4 marca

4-marca

Horoskop dla urodzonych 4 marca

4 marca- horoskop ogólny

Mimo iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 4 marca, bardzo często wykazuje jakieś talenty artystyczne, to nie wykazuje typowej dla artystów buńczuczności i pragnienia życia w luksusie, lecz zupełnie przeciwne cechy.

Wyróżnia się przede wszystkim swoim bezpretensjonalnym sposobem bycia i wielką naturalnością. Ceni sobie proste, skromne życie pozbawione zbędnych w jego mniemaniu ozdobników, a luksus nie jest mu zupełnie potrzebny do szczęścia.

Najchętniej żyje na wsi, w warunkach niemalże surowych i takie prymitywne życie bardzo mu odpowiada, zwłaszcza, że może mieć żywy kontakt z naturą, co bardzo sobie ceni.

Najważniejsza w jego życiu jest praca, a najlepiej, by była żmudna i wymagająca odeń wielu wysiłków, gdyż człowiek urodzony 4 marca uważa, że tylko takie życie może mu dać szczęście i pozwolić uniknąć poczucia pustki i bezsensu. Uważa ponadto, że praca pozwala człowiekowi skupić się na tym, co jest naprawdę ważne i dzięki temu nie przychodzą mu do głowy żadne głupstwa. W myśl tej zasady bardzo aktywnie korzysta ze wszystkich swoich zdolności, a nierzadko również stara się rozwijać te talenty, których zalążki w sobie obserwuje.

Jest poważny i nie zajmuje się bzdurami, drobiazgi dnia codziennego nie znajdują jego zainteresowania, bo szkoda mu tracić na nie czas. Jest pełen dobrej woli, sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, nawet tych najbardziej nielubianych i nic nie można zarzucić jego rzetelności.

Zachowuje się bardzo naturalnie, nie ma skłonności ani do przesadnych reakcji i ostentacyjnego okazywania swych emocji, ani też nie zamierza ich ukrywać, dlatego jego szczere postawy wywierają na ludziach wielkie wrażenie, kiedy bowiem człowiek ten czymś się wzrusza albo złości, można mieć pewność, że ma do tego ważny powód.

Mimo iż nie zawsze udaje mu się osiągnąć jakieś znaczące stanowisko, głównie dlatego, że nie działa bezwzględnie i nie dąży do celu po przysłowiowych trupach, to i tak nie można mu zarzucić braku ambicji czy zdecydowanych działań, gdyż człowiek urodzony 4 marca pracuje ciężko przez całe swoje życie i daje z siebie najbliższym i światu dokładnie tyle, ile tylko jest w stanie dać.

 

pozytywyZalety

Wspomniana już pracowitość to bez wątpienia najważniejsza cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 marca, wybijająca się u niego na pierwszy plan. Ponadto jest on bardzo stonowany, stateczny i zna umiar we wszystkim, więc nie ma skłonności do przesady ani nie powoduje problemów, które mogłyby z tego wyniknąć.

Jest uczuciowy, ale nie sentymentalny, gotów pomagać innym, ale też potrafi ocenić, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje, a kto jedynie stara się go niecnie wykorzystać. Jest wspaniałym przyjacielem i bardzo przejmuje się losem tych, których obdarza przyjaźnią, zupełnie jakby były to jego własne problemy, a nierzadko nawet zajmuje się nimi uważniej niż swymi własnymi sprawami.

Jest bardzo rozsądny i zawsze życzliwie wysłuchuje dawanych mu rad, a kiedy widzi, że  są warte zastosowania, wciela je w życie bez wahania, nie unosząc się bez sensu honorem jak ludzie, którzy uważają, że zawsze są w stanie poradzić sobie sami i nie potrzebują niczyich wskazówek.

Posiada bogatą wyobraźnię, z której umie zrobić dobry użytek i wykorzystać ją nie tylko na gruncie zawodowym, ale też w życiu codziennym, urozmaicając i ubarwiając życie swoje i swojego otoczenia, jednak – co bardzo ważne – nigdy nie ma problemu z odróżnieniem wytworów swej fantazji od istniejącej rzeczywistości.

 

Wady

Człowiek urodzony 4 marca czasami bywa zmienny i kapryśny, wobec czego trudno mu dogodzić, bo sam nie wie, czego oczekuje od innych i od życia. W takim stanie może być trudny do zniesienia, ale na szczęście rzadko mu się to przytrafia.

Otoczenie, a zwłaszcza ci, którzy dobrze go znają, zarzuca mu także, że jest nadmiernie zainteresowany sensacjami i skandalami. Stara się doszukiwać ich tam, gdzie zupełnie ich nie ma, nieraz rozsiewając plotki i dodając pikantne szczegóły do całkiem zwyczajnych historii, co – jeśli wyjdzie na jaw – rzecz jasna nie dodaje mu ludzkiej sympatii, ale on i tak nie potrafi tego zaprzestać.

Jego dużym problemem jest też brak wiary we własne możliwości i pewności siebie. To z tego powodu człowiek ów nie zawsze jest w stanie osiągnąć swoje założenia, ponieważ uważa, że musi poprzestać na niższych celach, na które wystarcza mu możliwości, zaś z realizacją jakichś wyższych ambicji musi dać sobie spokój. Przez to sam podcina sobie skrzydła i osiada na laurach, nie uświadamiając sobie nawet potencjału, jaki w nim tkwi.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 marca

To, jak potoczy się życie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 marca, zależy w znacznej mierze od poziomu jego rozwoju moralnego, a także od tego, w jakim wzrasta i żyje otoczeniu.

Jest on bowiem na tyle wrażliwy i podatny na wszelkie wpływy z zewnątrz, że wchłania niemalże jak gąbka wszelkie odczucia, jakie pozyskuje ze swojego otoczenia i nie zawsze umie w tym odróżnić, co jest dobre i warte przyswojenia, a co złe i powinien to zdecydowanie odrzucić.

Jeśli zatem dostanie się pod wpływ nieodpowiedniego pod jakimś względem towarzystwa, może to mieć ogromny, negatywny wpływ na całe jego późniejsze życie, dlatego tak ważne jest, by przebywał tylko w towarzystwie osób, od których może przejąć odpowiednie wzorce.

Jednak nawet jeśli tak się stanie, a nie będzie on odpowiednio wysoko rozwinięty, może nie być w stanie wykorzystać tkwiących w nim możliwości, głównie dlatego, że będzie bardzo niepewny siebie i może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, co mógłby być w stanie dokonać, gdyby tylko spróbował.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 marzec

 • charakter : pracowity, szczery, naturalny, uczuciowość
 • kamień : kocie oko
 • roślina : geranium
 • zawody żeńskie : tancerka, dekoratorka wnętrz, prokurator
 • zawody męskie : tapicer, urzędnik, kaskader
 • kolory : czerwony, różowy, fuksja; żółty
 • zwierzę : pszczoła

Imieniny 4 marca

 • Kazimierz
 • Leonard
 • Adrian
 • Gerarda
 • Arkadia
 • Gerard
 • Arkadiusz
 • Nestor
 • Piotr
 • Adrianna
 • Arkady

4 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

3.3/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wszechświat próbuje się z Tobą skontaktować. Odkryj spontanicznie jedną z kart i dowiedz się, co ma Ci do przekazania
Często w codziennym zgiełku, nie potrafimy usłyszeć cichego głosiku naszej podświadomości.  Nie zważamy na to, co podpowiada nam intuicja, a zbytnio racjonalizując wszystko, co nam się przydarza, pozostajemy ślepi na to, co wszechświat ma nam do przekazania. Niepotrzebnie tak się blok


Znaki zodiaku od najbardziej do najmniej pewnego siebie. Zobacz, gdzie znajdujesz się w rankingu
Wydaje Ci się dziwne, że Twój bardzo utalentowany przyjaciel tak bardzo wątpi w swoje możliwości? Nie powinno. Powinieneś wiedzieć, że pewność siebie nie przychodzi wraz z wiedzą, czy talentem. Często to kwestia wrodzona, cecha charakteru, za który możemy w dużym stopniu winić lub d

Pijaństwo każdego ze znaków zodiaku ma inną dramaturgię. A Ty, co głupiego robisz, kiedy się upijesz?
Nie zachęcamy do picia alkoholu.  Ufamy jednak, że każdy z Was ma swój rozum i wie zarówno o pozytywnych stronach picia, jak i o tych negatywnych. Zrozumiałym jest, że od czasu do czasu potrzebujemy się „wychillować” w gronie przyjaciół. W umiarkowanych ilościach alkohol bar