Horoskop dzienny

9 marca

9-marca

Horoskop dla urodzonych 9 marca

9 marca – horoskop ogólny

Skłonność do oddawania się marzeniom i snucia niezwykłych fantazji to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka urodzonego 9 marca. Ma on bardzo bogatą wyobraźnię, z której często robi użytek i ma w tym nawet skłonność do przesady, choć jednocześnie potrafi także być realistą, ilekroć zachodzi taka potrzeba.

Twardo stąpa po ziemi, co w głównej mierze zawdzięcza swojemu niepospolitemu umysłowi. Jest bardzo bystry i skłonny do badania i rozkładania na czynniki pierwsze wszystkich zachodzących wokół niego zjawisk, bo chce mieć pewność, że nic nie umknęło jego uwadze. Dzięki jego przenikliwości rzadko tak się dzieje.

Ponadto posiada również nieprzeciętne zdolności praktyczne, zatem wielkie zasoby wiedzy, jakie dzięki swemu intelektowi posiada, potrafi zastosować i zrobić z nich bardzo dobry użytek. W pracy wykazuje się wielkim entuzjazmem, gdyż lubi pokazywać wszystkim, na co go stać i udowadniać sobie samemu, że potrafi osiągnąć każdy swój cel.

Jego wielki problem polega jednak na tym, że nie jest zbyt rozsądny w kwestiach finansowych i niezbyt dobrze radzi sobie z rozporządzaniem posiadanymi przez siebie zasobami. Nie umie przewidzieć, ile pieniędzy będzie potrzebować za jakiś czas, dlatego kiedy spotka go przypływ gotówki, zwykle wszystko wydaje, a potem boryka się z poważnymi problemami. Niczego go to jednak nie uczy i przy kolejnej okazji powtarza się ten sam schemat.

Ma także skłonność do przesadnego obdarowywania innych, czy tego potrzebują, czy nie i to również bardzo mocno przyczynia się do powstawania poważnej dziury w jego budżecie. Sprawia to, że często w oczach otoczenia uchodzi za człowieka niegodnego zaufania, ale nie jest to prawda, bo podobną lekkomyślność przejawia tylko w tej jednej dziedzinie – w finansach.

Inny jego poważny problem polega jednak na tym, że nie zawsze umie pohamować swoje emocje, gdyż przeważnie są one bardzo silne. Dotyczy to zwłaszcza jego gniewu, w który wpada zdecydowanie zbyt łatwo, a który potrafi być naprawdę spektakularny.

Mimo iż bardzo się stara, w niektórych sytuacjach po prostu nie może się opanować, a wtedy lepiej zejść mu z drogi i poczekać, aż wróci do swej właściwej równowagi, bowiem w gniewie potrafi być naprawdę nieprzyjemny.

 

pozytywyZalety

Hojność, szczodrość i skłonność do czynienia prezentów bez okazji to bez wątpienia najważniejsze zalety człowieka urodzonego 9 marca w opinii jego otoczenia. Jest on skłonny dawać z siebie innym niemal wszystko, często wpędzając się tym w kłopoty, ale nie umie pohamować swej szczodrości.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że jest ona całkowicie bezinteresowna i można mieć pewność, że jeśli człowiek ów coś komuś daje albo wyświadcza komuś jakąś przysługę, nie tylko nie oczekuje niczego w zamian, ale nawet nie liczy na wdzięczność, choć – rzecz jasna – zawsze go ona spotyka.

Jest sympatyczny, uprzejmy i kulturalny. Ludzie chętnie przebywają w jego towarzystwie, gdyż ze względu na jego bezpretensjonalny sposób bycia nikt nie może czuć się przy nim skrępowany, a wręcz przeciwnie, bardzo dodatnio wpływa na samopoczucie swoich towarzyszy, nawet jeśli poznał ich przed chwilą.

Zawsze potrafi rozładować napiętą atmosferę luźniejszą uwagą albo celnie użytym żarcikiem, więc ludzie zgnębieni czy smutni szukają jego towarzystwa, wiedząc, że przy nim choć na chwilę będą mogli zapomnieć o dręczących ich kłopotach i będą się uśmiechać.

 

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego 9 marca, obok wspomnianej już nieostrożności w kwestiach pieniężnych, co powoduje problemy ekonomiczne jego i jego rodziny, jest skłonność do wpadania w gniew.

Nie jest to może jego wina, ponieważ jego emocje są tak silne, że czasami po prostu nie może ich pohamować, lecz najgorsze jest to, że w takim stanie jest bardzo nieprzyjemny i nie zważa na wypowiadane przez siebie słowa, a nad tym już stanowczo mógłby panować.

Ponadto jest bardzo kłótliwy. Kiedy ma zły nastrój, czepia się niemal wszystkiego i ma pretensje o byle drobiazgi, wręcz wydaje się, że koniecznie chce się z kimś pokłócić, by wyładować na owym człowieku swój podły nastrój.

Właściwie jest to prawda i takie zachowanie często bywa przyczyną jego konfliktów z otoczeniem, głównie z rodziną, przy czym nie są to nieszkodliwe swary kochających się ludzi i mogą znacznie wpływać na atmosferę w domu, a nawet przeradzać się w długotrwałe, ostre konflikty. Ma on także tendencje do wypowiadania bardzo raniących uwag, które trudno jest wymazać z pamięci.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 marca

Człowiek urodzony 9 marca bardzo chętnie działa społecznie i posiada w tym kierunku spore zdolności, dlatego może stać się przywódcą jakiejś grupy, która będzie działać na rzecz zmiany istniejącej sytuacji.

Może zostać politykiem, gdyż chętnie występuje publicznie i lubi obserwować, jak jego słowa wywierają na ludzi pożądany przez niego wpływ. Ponieważ umie organizować duże grupy ludności i egzekwować sobie ich posłuszeństwo, z pewnością zrobi także karierę jako ważna persona w wojsku, jednak rzadko decyduje się iść tą drogą.

Potrafi także zjednywać sobie ludzi, więc może dotrzeć na szczyt wszędzie tam, gdzie będzie to zależne od poparcia, które na pewno będzie umiał sobie zapewnić. Kobieta urodzona tego dnia rzadko przejawia większe ambicje zawodowe, ponieważ najlepiej spełnia się w roli matki, żony, a przede wszystkim gospodyni domowej.

Ceni sobie wartość domowego ogniska i bardzo o nie dba, troszcząc się, by jej dom tchnął niepowtarzalną atmosferą i by wszyscy domownicy chętnie do niego wracali jako do bezpiecznej przystani po trudach dnia codziennego. Jeśli udaje jej się osiągnąć ten cel, daje jej to znacznie większą satysfakcję niż jakakolwiek kariera zawodowa.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 marzec

 • roślina : wiesiołek
 • zwierzę : jaguar
 • charakter : bystry, inteligentny, rozrzutny, impulsywny, kłótliwy, nerwowy
 • zawody męskie : telemarketer, scenarzysta, strażnik miejski
 • kolory : złoty, szary, lawendowy; czerwony
 • kamień : topaz
 • zawody żeńskie : projektantka mody, kierowca, chemik

Imieniny 9 marca

 • Franciszka
 • Samanta
 • Grzegorz
 • Dominika
 • Mścisława
 • Katarzyna

9 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby


One Response

 1. Szymon 8 kwietnia 2020

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli zKarty tarota zdradzają Twą przyszłość. Poznaj ją już teraz, odkrywając jedną z nich
Prawdy o tym, co dzieje się w naszym życiu oraz co już wkrótce się w nim wydarzy, z reguły szukamy w gwiazdach. To one podpowiadają nam, czego możemy się spodziewać i na co powinniśmy być przygotowani. Jest jednak jeszcze jedno źródło, do którego można zajrzeć zamiast do horoskopu.

Najlepsze żony pochodzą spod tych trzech znaków zodiaku. Jakie cechy posiadają?
Kobiety są zmienne. Można je porównać do żywiołów, które szaleją wokół mężczyzn. Mogą równie dobrze zmieść ich z powierzchni Ziemi, jak tornado, co utulić i ukołysać, niczym łagodne fale. Już dawno odeszliśmy od myślenia, iż zadaniem i rolą kobiety jest zostanie przykładn