4 października

4-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 4 października

4 października – horoskop ogólny

Człowieka urodzonego w dniu 4 października wyróżniają na tle innych przede wszystkim jego nieprzeciętne zdolności intelektualne.

Jest on bardzo inteligentny i mimo iż ceni sobie proste, nieskomplikowane życie, głównie na wsi, nie zamierza się zamykać na myślenie i nie uważa absolutnie, by to komplikowało jego życie. Ekspansja umysłowa jest jednym z jego najważniejszych dążeń. Przejawia ona się przede wszystkim dążeniem do jak najpełniejszego rozwijania się na wszystkich możliwych poziomach i zbierania wiedzy z wszystkich możliwych źródeł.

Poza tym jest to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, nic zatem dziwnego, że jego wiedza na rozmaite tematy jest naprawdę imponująca i na próżno można szukać dziedziny, o której nie miałby nic do powiedzenia. Chętnie przestaje z ludźmi i kontakt z nimi jest mu potrzebny, także dlatego, iż chce się od wszystkich jak najwięcej dowiadywać i ma też ochotę zgłębiać ludzkie charaktery.

Nie da się jednak ukryć, że przebywanie z nim nie jest łatwym wyzwaniem, ponieważ jest to człowiek bardzo zmienny, choć na szczęście zawsze bardzo się stara, by niezależnie od swego nastroju, zachowywać się z taktem i klasą. Może być jednak nieco drażliwy na swoim punkcie, dlatego lepiej uważać, co się przed nim mówi, zwłaszcza że nigdy nie daje nikomu odczuć, iż go uraził, ale na pewno nie przejdzie nad tym do porządku dziennego.

W ogóle jego obejście jest bardzo subtelne, unika on awantur i otwartych spięć, jednak to, co sobie w głębi duszy myśli, czasem jest groźniejsze od otwartego konfliktu.

Jest wrażliwy i chciałby otaczać się ludźmi podobnie jak on harmonijnymi i spokojnymi, o wysublimowanym guście, fatalnie zaś czuje się w towarzystwie osób reprezentujących niski poziom intelektualny, a tym bardziej – moralny.

Chce wywierać na swe otoczenie jak najlepszy wpływ i zaszczepiać ludziom swoje pozytywne wzorce, zwłaszcza jeśli chodzi o poczucie sprawiedliwości, które w nim jest niezwykle silnie zarysowane, a  przez swoją wrażliwość dodatkowo bardzo mocno odczuwa wszelką krzywdę, jaka dzieje się nie tylko jemu, lecz także innym ludziom. Aktywnie działa, by temu zapobiegać i na pewno osoba, która zachowuje się w taki sposób, nie znajdzie jego sympatii ani aprobaty.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony w dniu 4 października jest ambitny, szlachetny i harmonijny.

Ma wielkie zdolności intelektualne, ale też ogromną wrażliwość wewnętrzną, która wzbogaca jego wnętrze i powoduje, że musi zachowywać się w sposób zgodny z obowiązującymi i wyznawanymi przez niego normami, nie tylko moralnymi, ale też wszystkimi innymi. Nawet gdyby chciał, nie mógłby ich łamać, bo nie pozwoliłoby mu na to sumienie, ale nie widzi takiego powodu i zwyczajnie tego nie chce, gdyż może sobie z powodzeniem poradzić bez łamania zasad.

Umie dostosowywać swoje zachowanie do wymogów sytuacji, ale zawsze w określonych przez siebie ramach i na pewno nie grozi mu oportunizm. Zawsze potrafi zachować godność, klasę i takt, toteż obcowanie z nim, mimo iż czasem może być trudne, jest też prawdziwą przyjemnością, tym bardziej, iż ma wszechstronną wiedzę i jest bardzo ciekawym rozmówcą.

Ludzie chętnie z nim przestają, bo zawsze mogą się od niego czegoś ciekawego dowiedzieć, a nawet nauczyć – często są to ważne egzystencjalne sprawy, gdyż wydaje się, iż człowiek ów doskonale wie jak żyć, by postępować w zgodzie  z uznanymi normami i z samym sobą, ale by nie mieć z tego przykrych konsekwencji.

 

Wady

Pewna zmienność, jaką od czasu do czasu może przejawiać człowiek, który przyszedł na świat w dniu 4 października, powoduje, że czasem jego otoczenie zupełnie nie wie, jak z nim postępować, by nie psuć sobie z nim kontaktów.

Jest taktowny, więc nigdy nie daje po sobie poznać, że coś go zdenerwowało, a kiedy już daje temu wyraz, można mieć pewność, że jest naprawdę wściekły. Ta jego skrytość wbrew pozorom nie jest dobra, ponieważ poprzez to człowiek ów zacina się w gniewie przeciw komuś, kto nawet nie jest tego świadom, więc w żaden sposób nie może się przed tym bronić ani temu zapobiec.

Jako wróg zaś człowiek ów jest bardzo nieustępliwy i kiedy tylko może, bierze odwet na kimś, kto mu zaszedł za skórę, nie przejawiając w tym najmniejszych skrupułów. Wynika to z jego mocno zarysowanego poczucia sprawiedliwości, które na ogół jest godne pochwały, jednak ma też negatywną  stronę w postaci przekonania, że za winę należy się kara i nie ma żadnych odstępstw od tej reguły. Może wybaczyć, ale i tak musi wziąć odwet, bo rachunki muszą być wyrównane.

Jest też człowiekiem nieco kapryśnymi i czasem trudno go zadowolić, tym bardziej, że żywi wielkie wymagania w stosunku do innych. Chce zaszczepiać innym swoje wzorce, jednak nie w minimalnym stopniu, lecz pragnie, by dorównywali mu w jego przekonaniach i z całą mocą wyznawali jego ideały, nie przyjmując do wiadomości, że ktoś może zwyczajnie nie mieć na to ochoty.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 października

Wielka siła człowieka urodzonego w dniu 4 października jeśli chodzi o jego życie zawodowe polega na tym, że umie on idealnie dobierać sobie współpracowników.

Szybko ocenia, z kim będzie mu się najlepiej i najbardziej wydajnie pracowało i nigdy nie myli się w swoich ocenach, dlatego jego sukces jest w znacznej mierze dziełem właśnie tej zdolności. Posiada poza tym nieprzeciętną intuicję, dzięki której podejmuje tylko dobre decyzje i właściwie nie zdarzają mu się sytuacje, podczas których zupełnie nie wiedziałby, w którą stronę zwrócić swe działanie. Cecha ta pomaga mu wszędzie tam, gdzie zawodzi go zdrowy rozsądek, który również posiada w więcej niż przeciętnym stopniu, dlatego bardzo rzadko popełnia jakieś błędy.

Ma też wielkie zdolności porównawcze, wobec czego zawsze wie, co wybrać i co będzie dla niego najlepsze. Nie myli się w swoich sądach ani wyborach, więc nie musi cofać się, by poprawiać swoje błędy, a to daje mu wielką przewagę nad wszelką konkurencją i powoduje, że z większości życiowych potyczek wychodzi zwycięsko.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 październik

 • kamień : cyrkonia
 • zawody męskie : dekarz, cieśla, zegarmistrz
 • roślina : grzybień biały
 • charakter : inteligentny, wszechstronny, zmienny, uprzejmy, szlachetny
 • zwierzę : modliszka
 • kolory : czarny, srebrny, poziomkowy; słomkowy
 • zawody żeńskie : położna, kelnerka, muzyk

Imieniny 4 października

 • Franciszek
 • Konrad
 • Euzebiusz
 • Lucjan

4 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

4.7/5 - (3)

1 komentarz

 1. anna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z ornamentów i dowiedz się, ile w Tobie optymizmu. Ten test działa w 85 proc. przypadków
Testy psychologiczne pozwalają nam odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które zadajemy sobie w myślach.  Jeśli jest coś, co dręczy nas w życiu, decyzja, której nie potrafimy podjąć, wybór, którego słuszności nie jesteśmy pewni itd., to prawdopodobnie pochodzą one z naszej podświad


Każdą osobę, którą spotkasz w życiu, sprowadzi na Twą drogę któryś z tych 5 kosmicznych powodów
Wszechświat, w którym żyjemy, działa w tajemniczy sposób. Jest tak złożony, że wydaje się nam chaotyczny, nic jednak nie dzieje się w nim przez przypadek. Nawet najbardziej nieistotne incydenty zdarzają się zgodnie z planem i służą większemu celowi. Wszystko, co się dzieje, jest man

4 sygnały, że znalazłeś bratnią duszę. Nie pozwól, by Ci umknęły!
„Powiedzieć, że ktoś czeka całe życie na bratnią duszę, jest paradoksem” – Criss Jami.  Amerykański poeta Criss Jami uważał, że bratnie dusze muszą wspólnie pracować na swą niezwykłą więź, którą doskonalą przez całe życie. Myśliciel twierdził, że w isto