14 października

14-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 14 października

14 października – horoskop ogólny

Charakter człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 października, jest wyjątkowo pozytywny. Chce on ze wszystkimi ludźmi żyć w zgodzie i podejmuje w tym celu wiele starań, ale jednocześnie jest w pełni zdeterminowany, by nie pozwolić nikomu wywierać na siebie nadmiernego wpływu.

Chce zachować pełną niezależność i jeśli ktoś chce go do czegoś namówić, czeka go bardzo ciężki wysilże, a i tak zadanie takie może powieść się tylko w wyjątkowej sytuacji. Bardzo zależy mu, by rozwinąć w sobie silną wolę, bowiem wie, że tylko dzięki niej będzie w stanie osiągać swoje najważniejsze życiowe cele. Dlatego też otwarcie broni swoich praw oraz poglądów i zachowuje stałą gotowość do walki.

Nikomu nie pozwoli ich naruszać, nawet osobom, które są dla niego wyjątkowo ważne, dlatego lepiej nie naruszać jego autonomii i uszanować tę część jego życia, jaką chce zachować tylko dla siebie. Poza tym jednak jest to człowiek bardzo otwarty na ludzi i na świat. Chętnie poznaje wszystko, co nowe – ludzi, obyczaje, kulturę czy języki. W tym celu chętnie podróżuje po świecie.

Chce, by jego życie było jak najbogatsze we wszelkie wrażenia, nowe doznania i chce też gromadzić jak największą ilość wspomnień, którymi na starość będzie mógł dzielić się z innymi i przypominać sobie dobre lata, które już minęły. Jego życie zwykle składa się z takich epizodów, jakie sam sobie zapewnia, niestety jednak wymaga też od niego wiele pracy i wysiłków, choć tak naprawdę nie można powiedzieć, by było to dla niego niedobre.

Praca w jego życiu jest ważna, ponieważ wzbogaca je i pewnie też powoduje, że unika wielu błędów, jakie z pewnością mógłby popełnić, gdyby miał więcej czasu na rozmyślania i szukanie przysłowiowej dziury w całym. Dzięki swym bogatym i wszechstronnym zainteresowaniom nie ma czasu na bzdury, tym bardziej, że chce jak najlepiej wykorzystać ten, jaki został mu dany i spożytkować go w taki sposób, by niczego nie żałować, lecz by u schyłku swego życia mógł czuć się z siebie dumny.

Nie zawsze jednak to ostatnie jest możliwe jeśli chodzi o jego niezależność, bo często zdarza się tak, że mimo iż tak bardzo zależy mu na zachowaniu jej, niestety niesprzyjające mu okoliczności powodują, że musi uzależnić się od innych, zwykle na gruncie uczuciowym, ale nierzadko też przekłada się to na inne sfery jego życia.

 

pozytywyZalety

Na pewno największą zaletę człowieka urodzonego w dniu 14 października stanowi fakt, iż jest on gotów do wytężonej pracy nad samym sobą. Ma do siebie wiele zastrzeżeń, bo bardzo trzeźwo oraz obiektywnie ocenia swoją osobę, nie bojąc się krytycznych wniosków i chętnie wytykając sobie błędy, jakie popełnił.

Jego najważniejsze cele dotyczą jego osobowości, bowiem wie, że może wiele zrobić, by stać się osobą niemalże idealną pod wieloma względami i jest zdeterminowany, by to osiągnąć, a przynajmniej zrobić wszystko, co w jego mocy, by tak się stało.

Doskonale wie, że czeka go ciężka praca, nie tylko jeśli chodzi o udoskonalanie samego siebie, ale o całe jego życie, nie zamierza jednak iść na łatwiznę i omijać przeszkód, a przeciwnie, im ciężej ma w życiu, tym bardziej czuje się zdeterminowany, bo wie, że tym większa będzie jego późniejsza satysfakcja.

Jest bardzo niezależny i nie tylko nie pozwala nikomu w żaden sposób na siebie wpływać, ale nawet nie chce korzystać z niczyich wskazówek czy porad, ponieważ chce polegać na samym sobie i tylko do siebie mieć pretensje o ewentualne porażki oraz nie dzielić z nikim potencjalnych sukcesów.

 

Wady

Słabą stroną człowieka urodzonego w dniu 14 października jest jego punktualność, a raczej jej brak. Nie tylko nie może on nigdy zdążyć na czas kiedy się z kimś umówi i trzeba na niego czekać co najmniej kilkanaście minut, co rzecz jasna jest bardzo kłopotliwe, zwłaszcza na gruncie zawodowym i może mieć z tego powodu poważne problemy, lecz także ciężko jest mu dotrzymywać wszelkich terminów.

Zwykle kiedy ma do wykonania jakąś czynność w określonym czasie, wydaje mu się, że ma tego czasu jeszcze bardzo dużo i zabiera się za nią wtedy, gdy już na pewno wiadomo, że nie zdąży, lecz on nie zdaje sobie z tego sprawy albo zwyczajnie nic sobie z tego nie robi. Mimo iż otoczenie bardzo denerwuje się na niego za tę cechę, on nie rozumie, o co te pretensje i bagatelizuje swoje spóźnialstwo, czym jeszcze bardziej rozsierdza tych, którzy zmuszeni są na niego czekać albo nadrabiać za niego zaniedbane obowiązki.

Jest także dość nieuważny i może przez to popełniać rozmaite błędy, zwłaszcza gdy szczególnie się spieszy, wówczas bowiem zupełnie nie zważa na to, jak wykonuje swoje obowiązki, skupiając się jedynie na tym, by mógł powiedzieć, że doprowadził dane zadanie do końca, bez względu na efekt.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 października

Wielkie zasługi człowiekowi urodzonemu 14 października jeśli chodzi o  jego życie zawodowe oddają jego wszechstronne zainteresowania i fakt, że zawsze chętnie dowiaduje się nowych rzeczy.

Lubi podróżować i zwiedzać nowe miejsca oraz stykać się ciągle z nowymi ludźmi, najlepiej takimi, którzy się od niego znacznie różnią, bowiem dzięki temu może się od nich wiele nauczyć. Jest on bardzo pojętny i chłonny jeśli chodzi o wiedzę. Chętnie czerpie ją ze wszystkich możliwych źródeł i nigdy się nie waha, kiedy ktoś chce mu opowiedzieć o czymś, o czym dotąd nie słyszał czy też zaangażować go do jakiegoś eksperymentu, choćby było to ryzykowne.

Powoduje to, że jego wiedza już w młodym wieku jest naprawdę imponująca i stale stara się ją poszerzać. Jest w tym wręcz nienasycony i prawdopodobnie nigdy nie osiągnie takiego pułapu, by dojść do wniosku, że już niczego więcej nie chce zgłębiać.

Ma wyjątkowy talent do języków, często jest poliglotą i może dzięki temu zrobić prawdziwą karierę, choć niestety w jego życiu często zdarza się tak, że wybiera dla siebie zupełnie nieodpowiedni kierunek działania i wówczas miota się tylko bez sensu, nie mając z tego żadnej satysfakcji ani nie osiągając żadnego znaczniejszego sukcesu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 październik

 • kolory : fioletowy, różowy, kobaltowy; miętowy
 • kamień : rubin
 • roślina : kalia
 • zwierzę : łabędź
 • zawody żeńskie : matematyk, zakonnica, hafciarka
 • charakter : aktywny, otwarty, niezależny, kreatywny, spóźnialski
 • zawody męskie : politolog, kelner, choreograf

Imieniny 14 października

 • Małgorzata
 • Dominik
 • Alan
 • Gaja
 • Bernard

14 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

3/5 - (2)

6 komentarzy

 1. Kamil
 2. Marzena
 3. Inez
 4. 14 października
  • marcin

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Liczby mówią więcej od słów. Trzeba tylko znać ich język. Sprawdź, co znaczą poszczególne trójki liczb i poznaj ich przesłanie
Występowanie potrójnych cyfr, takich jak 111 lub 222 może być przypadkowe.  Kiedy jednak widzimy je kilka razy dziennie, powinniśmy się zastanowić, dlaczego tak się dzieje. Liczby są dwuwymiarową geometrią, a geometria to język Wszechświata. Świadomość jest częścią tej Uniwersa


Wybierz kartę i dowiedz się, który zawód najbardziej pasuje do Twego charakteru
Znalezienie wymarzonej pracy to zwykle lata długich i żmudnych poszukiwań.  Ludzie, którym brakuje do nich cierpliwości, kończą robiąc rzeczy, których nie lubią w zawodach, które do nich nie pasują. Czemu tak się dzieje? Może to nie tylko kwestia wytrwałości w poszukiwaniu pracy, al

Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac