19 marca

19-marca

Horoskop dla urodzonych 19 marca

19 marca – horoskop ogólny

Aktywność i niespożyta energia to dwie najbardziej rzucające się w oczy cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 marca.

Jest on też zwolennikiem wszelkiego postępu i w głębi duszy marzy mu się, by pomagać ludziom wcielać w życie wszelkie nowości, stojąc na ich czele i przewodząc im. Wynika to z tego, że za wszelką cenę nigdy nie chce zajmować stanowiska podrzędnego względem kogokolwiek, gdyż jest to dla niego niemalże ujma na honorze i na próżno można mu tłumaczyć, że nie zawsze on może dominować.

W ogóle jest bardzo niezależny i nigdy nie pozwala nikomu w żaden sposób na siebie wpływać. Zawsze bardzo szczegółowo planuje swoje działanie, ale odrzuca rady, jakimi starają się go obdarowywać życzliwi mu ludzie, wychodząc z założenia, że sam doskonale wie, co jest dla niego najlepsze, choć tak naprawdę chodzi tylko o to, by zamanifestować swą niepodległość, na punkcie której jest bardzo przewrażliwiony.

Zawsze chodzi własnymi drogami, ale nie zawsze wychodzi mu to na dobre i znacznie lepiej dla niego byłoby, gdyby od czasu do czasu schował swój wydumany honor do kieszeni i zastosował się do dobrej rady kogoś, kto pragnie jego szczęścia.

Jest to człowiek bardzo odważny i przedsiębiorczy, uparty, kiedy szczególnie na czymś mu zależy. We wszelkim działaniu wykazuje się wielkim entuzjazmem i każde nowe zadanie rozpoczyna z taką samą energią i wiarą w swój sukces. Właściwie nigdy, nawet w najtrudniejszych misjach, nie dopuszcza do siebie widma porażki, a już na pewno nie zakłada jej na początku, co jest dowodem jego wielkiej wiary w siebie i we własne możliwości, a także w słuszność swoich poczynań.

Wyróżnia się także swoimi wielkimi ambicjami i chęcią zaimponowania wszystkim osobom ze swojego otoczenia i pragnie, by wszyscy mu zazdrościli i poważali go ze względu na jego osiągnięcia oraz na umiejętności, dzięki którym doszedł do swej korzystnej pozycji.

Człowiek urodzony 19 marca nie przywiązuje się zbyt silnie ani do miejsc, ani do ludzi. Chętnie zmienia miejsce swego pobytu, nie ma problemu z ciągłymi przeprowadzkami, a nawet robi to bardzo chętnie, bo nudzi się, gdy zbyt długo przebywa w tym samym otoczeniu.

 

pozytywyZalety

Szybkość dostosowywania się do zmieniających się okoliczności i warunków otoczenia, elastyczność i zaradność to chyba najważniejsze cechy spośród wszystkich licznych zalet, jakie reprezentuje człowiek urodzony 19 marca.

Jego praktycyzm powoduje, że w każdej sytuacji umie sobie doskonale poradzić i potrafi znaleźć wyjście z najtrudniejszych opałów. Mimo iż nie ma zbyt silnych związków z ludźmi i rzadko wykazuje instynkty rodzicielskie i rodzinne w ogóle, jest bardzo wrażliwy na krzywdę innych i zdolny do empatii.

Cierpi, kiedy widzi cudze cierpienie i stara się pomóc, jak tylko może. Potrafi wczuć się w sytuację każdego człowieka, co powoduje, że nigdy nikogo z rozmysłem nie krzywdzi, a nawet bardzo uważa, by nie zrobić tego nieopatrznie. Wszystkim życzy jak najlepiej i nie tylko nie pragnie niczyjej zguby, nawet ludzi, którzy uważają go za wroga i gotowi są mu szkodzić, ale też jest w stanie poświęcić znaczną część swego czasu, a nawet majątku, by nieść pomoc potrzebującym.

Jest pełen zrozumienia dla ludzkich słabości i chętnie przebacza ludziom ich błędy, spisując je na karb nieuwagi czy nieumyślności. W każdym gotów jest doszukiwać się dobra i nikogo nie potępia, a raczej stara się usprawiedliwić.

 

Wady

Człowiek urodzony 19 marca na co dzień okazuje jakiś dziwny niepokój, którego w żaden sposób nie da się uzasadnić, jednak w dość mocny sposób wpływa on na jego życie, powodując, że działa nieuważnie i nieostrożnie. Z tego właśnie bierze się większość jego pomyłek i życiowych błędów, ale ma również skłonność do nadmiernego pośpiechu i to również praktycznie nigdy nie wychodzi mu na dobre.

Ma też tendencje do zbyt gwałtownych reakcji, wobec czego niektórzy ludzie mogą mu być niechętni, ale nie widzi w sobie tej wady, zaś jeśli ktoś próbuje mu delikatnie uświadomić jej istnienie, albo się denerwuje, albo też przyjmuje to do wiadomości, ale i tak nie zamierza z tym walczyć.

Mimo że jest pozytywnie nastawiony do innych ludzi, to jest też bardzo nieufny i właściwie nikomu nie potrafi zawierzyć do końca, nawet swym najbliższym, więc zawsze w kontaktach z  nim da się odczuć pewien chłód i dystans, który skutecznie uniemożliwia utrzymywanie w pełni normalnych stosunków.

Jest też nadmiernie podatny na wpływy z zewnątrz, przez co miewa zmienne usposobienie i jest to bardzo uciążliwe dla jego otoczenia, które musi znosić jego humory i kaprysy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 19 marca

Niełatwo jest osiągnąć sukces człowiekowi urodzonemu w dniu 19 marca. Wynika to głównie z tego, iż do tego, by wszystkie jego zdolności i talenty mogły się w pełni rozwinąć, potrzebuje on spokojnego i harmonijnego wzrostu, co w jego przypadku bardzo trudno jest osiągnąć, gdyż jest on nerwowy, skłonny do odczuwania niepokoju i miewa zmienne nastroje.

Często sam podsyca w sobie taki stan swoim gwałtownym i pospiesznym zachowaniem, wobec czego trudno jest mu osiągać swe cele i wyznaczać sobie następne, które by leżały w zasięgu jego możliwości.

Inni ludzie mają na niego wielki wpływ, ale jednocześnie nikomu nie ufa, dlatego raczej nie nadaje się do kooperacji, zaś w pojedynkę musi się bardzo napracować, by osiągnąć coś konkretnego.

Posiada jednak wrodzone predyspozycje do prowadzenia własnych interesów, gdyż jest bardzo zaradny i praktyczny i umie sobie poradzić z wieloma trudnościami, które przerastają możliwości innych ludzi, więc może zrobić znaczną karierę i dorobić się majątku na tym polu.

Równie dobrze poradzi sobie w każdej pracy umysłowej, pod warunkiem jednak, że weźmie się w garść i nauczy się koncentrować swoją uwagę na tym, co ma w danej chwili do zrobienia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 marzec

 • roślina : nasturcja
 • zawody męskie : telemarketer, kompozytor, ogrodnik
 • charakter : niezależny, dynamiczny, odważny, przedsiębiorczy, uparty
 • zawody żeńskie : położna, reżyser, aktorka
 • zwierzę : tygrys
 • kolory : niebieski, srebrny, burgund; modry
 • kamień : schryzokola

Imieniny 19 marca

 • Bogdan
 • Marceli
 • Jan
 • Józef
 • Marek

19 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

4.7/5 - (59)

4 komentarze

 1. Aidan
 2. 100
 3. Mariusz
 4. Marlena

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Myślisz, że nic Ci nie jest? Zdradzają Cię oczy! Wybierz jeden z obrazków i odkryj prawdę o Twym obecnym stanie ducha
 To, w jaki sposób postrzegamy świat, mówi o nas więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Obrazy, które widzimy, zawsze odzwierciedlają nasz stan bycia, elementy naszej osobowości i charakteru. Wszystko podlega naszej interpretacji, jest inaczej szeregowane i z czym innym kojarzone. Skojarzen


Test psychologiczny. Wybierz dojrzany w pierwszej kolejności kształt i dowiedz się, która Twoja cecha najbardziej irytuje innych
Cały czas dowiadujemy się o sobie czegoś nowego. Kiedy patrzymy w lustro, często jednak widzimy w nim co innego, niż to, co dostrzegają w nas inni. Ludzie lubią etykietować, metkować innych. Sami to robimy. Postrzegamy kogoś przez pryzmat jednego detalu, który jednak wyjątkowo rzuca się

Która z trójek na obrazku jest rodziną? Wybierz jedną z nich i dowiedz się czegoś nowego o swym dzieciństwie
Ilu na świecie rodziców tyle metod wychowawczych. Każda rodzina jest inna i choć wielu z nas może z przekonaniem powiedzieć, że miało szczęśliwe dzieciństwo, na pewno nie było ono takie samo, jak naszych przyjaciół, czy znajomych. Nikt nie jest idealny, negatywne cechy naszego charakte