6 maja

6-maja

Horoskop dla urodzonych 6 maja

6 maja – horoskop ogólny

Mimo iż człowiek urodzony w dniu 6 maja cechuje się subtelnym obejściem i nigdy w swych dążeniach nie bywa bezwzględny, to jednak potrafi bardzo uparcie przeć naprzód do swego wyznaczonego celu, którym jest zajęcie jak najlepsze stanowiska.

Chce się wybić i ma na to gotowy plan, zwykle bardzo szczegółowy, więc nigdy nie zdarza się, by stawał bezradnie pośrodku swej drogi, bo nie wie, co ma dalej robić i dokąd skierować swoje kroki.

Bardzo wytrwale realizuje owe plany i mimo iż naturalnie chciałby jak najszybciej widzieć efekty swoich działań, to jednak ma na tyle cierpliwości, że gotów jest czekać na owoce swej pracy tak długo, jak długo będzie trzeba. Trzeba jednak przyznać, że od czasu do czasu miewa pewne zawahania i ogarniają go wątpliwości, nie powoduje to jednak, by przestawał dążyć do swego celu czy wręcz zawracał – może to jedynie powodować spowolnienie jego działań, nigdy ich całkowite zaprzestanie.

Na ogół jednak sporo czasu musi upłynąć, zanim osiągnie swój cel, gdyż działa metodycznie i bardzo dokładnie, a więc wszystko zajmuje mu dość dużo czasu, a pewno więcej niż w przypadku osób z jego otoczenia czy jego ewentualnych konkurentów. Często jednak przewyższa innych swą zaciętością i niezmordowaniem, więc nierzadko zdarza się tak, że w ostatecznym rozrachunku to on osiąga lesze wyniki i może być z siebie naprawdę dumny.

Zawsze również po ciężkim dniu pracy musi zażyć odpowiedniej ilości wypoczynku, co również podnosi jego wydajność, bowiem wielu ludzi nie umie się zrelaksować i zregenerować sił, on zaś nie ma z tym żadnego problemu. Ceni sobie spokój i o ile w pracy jest gotów na działanie pośród prawdziwej burzy, potem chce mieć ciszę i harmonię w otoczeniu i lepiej mu tego nie zakłócać.

Rozwój jego osobowości przebiega bardzo harmonijnie i zazwyczaj na wszystkich możliwych poziomach. Aktywnie czerpie życiowe doświadczenie ze swych przeżyć, a także umie uczyć się na błędach innych, ponieważ sprawnie przyswaja sobie to, co uzna, że może mu się do czegoś przydać.

 

pozytywyZalety

Wielką siłę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 6 maja, stanowi zdolność całkowitego skoncentrowania się na danym zagadnieniu, a także wielka intuicja, która czasem bywa niemal jasnowidzeniem.

Ponadto jest on pełen nadziei i ufności w lepsze jutro i nigdy nie zakłada z góry porażki, nawet jeśli wie, że bardzo ciężko będzie mu zwyciężyć. To powoduje, że rzeczywiście zazwyczaj udaje mu się dokonać wszystkiego, co sobie zamierzył, a ponadto nawet jeśli coś idzie nie po jego myśli, nie załamuje się, bo ciągle wierzy, że za moment będzie lepiej. Wiara ta nie opuszcza go nawet w najgorszych momentach, więc naprawdę oddaje mu wielkie zasługi.

Zależy mu, by w jakiejś dziedzinie osiągnąć idealną doskonałość i nie szczędzi na to wysiłków. Nie zniechęca się nawet jeżeli jest świadom, że czeka go ogrom pracy, a nawet cieszy się, jeśli zadanie jest szczególnie trudne, bo wie, że jeśli uda mu się go dokonać, w co oczywiście głęboko wierzy, to jego satysfakcja również będzie ogromna.

Jest stały jeśli chodzi o poglądy i gotów bronić ich do ostatniego tchu jeśli zajdzie taka konieczność, ale nie można zarzucać mu zbytniego konserwatyzmu, gdyż jeśli widzi, że w jakimś punkcie myli się, nie ma obiekcji, by zweryfikować swój pogląd.

 

Wady

Wprawdzie człowiek urodzony 6 maja ma – jak każdy – sporo wad, ale jednak jego dobra cecha polega na tym, że jest w stanie stosunkowo łatwo je wszystkie przezwyciężyć, pod warunkiem jednak oczywiście, że jest ich świadom i że chce się ich pozbyć.

Przede wszystkim więc może być nadmiernie przywiązany do zmysłowych przyjemności oraz do wszelkich rozrywek, na co zwykle poświęca zbyt dużo czasu, nieraz kosztem ważniejszych spraw.

Najgorsze jednak w jego przypadku jest to, że stosunkowo łatwo jest go zmamić luksusami, ponieważ ma wrodzone ciągoty do wygodnego i dostatniego życia. Dlatego jeśli zobaczy u kogoś, jak dobrze mu się żyje, może mu pozazdrościć i stać się nadmiernym materialistą, skupionym jedynie na zarabianiu pieniędzy i trwonieniu ich na swe przyjemności.

Może mu również wtedy grozić, że stanie się skąpcem we wszystkich innych kwestiach i wówczas nie ma mowy, by podzielił się z kimś posiadanym majątkiem, mimo iż wtedy, gdy jeszcze nie posiada wiele i nie zależy mu na wielkich pieniądzach, jest bardzo szczodry i skłonny do pomagania innym. W jego przypadku realnym niebezpieczeństwem jest, że pogoń za pieniądzem przysłoni mu wszystkie inne wartości i cele i może przez to stać się bardzo nieszczęśliwym, mimo bogactwa, człowiekiem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 maja

Człowiekowi urodzonemu 6 maja bardzo zależy nie tyle nawet na tym, by zdobyć majątek i zrobić karierę, ale by wyróżnić się na tle innych ludzi. W tym celu dąży do perfekcji w określonej dziedzinie, wybierając dobrą drogę, bo nie szuka taniego poklasku kontrowersyjnym zachowaniem, ale chce sobie zapracować na osiągnięcie swojego sukcesu.

Zazwyczaj mu się to udaje, ponieważ jest pracowity, zdeterminowany i gotów długo czekać  na rezultaty wszystkich swych działań. Jest bardzo elokwentny i cecha ta często oddaje mu wielkie zasługi na polu zawodowym czy nawet staje się podstawą jego późniejszego sukcesu.

Ma również zdolność wzbudzania zainteresowania ludzi swoją osobą, mimo iż wcale się na to nie sili, dlatego często już w młodym wieku zwraca na siebie uwagę kogoś, kto zechce mu pomóc.

Jeśli przejawia jakieś zdolności artystyczne, zdecydowanie powinien podążać tą drogą, bo na tym polu może osiągnąć wielkie sukcesy, ale wrodzona zaradność może mu również umożliwić zrobienie kariery w interesach. Równie dobrze może sprawdzić się w jakiejś dziedzinie nauki bądź w polityce, ale wszystko to tylko pod warunkiem, że jego jedynym dążeniem nie będzie zarabianie jak największych pieniędzy.

 

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 maj

 • zawody męskie : aktor, tynkarz, meteorolog
 • kamień : beryl
 • charakter : subtelny, wytrwały, cierpliwy, spokojny, niezdecydowany
 • zawody żeńskie : hostessa, bibliotekarka, egzaminator
 • roślina : lilia
 • zwierzę : drozd
 • kolory : beżowy, biały, gołębi, biały

Imieniny 6 maja

 • Jan
 • Placyd
 • Franciszek
 • Bartłomiej
 • Jakub
 • Judyta
 • Benedykta
 • Jurand
 • Filip

6 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

Oceń horoskop

1 komentarz

 1. Is

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Który z 12 archetypów Junga opisuje Cię najlepiej? Rozwiąż krótki test i dowiedz się o sobie czegoś nowego
Nasze ego to rola, którą gramy w życiu.  Mimo że każdy z nas ma własną życiową ścieżkę i wszystkich czeka po drodze co innego, istnieje 12 grup, na które można podzielić ludzi na całym świecie. Wyodrębnił je Carl Jung, słynny psychiatra i psychoanalityk, zwany też ojcem psyc


Który z kształtów szczególnie wpadł Ci w oko. Wybierz i podejrzyj, co Cię czeka w przyszłości
Przyszłość jest bardzo zagadkowa, dlatego tak bardzo nas ciekawi.  Nawet ludzie, którzy mają dokładnie sprecyzowane cele zarówno te prywatne, jak i zawodowe, nie do końca wiedzą, gdzie rzuci ich los i co przyniesie życie. Jesteśmy zdani trochę na własne ambicje oraz umiejętności i tr

Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne