10 sierpnia

10-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 10 sierpnia

10 sierpnia – horoskop ogólny

Najciekawsze w przypadku człowieka urodzonego 10 sierpnia jest to, że wszystkie jego sukcesy są wyłącznie dziełem jego własnych rąk. Nigdy nie ogląda się on na pomoc z niczyjej strony ani też nie czeka biernie, by łaskawy los dał mu szczęście, ale wszystko, czego dla siebie pożąda, chce i potrafi wziąć sobie sam.

Jest ogromnie odważny i to temu zawdzięcza fakt, iż stale podejmuje się nowych wyzwań i ani na chwilę nie pozwala sobie na bezczynność. Już w bardzo młodym wieku przejawia szereg dążeń i wyróżnia się swą niezależnością – nie chce, by ktokolwiek mu pomagał i nawet gdy jest jeszcze na to zwyczajnie za młody i ma za mało doświadczenia, chce sam o sobie decydować. Nie zawsze jest to możliwe, jednak on bardzo się przy tym upiera i jego otoczenie widzi, że właściwie ma rację co do tego, że ze wszystkim jest w stanie poradzić sobie sam, bo nawet jeśli ktoś narzuca mu swoją pomoc, nie chce jej przyjąć i częściej się o to denerwuje niż jest wdzięczny.

Ponieważ ma odwagę podejmować ryzykowne przedsięwzięcia i nigdy nie ma wątpliwości co do słuszności swego postępowania, a także bardzo wytrwale i z pełną konsekwencją dąży do każdego celu, który sobie wyznaczył, osiąga sukces za sukcesem. Ważne są dla niego pieniądze i chce je zdobyć, jednak robi to z godnym pozazdroszczenia rozsądkiem, gdyż stopniowo pomnaża swoje bogactwo dzięki uczciwej pracy, nie posuwając się do zbędnego ryzyka, nie mówiąc już o nieuczciwości.

Jest człowiekiem ogromnie pracowitym i jeśli akurat nie jest zajęty realizowaniem jakiegoś swojego planu, to chętnie oddaje się nauce, gdyż nawet w późniejszym wieku chce się jak najbardziej rozwijać i mieć możliwe największą wiedzę na rozmaite tematy. Trzeba przyznać, że na to również ma wielkie szanse, ponieważ posiada nieprzeciętne zdolności intelektualne, które pozwalają mu w szybki i bezproblemowy sposób przyswajać sobie wiedzę z różnych dziedzin.

Przez to i przez swą wrodzoną mądrość człowiek ów ma szanse wywrzeć znaczny wpływ na swe otoczenie i odcisnąć na nim niezatarte piętno, które będzie można dostrzec przez długie lata, a niewykluczone nawet, że dzięki temu przejdzie on do historii.

 

pozytywyZalety

W stosunku do innych ludzi człowiek, który przyszedł na świat 10 sierpnia, wyróżnia się swą uprzejmością oraz życzliwością.

Do każdego jest pozytywnie nastawiony i trzeba go przekonywać o czyjejś winie, by go potępił, wierzy bowiem w dobro tkwiące w każdym człowieku i każdego gotów jest usprawiedliwiać. Chętnie poświęca swój czas każdemu, kto tego potrzebuje, mimo iż przy całej swej bystrości i pracowitości mógłby go zagospodarować na tysiąc bardziej konstruktywnych i pożytecznych dla niego sposobów.

Zna jednak we wszystkim umiar i wie, kiedy jest czas na pracę, a kiedy powinien go znaleźć dla przyjaciół. Toteż cieszy się wielkim poważaniem i szacunkiem w swoim otoczeniu, a także niekłamaną sympatią, gdyż naprawdę nie da się go nie lubić.

Najbardziej wybija się przy tym jego skromność, gdyż mimo iż człowiek ów zdaje sobie sprawę z tego, że zwykle daleko przewyższa innych pod względem wiedzy, inteligencji czy innych zalet, nigdy nie wywyższa się ani nie jest zarozumiały. Przeciwnie, zawsze stara się umniejszać swoje zasługi, nie widząc w nich niczego godnego wysławiania i nie zgadza się na upublicznianie swych przewag, gdyż czuje się tym skrępowany.

 

Wady

Sporą wadę człowiek urodzonego 10 sierpnia stanowi jego skłonność do kłótni i zwad.

Jest popędliwy w słowach i nigdy nie zważa szczególnie na to, co mówi, zaś w gniewie w ogóle i można wówczas z jego ust usłyszeć na swój temat takie słowa, które normalnie nie przeszłyby mu przez gardło. Bywa również w takim stanie brutalnie szczery, czego potem żałuje, a także niedyskretny – może zdradzać nie tylko swoje tajemnice, ale także cudze.

Wszystko to powoduje, że trzeba z nim postępować dość ostrożnie, zaś jeśli chce mu się powierzyć jakiś sekret, lepiej najpierw poważnie się nad tym zastanowić, bo nawet jeśli w normalnym stanie solennie przyrzeka, że go dotrzyma, to nie można ręczyć za to, co będzie, gdy wpadnie w gniew.

Kłótnie często powodują jego poważne problemy z otoczeniem, mogą sprowadzać na jego głowę kłopoty, z rozpadem związku czy utratą pracy włącznie. Właściwie jeśli człowiek ów poniesie jakąś sromotną porażkę, to można podejrzewać, że tak samo jak na każdy swój sukces zapracował sam, to i na niepowodzenie również – swym niepohamowanym językiem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 sierpnia

Człowiek urodzony 10 sierpnia ma największe szanse na karierę w jakiejś dziedzinie nauki. Dzięki wrodzonej nieprzeciętnej inteligencji bardzo szybko przyswaja sobie wszelkie naukowe teorie, a ponieważ jest pracowity i uwielbia prowadzić samodzielne badania, łatwo może je potwierdzać lub obalać.

Potrafi całe dnie, a nawet noce, spędzać nad tym, co go zainteresowało i nieraz nawet może stać się pracoholikiem, jednak jeśli patrzeć na to tylko pod kątem zawodowym, to jest to dla niego jak najlepsze. Ma szansę odnieść znaczny sukces daleko szybciej niż inni, bo mało kto pracuje tak sprawnie i intensywnie jak on.

Jest także obdarzony wielką oryginalnością jeśli chodzi o myślenie, więc odstaje od ustalonych schematów, tym więc większe szanse, że odkryje coś zupełnie nowego. Działa bardzo sprawnie dzięki temu, że każde jego posunięcie jest przewidziane przez szczegółowe plany, jakie układa sobie na początku każdego przedsięwzięcia, dlatego idzie jakby po nitce do kłębka, nie zawracając sobie głowy tym, co nie znajduje się na jego drodze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 sierpień

 • zawody żeńskie : kucharka, weterynarz, biolog
 • kamień : koral
 • zwierzę : pająk
 • zawody męskie : mikrobiolog, tkacz, sanitariusz
 • roślina : stulisz
 • kolory : błękitny, kremowy, złoty; purpurowy
 • charakter : odważny, wytrwały, pracowity, prawdomówny, inteligenty

Imieniny 10 sierpnia

 • Bohdan
 • Bogdan
 • Bernard
 • Laurenty
 • Hugon
 • Amadeusz
 • Borys
 • Bożydar
 • Wawrzyniec
 • Bogdana

10 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

3.2/5 - (9)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


9 przekonań, które musisz porzucić, jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój
Ludzie intensywnie poszukują spokoju i ciszy. Każdy z nas szuka dla siebie idealnego miejsca w świecie. W kreatywnych głowach rodzą się tysiące pomysłów na życie, które są ulotne i nietrwałe. Ulegamy bodźcom i ideom, które zapalają nasze umysły i serca, pobudzają do działania. Ca�


Czy jest jedna wada, do której za nic w świecie się nie przyznasz? Sprawdź, co na to gwiazdy
Wszyscy mamy zalety i wady.  O ile te pierwsze pielęgnujemy, o tyle drugie staramy się wyplenić. Niekiedy się to udaje, częściej jednak pozostają one z nami na życie, kształtując obraz tego, jacy jesteśmy naprawdę. Niektóre z naszych nawyków są naprawdę irytujące, często to rzeczy

Sposób, w jaki zaciskasz pięści zdradza, jakim jesteś człowiekiem. Mówi np. jak zmieniasz się, gdy się zakochujesz
Nie wszystkie ruchy i gesty człowieka są wyuczone.  Niektóre wykonujemy machinalnie i bez zastanowienia. Każdy robi to po swojemu, nie analizujemy sposobu, w jaki podajemy komuś rękę na przywitanie, albo zaciskamy pięści. Okazuje się jednak, że wszystko, co czynimy, zwłaszcza te natur