6 marca

6-marca

Horoskop dla urodzonych 6 marca

6 marca – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 6 marca, posiada dwie bardzo ważne cechy, które oddają mu wielkie zasługi we wszystkich dziedzinach życia – cierpliwość i podejrzliwość. Ta druga nie jest może obiektywnie godna pochwały, lecz akurat w jego przypadku może mu tylko wyjść na dobre, czego nie można powiedzieć o jego otoczeniu, a zwłaszcza ci, którzy chcą go oszukać lub wykorzystać, mają się czego obawiać.

Dzięki tym dwóm cechom człowiek ów tylko sporadycznie popełnia jakieś poważniejsze błędy, a w niektórych przypadkach może nawet nie zdarzać mu się to w ogóle. Jeśli czegoś nie może osiągnąć dzięki swej przedsiębiorczości, którą również posiada w stopniu najzupełniej zadowalającym, osiąga cierpliwością, gdyż jest zdolny niesamowicie długo czekać na efekty podejmowanych przez siebie działań.

Jest bardzo przywiązany do swej rodziny i do domu, który jest dla niego spokojną przystanią po trudach dnia codziennego. W stosunku do swych najbliższych wykazuje się nieprzeciętną czułością i bardzo się o nich troszczy. W ich obronie gotów jest zrobić rzeczy, o jakich normalnie mu się nie śniło, dlatego lepiej nie ryzykować i nie zagrażać w żaden sposób tym, których kocha.

Swoich bliskich zawsze chciałby mieć przy sobie, bo przywiązuje się do ludzi na całe życie, a kiedy jest to niemożliwe, bardzo nad tym ubolewa. W tej chęci zachowania bliskości może nawet mieć skłonności do przesady, bo jego bliscy niejednokrotnie czują się osaczeni jego zaborczą miłością i duszą się w tej relacji, która nie dopuszcza dla nich żadnego luzu.

W ogóle współżycie z człowiekiem urodzonym 6 marca, mimo jego wielu niezaprzeczalnych zalet i faktu, że jest po prostu dobrym człowiekiem, jest pewnego rodzaju wyzwaniem, któremu nie każdy na dłuższą metę może sprostać. Wynika to głównie z tego, iż ma on trudny charakter, ale w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy i nie ma sobie nic do zarzucenia, dlatego nie rozumie pretensji, jakich czasem w jego stronę mogą kierować bliscy i reszta otoczenia.

Ponadto miewa on zmienne nastroje i zwykle nie wiadomo, czego oczekuje, jego reakcje często bywają zupełnie przeciwne do oczekiwanych i nie można przewidzieć jego nastrojów, które zmieniają się jak chorągiewka na wietrze. Na szczęście takie trudne postawy człowiek ów przejawia tylko czasami, bowiem gdyby było inaczej, wprost nie można by było z nim dłużej wytrzymać.

 

pozytywyZalety

Szlachetność, czułość i opiekuńczość to tylko kilka z wielu zalet, które człowiek urodzony 6 marca przejawia w stosunku do swych bliskich.

Jest zdolny do największych poświęceń i najbardziej ofiarnych wyrzeczeń na ich rzecz i można mieć pewność, że nie pozwoli ich skrzywdzić, choćby miał to przypłacić życiem.

Jest bardzo wierny i można mieć pewność, że jeśli kogoś pokocha, to uczucie to nie zmieni się ani nie zniknie z biegiem lat, dlatego nigdy nie dopuści się zdrady ani nie opuści kogoś, komu obiecał, że będzie przy nim trwał na dobre i na złe.

W stosunku do ludzi obcych wykazuje się wielką empatią i zdolnością współczucia. Wszystkim chciałby pomóc i nieraz naraża tym swoje zdrowie albo poświęca zbyt dużo czasu, jednak nie może inaczej postępować, bo docenia to, co ma i chce przynajmniej w  części podzielić się tym z tymi, których los tak hojnie nie obdarował.

Jest także osobą bardzo skromną i mimo iż niektórzy starają się uwypuklać jego zalety oraz podkreślać zasługi, sam nigdy się tak nie zachowuje ani nie zgadza się, by pełnić rolę wzoru do naśladowania, gdyż jest to dla niego  krępujące i nienaturalne.

 

Wady

Najgorszą wadę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 6 marca, stanowi z całą pewności jego nader zmienne usposobienie. Powoduje ono, że czasem ciężko z nim wytrzymać, a ponadto jest niestabilny emocjonalnie i sam miewa ze sobą spore problemy.

Mimo iż na ogół jest bardzo towarzyski, pod wpływem jakichś przykrych przeżyć albo zwykłego złego nastroju zamyka się w sobie i bardzo trudno wówczas do niego dotrzeć.

Miewa również nastroje zwątpienia w swoje siły i w takich przypadkach zupełnie traci chęć do działania, obawiając się, że już nic mu się w życiu nie powiedzie i musi osiąść na laurach, ciesząc się tym, co do tej pory udało mu się osiągnąć.

Jest również zbyt mocno skupiony na pomaganiu innym, co często odbywa się kosztem jego życia, głównie osobistego, a także nierzadko daje się wykorzystywać, gdyż przy całej swej uczuciowości i chęci niesienia innym wsparcia nie potrafi być asertywny i odmówić, jeśli podejrzewa, że ktoś go zwyczajnie wykorzystuje lub też nie ma czasu, by wyświadczyć mu daną przysługę.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 marca

Wśród osób, które przyszły na świat w dniu 6 marca, można wyróżnić dwa zupełnie różne typy osobowości. Pierwszy z nich to człowiek spokojny, nawet nadmiernie, by nie powiedzieć – apatyczny. Biernie unosi się na falach życia, bo nie ma większych ambicji i nie zależy mu na tym, by coś osiągnąć.

Chce tylko żyć spokojne i bez większych problemów, zaś kiedy takowe pojawiają się w jego życiu, zwykle bezczynnie je przeczekuje, wyrażając nadzieję, że wszystko jakoś samo się poukłada.

Drugi typ natomiast to człowiek ogromnie ambitny. Chce osiągnąć tyle, ile tylko będzie w stanie i zostać kimś wybitnym, by ludzie go podziwiali i szanowali i by sam czuł się wspaniale na wysokiej pozycji, jaką zajmie.

Niestety jednak, mimo iż wydawałoby się, że to wystarczy, by osiągnąć ów cel, człowiek ten często musi obejść się smakiem, bo albo zupełnie nie uda mu się wcielić w życie swych zamierzeń, albo też wprawdzie uda mu się zająć jakieś ważne stanowisko, ale nie na długo, a upadek z tego piedestału, na jaki po ciężkim wysiłku uda mu się w końcu wywindować, będzie dla niego jeszcze gorszy do zniesienia niż byłaby sytuacja, gdyby nie miał najmniejszych szans na dotarcie na szczyt.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 marzec

 • zawody męskie : psychiatra, kurier, monter
 • kamień : diament
 • zwierzę : leniwiec
 • roślina : świetlik łąkowy
 • charakter : ostrożny, podejrzliwy, cierpliwy, uczuciowy, łagodny, szlachetny
 • zawody żeńskie : przedszkolanka, geolog, modelka
 • kolory : szary, oliwkowy, słomkowy; błękit paryski

Imieniny 6 marca

 • Eugenia
 • Wiktor
 • Jordan
 • Róża
 • Jordana
 • Cyryl

6 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

3.8/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Kształt pępka może wiele powiedzieć o osobowości człowieka. Sprawdź, co szepnie o Tobie
Istnieje wiele naukowych teorii na temat tego, jak kształt naszego pępka odzwierciedla nasze zdrowie i charakter.  Jak dotąd nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających to, o czym gdybają badacze. Warto jednak przyjrzeć się ich teoriom i sprawdzić, jak mają się one do tego, co reprezentuj


10 subtelnych sygnałów, świadczących, o tym, że partner nie jest naszą bratnią duszą. Mogłeś to przegapić
Istnieje multum artykułów na temat powinowactwa i pokrewieństwa dusz. Większość z nich jest ciekawych i można z nich wyciągnąć jakąś naukę. Tak bywa zwłaszcza w przypadku tych opartych na wiedzy profesjonalistów, którzy latami badają relacje, leczą te chore i pozwalają związkom w

Wybierz różę i sprawdź, czy więcej w Tobie pewnego siebie rebelianta, czy też konserwatywnego miłośnika tradycji
Każdemu z nas wydaje się, że jest niezwykły i wyjątkowy. Niestety, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo się co do tego mylimy. Być może nasz wygląd jest niepowtarzalny i nawet bliźniacy nie są identyczni. Z charakterem sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Nie bez powodu w końcu