28 października

28-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 28 października

28 października – horoskop ogólny

Cechą wyróżniającą człowieka urodzonego w dniu 28 października spośród innych osób jest jego wielki szacunek do samego siebie.

Jest on przekonany o tym, że jest kimś godnym najwyższego uznania i ma wielkie poczucie własnej godności, a więc stosunkowo łatwo można go urazić. To pewnie dlatego z dystansem podchodzi do wszystkich nowo poznanych osób i dość nieufnie odnosi się nawet do tych, których zna stosunkowo dobrze.

W ogóle jest bardzo ostrożny we wszystkich sytuacjach i  dziedzinach życia, a także nieco egoistyczny – kiedy ma do wyboru dobro własne lub cudze, zawsze wybiera własne, ponieważ wydaje mu się, że wszyscy by tak postąpili i on nie zamierza się dla nikogo poświęcać.

Lubi sprawować władzę i zwykle do tego dąży, by opanować choćby niewielką grupę ludzi, jednak trzeba przyznać, że pozostawanie pod jego rządami nie jest najprzyjemniejsze, ponieważ człowiek ów tylko wymaga, nic prawie od siebie nie dając.

Nie zależy mu wcale na tym, by opiekować się swymi podwładnymi, są mu potrzebni jedynie do wypełniania jego poleceń, bo w ten sposób podnosi swoje ego i udowadnia sam sobie, że rzeczywiście jest wybitną osobowością. Jeśli zaś ktoś nie chce poddać się jego władzy albo sprzeciwia się jego woli, jest bardzo nieustępliwy, a kiedy zawodzą go inne środki wywarcia na owym śmiałku presji, nie uchyla się przed agresywnymi metodami, uważając, że są one nawet skuteczniejsze niż jakiekolwiek inne.

Nie można mu także odmówić przedsiębiorczości, a także odwagi, gdyż wszystko, co sobie zaplanuje, stara się wcielić w życie, bez względu na to, jak wiele może to od  niego wymagać wysiłku czy zmagania się z przeciwnościami losu. Na wszystko to jest gotów i nie zamierza cofać się przed swym celem, a już na pewno nie ustąpi żadnemu człowiekowi, gdyż byłoby to poniżej jego godności.

Posiada nieprzeciętne zdolności intelektualne, którymi słusznie się chełpi, gdyż dzięki nim między innymi zawsze ma swoje zdanie i nie ulega pozorom. Zawsze wszystko bacznie dookoła obserwuje, więc nie można mu nic wmówić, jest na to zbyt przenikliwy oraz krytyczny. Przeciwnie, na każdy temat musi się dokładnie wywiedzieć nim podejmie jakąś decyzję czy wyrobi sobie pogląd, więc przeważnie rzadko się myli, nic, zatem dziwnego, że ma się za człowieka bystrzejszego i mądrzejszego niż wszyscy wokół.

 

pozytywyZalety

Wielkie zasługi człowiekowi urodzonemu w dniu 28 października oddaje fakt, że potrafi on oddzielić to, co ważne, od tego, co zupełnie niepotrzebne.

We wszystkim potrafi zachować umiar, chętnie oddaje się marzeniom i wykorzystuje swą mocno rozwiniętą intuicję, ale nigdy nie ulega jej nadmiernie i wie, kiedy nie może sobie pozwolić na bujanie w obłokach.

Kiedy pracuje, to z pełnym zaangażowaniem i pasją, nic nie może go oderwać od czynności, którą ma do wykonania i nigdy nie spóźnia się z wykonywaniem swych obowiązków. Powoduje to, że cieszy się opinią człowieka sumiennego i dokładnego, przy czym ważne jest, że taką odpowiedzialnością wykazuje się nie tylko w pracy, gdzie byłoby to uzasadnione, ale także we wszystkich innych dziedzinach swego życia.

Z  taką samą powagą podchodzi do obowiązków zawodowych, jak i domowych, więc nikt nie musi go w niczym wyręczać, mimo iż niektórych czynności zwyczajnie nie lubi. Jest jednak zbyt dumny, by pozwolić sobie na uchylanie się od czegoś, co zostało mu przypisane, a tym bardziej – co sam na siebie powziął, więc można na nim polegać.

 

Wady

Bardzo łatwo jest w człowieku urodzonym w  dniu 28 października wzbudzić gniew, przy czym nigdy nie jest to lekka irytacja, a od razu prawdziwy wybuch wściekłości, który niełatwo jest zażegnać.

Nie jest to  choleryk, który uspokajałby się równie łatwo, jak wybuchał i którego gniew nie miałby żadnych skutków, ponieważ człowiek ów nigdy nie traci podczas złości swego rozsądku i przez to jest tym groźniejszy, ponieważ honoruje decyzje podjęte w takim stanie. Poza tym kiedy kogoś nie darzy sympatią, zwykle stara się go zwalczać na rozmaite, nie zawsze zgodne z wszelkimi nakazami moralnymi czy nawet prawnymi, sposoby.

Łatwo również jest zasłużyć sobie na jego nienawiść. Widać zatem, że jego negatywne emocje szybko się u niego pojawiają i zwykle są kompletnie niewspółmierne do sytuacji, za byle przewinienie srogo karze i niełatwo jest ponownie wkupić się w jego łaski.

Kiedy ktoś chce, by mu wybaczono, musi się naprawdę starać, niemal poniżać, gdyż człowiek ów jest przeczulony na punkcie swojej godności i gotów jest upatrywać zamachu na nią w każdym najniewinniejszym geście czy zwrocie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 28 października

Mimo iż człowiek narodzony 28 października ma w sobie wielką siłę woli, która jest tym większa, im ważniejszy jego cel, wcale nie osiąga tak dużo sukcesów, jak mogłoby się wydawać. Czasami bowiem zwraca swe działanie w zupełnie nieodpowiednim kierunku, z czego nie zdaje sobie sprawy, a ponieważ jest zbyt dumny, by korzystać z cudzych wskazówek, nie może tego zmienić.

Z czasem na pewno zda sobie z tego sprawę i zawróci, ale wówczas może już być za późno na dogonienie konkurencji, więc niewykluczone, iż mimo tkwiącego w nim wielkiego potencjału, będzie musiał zadowolić się minimalnym powodzeniem zawodowym.

Jego wielka przewaga leży zaś w tym, że nigdy nie cofa się przed realizowaniem swych postanowień, nawet jeśli chce, nie pozwala mu na to jego duma, ma on bowiem świadomość tego, nieraz nawet nieco na wyrost, że wszyscy  na niego patrzą i jeśli potknie się mu noga, będą się z niego za plecami śmiać.

Śmieszność jest najgorszym, co może spotkać tak dumnego i przekonanego o własnej wielkości człowieka, dlatego często waży się on na brawurowe, ryzykowne postępki, byle tylko wszystkim wokół udowodnić, że stać go niemal na wszystko.

Ma w sobie wielkie pokłady siły charakteru i umie skoncentrować się na tym, co robi w danym momencie, więc jeśli nie będzie tracił czasu na realizowanie swych ekscentrycznych zamierzeń, które z góry są skazane na porażkę, jest w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 28 październik

 • zawody żeńskie : fotograf, fizjoterapeutka, recepcjonistka
 • zwierzę : nosorożec
 • roślina : mniszek lekarski
 • kolory : różowy, beżowy, szmaragdowy; hebanowy
 • zawody męskie : monter, handlowiec, matematyk
 • kamień : schryzokola
 • charakter : nieufny, władczy, przedsiębiorczy, odważny

Imieniny 28 października

 • Anastazja
 • Sabina
 • Szymon
 • Tadeusz
 • Wincenty
 • Cyryl

28 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

5/5 - (1)

6 komentarzy

 1. jarek
 2. Ola
 3. Alicja
 4. misia
 5. agi
 6. ja

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czy Twój związek przetrwa próbę czasu? Wybierz jedną z par nowożeńców i sprawdź, co na to gwiazdy
Wszystkim ludziom w związkach wydaje się, że będą one trwały wiecznie.  Każdy chce żyć długo i szczęśliwie. Ale czy istnieje metoda określenia, ile czasu spędzicie w związku? Czy będzie on krótki i namiętny, a może długi, oparty na przyjaźni i zaufaniu? Znaleźliśmy test, któ


Jak bardzo morderczy jest Twój znak? Sprawdź ilu seryjnych morderców wypuścił na świat
Każdy z nas ma swoje zalety i wady. Za wiele z nich odpowiedzialny jest zodiak. To on sowicie obdarza nas różnymi przymiotami. Nie każdymi możemy się pochwalić. Wszyscy mamy w końcu mroczną stronę. Nie znaczy to jednak, że zła natura pociągnie nas ku najgorszemu, prawda? Czy przypadkiem

Który z 12 archetypów Junga opisuje Cię najlepiej? Rozwiąż krótki test i dowiedz się o sobie czegoś nowego
Nasze ego to rola, którą gramy w życiu.  Mimo że każdy z nas ma własną życiową ścieżkę i wszystkich czeka po drodze co innego, istnieje 12 grup, na które można podzielić ludzi na całym świecie. Wyodrębnił je Carl Jung, słynny psychiatra i psychoanalityk, zwany też ojcem psyc