-maja

Horoskop dla urodzonych 4 maja

4 maja – horoskop ogólny

Charakter człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 maja, jest dość skomplikowany, ponieważ składa się nań wiele sprzeczności i wykluczających się normalnie cech, które u niego jednak zostają w jakiś sposób pogodzone.

Mimo iż jest on zapalonym dyskutantem i z każdym gotów jest rozmawiać na każdy temat, to jednak nigdy nie pozwala się przekonać do zmiany swego zdania i upiera się przy nim nawet do przesady.

Ma skłonności filozoficzne i lubi rozmyślać na poważne tematy, wzbogacając tym swoją osobowość i nieraz mocno rozwijając się pod względem intelektualnym, ale jednocześnie jest mocno związany ze wszystkim, co się wokół niego dzieje – doskonale zdaje sobie sprawę z otaczającej go rzeczywistości i jest znacznie bardziej zaradny niż inni ludzie.

Mimo iż wyróżnia się wielkim zdecydowaniem, a nawet wspomnianym już uporem i potrafi stanowczo obstawać przy swoim, jest również bardzo podatny na wpływy z zewnątrz, dlatego nie należy wierzyć jego zapewnieniom, że na pewno nie pozwoli się przekonać do danej rzeczy – jest to wyłącznie kwestia odpowiedniego do niego podejścia.

Czasami jednak wykazuje się wielką samowolą i to zwykle w przypadkach, gdy nie jest to dla niego dobre i zwykle właśnie przez tę cechę popełnia wiele błędów. Mimo to uważa, że jest znakomicie obeznany w każdej dziedzinie, która może mu się do czegoś przydać i cechuje się niezachwianą wiarą we własne możliwości, której nie może znieść nawet szereg porażek, jakich dozna na własne życzenie.

Wydawałoby się, że przez to wszystko jest człowiekiem trudnym we współżyciu i mało lubianym, lecz – dziwna sprawa – nie jest to prawda. Posiada nawet łatwość nawiązywania kontaktów i działa łagodząco na nastroje ludzi w swoim otoczeniu. Nieraz zdarza się, że łagodzi konflikty oraz wygasza spory, choć wydałoby  się, że ma raczej większe tendencje do ich wzniecania.

Rzadko ma wokół siebie prawdziwych wrogów, bo nawet jego zagorzali przeciwnicy czują się rozbrojeni jego niestabilnością i nigdy nie wiedzą, czego mogą się po nim spodziewać, więc często zaskakuje ich, zachowując się zupełnie inaczej, niż przypuszczali.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony w dniu 4 maja stara się uchodzić za twardego i zdecydowanego, ale tylko ci, którzy go dobrze nie znają, mogą myśleć, że jest nieczuły i bezlitosny, zaś jego bliscy doskonale wiedzą, jak bardzo jest uczuciowy.

Miłość i przyjaźń odgrywają w jego życiu niebagatelną rolę, często nawet są motorami większości jego działań, zaś gdy ich mu brakuje, czuje się zniechęcony do życia i załamany. Ma również wiele uczucia i współczucia dla całkowicie mu obcych ludzi.

Wyróżnia się wielkim poczuciem sprawiedliwości i nigdy nie patrzy biernie, gdy komuś w jego otoczeniu dzieje się krzywda, lecz podejmuje wiele starań, by mu pomóc, w czym zazwyczaj osiąga dobre rezultaty. Często działa tak w imię religii, gdy jest człowiekiem o mocno rozwiniętym życiu duchowym i szuka prawdy o świecie pozaziemskim.

Ma duże szanse na zgłębienie tych tajemnic znacznie bardziej niż inni ludzie, ponieważ posiada filozoficzne zacięcie i umie wyciągać mądre wnioski z poczynionych przez siebie obserwacji.

Cechuje go pewność siebie i zdecydowanie jeśli chodzi o działanie – nigdy nie wątpi w słuszność podejmowanych przez siebie wysiłków, ale wynika to też z tego, że zawsze, nim zaangażuje się w jakieś nowe przedsięwzięcie, musi mieć pewność, że warto poświęcić na to swój czas i siły, gdyż bardzo nie lubi ich marnotrawić.

 

Wady

Mężczyzna, który przyszedł na świat w dniu 4 maja, za wszelką cenę pragnie wyróżniać się na tle swojego otoczenia. Czasami znajomi patrzą na to z pobłażliwym uśmiechem, jednak nie zawsze przybiera to nieszkodliwą formę, gdyż jeśli szczególnie mocno mu na tym zależy i nie może tego osiągnąć standardowymi sposobami, może posuwać się do różnych niegodnych zachowań oraz przekraczać granicę dobrego smaku.

Jeśli dojdzie do wniosku, że najważniejsze jest, by stale znajdować się na świeczniku, nieważne, z jakiego powodu, może zboczyć ze swej ścieżki i stać się jedynie zabawiaczem tłumu, robiąc z siebie pośmiewisko i myśląc, że wszyscy go podziwiają.

Ponadto ma skłonność do upierania się wówczas, gdy nie ma to żadnego sensu, na co marnuje dużą część swego czasu i energii i doprowadza tym do białej gorączki tych, którzy chcą mu udowodnić, że się myli, ale nie są w stanie dokonać tego żadnymi sposobami.

Natomiast kobieta urodzona 4 maja wyróżnia się swym wielkim sceptycyzmem dla poczynań wszystkich, prócz siebie. Jest bardzo krytyczna i wcale się z tym nie kryje, a wręcz nie szczędzi uszczypliwych uwag, nie licząc się z tym, że jej zachowanie może nie tylko drażnić, ale też ranić osoby, pod których adresem wypowiada swe niewybredne uwagi.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 maja

Jeśli tylko człowiekowi urodzonemu w dniu 4 maja uda się pohamować jego nadmierne dążenia dominacyjne, ma szansę poukładać sobie harmonijnie życie na wszystkich jego poziomach i osiągnąć szczęście osobiste oraz sukces zawodowy.

Musi jednak uważać i pilnować się, by nie wtrącać się w życie innych ludzi, bowiem jego problem polega na tym, że ma tendencje do mieszania się w sprawy innych, swe własne pozostawiając odłogiem, a na to tylko czekają ci, którzy chcą dorobić się czy wywyższyć jego kosztem.

Jest to człowiek zdolny do podejmowania wytrwałych i żmudnych wysiłków i właśnie owa zdolność zwykle jest w stanie zaprowadzić go na szczyt. Chętnie pracuje na rzecz społeczności, w której żyje, a ludzie, którzy wiele mu zawdzięczają, starają się pomóc mu osiągnąć wysoką pozycję, o jakiej marzy.

Często zatem swój sukces zawdzięcza nie tylko konkretnej pracy w tym celu, co dochodzi do niego pobocznymi drogami i wielkie zasługi oddają mu wdzięczni mu ludzie, którzy chętnie udzielają mu swego poparcia i wstawiają się za nim u potężnych i wpływowych ludzi.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 maj

 • kamień : turkus
 • kolory : biały, zielony, grynszpan, biały
 • zawody żeńskie : psycholog, biolog, archeolog
 • zwierzę : kowalik
 • zawody męskie : szklarz, sekretarz, biotechnolog
 • roślina : nagietek
 • charakter : zdecydowany, stanowczy, uparty, czuły, życzliwy

Imieniny 4 maja

 • January
 • Florian
 • Tekla
 • Antonina
 • Wespazjan
 • Michał
 • Pelagia
 • Monika
 • Grzegorz
 • Gotard
 • Damian
 • Teodora
 • Kasjan

4 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

3/5 - (4)

1 komentarz

 1. Ela

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Najlepsze żony pochodzą spod tych trzech znaków zodiaku. Jakie cechy posiadają?
Kobiety są zmienne. Można je porównać do żywiołów, które szaleją wokół mężczyzn. Mogą równie dobrze zmieść ich z powierzchni Ziemi, jak tornado, co utulić i ukołysać, niczym łagodne fale. Już dawno odeszliśmy od myślenia, iż zadaniem i rolą kobiety jest zostanie przykładn�


Sposób, w jaki zaciskasz pięści zdradza, jakim jesteś człowiekiem. Mówi np. jak zmieniasz się, gdy się zakochujesz
Nie wszystkie ruchy i gesty człowieka są wyuczone.  Niektóre wykonujemy machinalnie i bez zastanowienia. Każdy robi to po swojemu, nie analizujemy sposobu, w jaki podajemy komuś rękę na przywitanie, albo zaciskamy pięści. Okazuje się jednak, że wszystko, co czynimy, zwłaszcza te natur

Symbol spostrzeżony na obrazku jako pierwszy zdradza Twój sposób myślenia i prawdziwą naturę. Wskaż go bez zastanowienia
Ludzie różnią się od siebie na milion sposobów.  Jesteśmy charakterystyczni, choć niejednokrotnie musimy spojrzeć na siebie oczami innych, by dostrzec swoją unikalność i nietuzinkowość. To nic złego, w końcu życie polega po trosze na odkrywaniu świata i ludzi, a skoro przynajmniej