18 października

18-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 18 października

18 października – horoskop ogólny

Życie człowieka urodzonego w dniu 18 października jest pozbawione większych wstrząsów, co zawdzięcza on w głównej mierze sobie samemu.

Jest bowiem człowiekiem bardzo uporządkowanym, o przewidywalnych reakcjach i równym usposobieniu. Nie ma skłonności do wpadania w skrajności i w każdej sytuacji umie się opanować, więc jest w stanie unikać znaczącej części problemów, jakie szykuje mu życie. Ceni sobie piękno i harmonię i stara się, by było ich najwięcej w jego otoczeniu.

Jest sympatyczny w stosunku do innych ludzi, uprzejmy i za wszelką cenę stara się uniknąć konfliktów, nawet tych pomniejszych i nawet gdy powinien dochodzić swoich racji, choćby za pomocą kłótni. Ma szereg zdolności intelektualnych i jest bardzo kreatywny, niestety jednak zwykle ma zbyt duże mniemanie na temat swych właściwości i wydaje mu się, że jest szalenie zdolny w wielu dziedzinach. Mimo że tak nie jest, otoczenie, a raczej ci, którzy chcą go wykorzystywać do jakichś swych celów, przekupują go komplementami, utwierdzając go  przekonaniu, że jest naprawdę wyjątkowym człowiekiem.

W skrajnych przypadkach wbijają go w taki samozachwyt, że reszta ludzi wręcz nie może z nim wytrzymać, przy czym człowiek ów jest tak zapatrzony w siebie, że gładko przełyka każdy komplement, jakim się go uraczy, choćby był on szyty najgrubszymi nićmi. Na szczęście jednak na ogół udaje mu się zachować w tym miarę i nie jest tak trudny do zniesienia jak w skrajnych przypadkach, choć często jego zachowanie budzi pobłażliwy uśmiech u bardziej bystrych i dobrze znających go ludzi, wobec czego część otoczenia traktuje go z przymrużeniem oka i z dystansem podchodzi do wszystkiego, co człowiek ów mówi i robi.

Jego wielką zaletą jest natomiast jego odporność na porażki i wstrząsy życiowe, co może dziwić, zważywszy na fakt, że nie jest przyzwyczajony do takich wydarzeń, ponieważ mają one miejsce w jego życiu niezwykle rzadko. Za każdym razem jednak kiedy popełni błąd bądź życie ciężko go doświadczy, nie zamierza się poddawać ani załamywać, lecz niemal natychmiast otrząsa się z chwilowego zaskoczenia i znajduje w sobie jeszcze większą motywację do wytężonej pracy.

Dlatego też jeśli poniesie porażkę w jakiejś kwestii, można mieć pewność, że następne podejście na pewno zakończy się jego sukcesem, a jego satysfakcja będzie jeszcze większa niż byłaby wówczas, gdyby udało mu się dopiąć celu od razu.

 

pozytywyZalety

Wielki entuzjazm do działania oraz nadzieja, której  nikt i nic nie może złamać to bez wątpienia największe zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 października. Cokolwiek działoby się w jego życiu, on  zawsze wierzy w lepsze jutro i ufa w to, że jest panem swego losu, a więc zawsze może się podźwignąć z upadku.

Nawet po najgorszej porażce nie przychodzi mu do głowy, by mógł się poddać, nie znajduje się to w jego zdolnościach pojmowania i dla niego najzupełniej oczywiste jest, że od razu się podnosi i jest jeszcze bardziej zmotywowany do dalszych wysiłków. Jeszcze silniej motywuje go konkurencja, mimo że nie ma względem nikogo kompleksów, przeciwnie, jest ogromnie pewny siebie.

Jednak mimo iż uważa, że ma wiele zalet i często nawet w tym przesadza, zawsze uważa, że jest jeszcze coś, co może zrobić, by jeszcze bardziej się udoskonalić i nie stroni od ciężkiej pracy nad samym sobą. Jest wielkim perfekcjonistą i chciałby być we wszystkim najlepszy, bardzo lubi rywalizację i najlepiej pracuje mu się wówczas, gdy z kimś współzawodniczy, lubi bowiem być porównywany do innych i sam to często robi.

 

Wady

Zarozumiałość i próżność to cechy człowieka urodzonego 18 października, które nie tyle nawet są kłopotliwe dla jego otoczenia i mogą powodować animozje, lecz jemu samemu wychodzą na niekorzyść, bowiem łatwo je wykorzystać przeciwko niemu.

Nie widzi, kiedy ktoś się z niego naigrawa, prawiąc mu fałszywe komplementy bądź też karmi go nimi tylko po to, by zdobyć jego zaufanie. Gładko wszystko przełyka i nigdy nie zastanawia się, jaki cel ktoś ma w tym, że jest dla niego miły, w całej pewności siebie wydaje mu się, że po prostu wszyscy szalenie go lubią i są nim tak zachwyceni, że muszą mu o tym powiedzieć.

Jest dość zarozumiały i czasem lubi okazać innym swoją wyższość, wobec czego może nie być tak lubiany w swym środowisku, jak mu się wydaje. Czasem nawet może czuć się z tego powodu samotny, ale na pewno nigdy nie będzie szukał przyczyny tego w swoim zachowaniu, a raczej będzie dopatrywał się w tym oznak zazdrości jego otoczenia i niechęci do zadawania się z tak wybitną osobą osób, które są od niego znacznie gorsze i muszą nad tym srodze ubolewać.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 października

Mimo wszystkich wad na pewno nie można człowiekowi urodzonemu 18 października odmówić wielkiej wrażliwości na innych ludzi. Często przybiera ona formę działalności charytatywnej i prospołecznej i nierzadko działania takie stają się jego zawodem.

Trzeba przyznać, że może znacznie zasłużyć się danej społeczności, ponieważ umie sprawnie podejmować działania na wielką skalę oraz jednać zwolenników dla swych szlachetnych idei. Umie organizować wszelkie akcje, więc jego działania przynoszą skutek nawet daleko od miejsca, gdzie przebywa, szerząc jego sławę, co – rzecz jasna – bardzo mu się podoba.

W pracy wydatnie pomaga mu fakt, iż nie jest to człowiek o szczególnym instynkcie rodzinnym i często w ogóle nie chce zawierać małżeństwa, więc nic go nie krępuje i może się cały poświęcić swej pracy, zwłaszcza jeśli wybierze zawód, w którym doskonale się czuje i robi to, co sprawia mu szczerą przyjemność.

W takich okolicznościach nie trzeba długo czekać, by osiągnął sukces, a nierzadko robi to jakby mimochodem, jest to skutek uboczny jego działań, a trzeba przyznać, że skupiając się na działaniu na rzecz innych, nieszczególnie myśli o swej karierze, więc wcale nie jest tak zapatrzony w siebie, jak to zwykle ludzie o nim mówią.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 październik

 • zwierzę : kos
 • zawody męskie : sprzedawca, szklarz, inżynier
 • charakter : wrażliwy, spokojny, szczery
 • kolory : złoty, beżowy, kanarkowy; zieleń zgniła
 • roślina : zawilec gajowy
 • kamień : turmalin
 • zawody żeńskie : kucharka, prokurator, archeolog

Imieniny 18 października

 • Julian
 • Piotr
 • Łukasz

18 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

1/5 - (2)

1 komentarz

 1. angelika

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz mandalę i odkryj, co mówi o Tobie wskazany wzór. Co zdradzą Twoje upodobania?
Ludzi charakteryzuje nie tylko to, jacy są, w jaki sposób wyrażają swe myśli oraz poglądy i jak zachowują się w codziennym życiu.  Czasami trochę dla zabawy, a trochę na poważnie szukamy prawdy o sobie w horoskopach i przeróżnych testach psychologicznych. Robimy to, ponieważ, mimo ż


Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możem

Znudziło Ci się miejsce zamieszkania? Gwiazdy widzą Cię w jednym z tych 12 miast
Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem horoskopów, czy też nie, musisz przyznać, że jest coś kuszącego w przepowiadaniu przyszłości.  To, co przed nami jest tajemnicą, a ciekawość świata ludzi i życia to jedna z podstawowych cech człowieka, która wykształca się u niego w pi