16 marca

16-marca

Horoskop dla urodzonych 16 marca

16 marca – horoskop ogólny

Towarzyskość i nieprzeciętne poczucie humoru to dwie najważniejsze cechy charakteru człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 marca.

Jest on bardzo ostrożny jeśli chodzi o wszelkie działanie i zanim dokona kolejnego posunięcia, musi się nad nim dokładnie zastanowić, jednak owa ostrożność daje mu pewność, a wręcz gwarancję, że nie spotka go jakaś nieprzyjemna niespodzianka, na którą nie byłby przygotowany i dlatego nie mógłby się odnaleźć w nowej sytuacji.

Nie oznacza to jednak, by był to człowiek obawiający się czegoś czy wręcz tchórzliwy, gdyż przeciwnie, jest bardzo odważny, ale obca mu jest brawura i podejmowanie niepotrzebnego ryzyka – jeśli okazuje się to konieczne albo może wiele na tym zyskać, nigdy się nie waha.

Zwycięstwo jest dla niego bardzo ważne i gotów jest o nie walczyć z każdym, kto będzie mu je próbował odebrać oraz torować sobie uparcie drogę pośród przeszkód, jakie stawia przed nim samo życie.

Posiada nieprzeciętny intelekt, dzięki któremu przenika zamysły swych wrogów i rywali i potrafi ich unieszkodliwić zanim oni zdołają zaszkodzić jemu. Wszelkie snute przeciwko niemu intrygi są więc z góry skazane na porażkę i już od razu można dać sobie z nimi spokój. Jednakże także w bezpośrednich starciach – czy o ataku, czy obronie, człowiek urodzony 16 marca wykazuje się niezwykłą rozwagą, ostrożnością  i również nigdy nie działa pochopnie.

Wszystko to razem składa się na jego niebywałą skuteczność i powoduje, że naprawdę rzadko ponosi porażki i nie jest w stanie dopiąć swego. Ponadto posiada duże zdolności organizacyjne, więc umie bardzo sprawnie wcielać w życie wszystkie swoje plany, nawet te, które osobom z jego otoczenia wydają się zbyt skomplikowane, by można je było realizować.

Czasami nawet jest zbyt radykalny w swoim postępowaniu i narzuca sobie żelazną dyscyplinę, której pewnie nikt poza nim nie mógłby wytrzymać i jego otoczenie dziwi się, jak on może funkcjonować w takich okolicznościach, lecz on doskonale wie, co robi i odnosi w tym doskonałe skutki. Na próżno więc można mu cokolwiek perswadować albo przekonywać go do zmiany sposobu postępowania, gdyż dla niego własne metody są najskuteczniejsze, a nawet można się od niego uczyć.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 16 marca jest bardzo sympatyczny i uczuciowy. Kiedy kogoś kocha, jest gotów podporządkować mu się niemal bez reszty i gotów ponosić wszelkie wyrzeczenia na rzecz owej osoby.

Mimo iż jest bardzo honorowy, ze strony ukochanej osoby potrafi znosić wszelkie przykre słowa i jeśli ona coś mu zarzuca, nie buntuje się, jak jak ma to w zwyczaju, lecz stara się zmienić w sobie ową niepożądaną cechę i zastanawia się, jak jeszcze bardziej się udoskonalić, by sprostać wszystkim jej wymaganiom.

Dla drugiej osoby może się całkowicie poświęcić i zrezygnować nawet ze wszystkich swoich dążeń jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jest też bardzo wrażliwy na losy innych i każdemu chciałby ulżyć w jego cierpieniu i pomóc pokonać problemy, z jakimi się zmaga, co często czyni kosztem własnego czasu czy nawet życia osobistego, jednak nigdy nie narzeka na swój los, ponieważ pomaganie innym daje mu wielką satysfakcję czerpaną z poczucia, że jest komuś potrzebny i robi coś naprawdę ważnego.

Ponadto jest to człowiek bardzo pracowity, zdolny do wytrwałych i żmudnych wysiłków i ogromnie obowiązkowy – wywiązuje się bez zarzutu z nawet nielubianych czynności i nic nie można mu w tej materii zarzucić.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego w dniu 16 marca jeśli chodzi o jego wywiązywanie się z obowiązków stanowi jego skłonność do zagłębiania się w szczegóły. Powoduje to, że często traci z oczu ogólny sens danego zagadnienia i nie może sobie poradzić nawet z prostą sprawą, choć poza tym jest bardzo bystry i inteligentny.

Jednak najgorsze są jego wady jeśli chodzi o życie uczuciowe. Przede wszystkim jest tak uczuciowy, że ma w tym aż skłonność do przesady i całkowicie oddaje się we władanie osoby, którą darzy uczuciem, przejawiając w tym niemal całkowity brak ambicji.

Dla ukochanej osoby gotów jest zrezygnować ze wszystkiego, co wcześniej było dla niego ważne, nie zadając sobie pytania, czy owa osoba jest tego warta, skoro wymaga od niego aż takich poświęceń.

Miłość całkowicie przesłania mu rozsądek, ale jednocześnie wcale nie jest tak wierny, jak można by się spodziewać po człowieku zdolnym do tak bezinteresownej miłości. Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo wrażliwy na wdzięki płci przeciwnej i nawet jeśli jest w stałym, szczęśliwym związku, nie potrafi się oprzeć zalotom.

Często więc zdarzają mu się skoki w bok, w których nie jest wcale stroną aktywną, lecz biernie oddaje się we władanie osoby, która chce z nim poflirtować.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 marca

Duży problem człowieka urodzonego w dnu 16 marca polega na tym, że jest on bardzo pobłażliwy wobec swoich współpracowników czy podlegających mu osób i zwykle nie zdaje sobie sprawy z tego, iż cecha ta powoduje, że staje się ofiarą ataków takich właśnie ludzi, dla których był zanadto tolerancyjny.

Często oszukują go oni za plecami i działają na jego niekorzyść i większość swych niepowodzeń albo strat może zawdzięczać właśnie takiej działalności.

Poza tym jednak ma wielkie szanse na osiągnięcie sukcesu, o ile jednak znajdzie w sobie dość siły woli, by pohamować swoje złe skłonności i nie będzie nadstawiał ucha radom tylko pozornie życzliwych mu osób.

Musi bardzo uważać na to, z kim się zadaje, bowiem kontakty z niektórymi osobami mogą mu bardzo zaszkodzić, nie tylko na gruncie zawodowym, ale jest dość podatny na wpływy i może przejąć złe wzorce zachowania, nawet w późniejszym wieku.

Nie ma za bardzo intuicji, więc musi polegać jedynie na swym zdrowym rozsądku, na szczęście jednak jest na tyle bystry, że powinno to w zupełności wystarczyć, by udało mu się unikać poważniejszych życiowych problemów i – choć po wielu wysiłkach – dotrzeć do wymarzonego punktu kariery.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 marzec

 • kolory : różowy, szary, szafirowy; purpurowy
 • zawody męskie : dyrygent, wróżbita, monter
 • charakter : ostrożny, odważny, dokładny, łagodny
 • zawody żeńskie : logopeda, położna, higienistka
 • kamień : granat
 • zwierzę : legwan
 • roślina : irys

Imieniny 16 marca

 • Gabriel
 • Walenty
 • Izabela
 • Hiacynt
 • Longin
 • Patryk
 • Herbert
 • Antoni
 • Julian
 • Abraham
 • Walentyn
 • Patrycjusz
 • Natalis
 • Karol
 • Przybymir
 • Hilary

16 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

3.4/5 - (5)

1 komentarz

 1. Ola

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Co dobrego czeka Cię w najbliższym czasie? Wybierz matrioszkę i uchyl rąbka tajemnicy
Każdy chciałby wiedzieć, co go czeka.  Znać przyszłość i nie martwić się tym, jakie niebezpieczeństwo czyha na nas za rogiem, po prostu to wiedzieć i być przygotowanym. Niestety nie jest nam to dane, choć poszukujemy wszelkich wskazówek, które mogą nam dać choćby cień wiedzy na t


9 przekonań, które musisz porzucić, jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój
Ludzie intensywnie poszukują spokoju i ciszy. Każdy z nas szuka dla siebie idealnego miejsca w świecie. W kreatywnych głowach rodzą się tysiące pomysłów na życie, które są ulotne i nietrwałe. Ulegamy bodźcom i ideom, które zapalają nasze umysły i serca, pobudzają do działania. Ca�

Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz