20 sierpnia

20-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 20 sierpnia

20 sierpnia – horoskop ogólny

Towarzyskość człowieka urodzonego w dniu 20 sierpnia jest powszechnie znana, dlatego wszędzie, gdzie się pojawia, bez większego wysiłku zjednuje sobie ludzi.

Bardzo mu to odpowiada, gdyż chce mieć jak najszersze grono znajomych, by móc wymieniać się z nimi poglądami. Jest pełen dobrych intencji i chętnie działa na rzecz innych, zwłaszcza swego otoczenia, ale żywi dobre uczucia względem całej ludzkości i gdyby tylko mógł coś dla niej zrobić, na pewno chętnie podjąłby się tej misji. O wiele rzeczy można go posądzić, ale na pewno nie o samolubstwo, gdyż wszystkim, co ma, pragnie się dzielić z innymi ludźmi.

Najchętniej czyni w ten sposób użytek ze swych wszechstronnych zdolności i umiejętności, działając w różnych dziedzinach na ich rzecz oraz przekazując im swoją wiedzę. Na co dzień udowadnia, jak bardzo wartościowym jest człowiekiem, pełnym odwagi cywilnej, bezinteresowności, a nieraz także okazuje się, że prawdziwie bohaterskim, choć przypadki, by to udowodnić, na szczęście zdarzają mu się jedynie sporadycznie. Wszystko to powoduje, że cieszy się nie tylko wielką sympatią swojego otoczenia, ale także powszechnym szacunkiem i niekłamanym podziwem.

Jeśli chodzi o jego osobiste dążenia, to jest bardzo uparty by osiągnąć wszystko, co sobie postanowił, ale zawsze dąży do tego z głową i nie upiera się przy czymś, co nie ma najmniejszego sensu. Jest na tyle inteligentny i obiektywny, że zawsze potrafi wszystko ocenić i nie musi być przywoływany do porządku przez osoby trzecie.

Wyróżnia się też swym wielkim praktycyzmem – jeśli coś nie może mu się do niczego przydać, po prostu to od siebie oddala. Cecha ta daje mu wielką siłę w postaci niezamartwiania się rzeczami, na które nie ma wpływu, jeśli bowiem wie, że jego martwienie się nic nie da, nie zamierza tracić na to czasu i energii i zwraca swoją działalność na coś bardziej pożytecznego i konstruktywnego, jeśli nie dla siebie, to dla innych.

Potrafi tak ułożyć sobie życie, by żadna jego sfera nie kolidowała z drugą, a przeciwnie – sukcesy, jakich zaznaje w życiu rodzinnym, dają mu wielką motywację do wytężonego działania na gruncie zawodowym oraz odwrotnie, nie pozwala zaś – z właściwym sobie zdrowym podejściem – by problemy negatywnie rzutowały na cokolwiek, czego nie dotyczą.

Właściwie jednak trzeba przyznać, że rzadko ma jakieś kłopoty, ponieważ dzięki wszystkim swoim cechom potrafi im zapobiegać już w zarodku, a także ma sporo szczęścia i poważniejsze życiowe kłopoty zwyczajnie go omijają czy też zostają mu zaoszczędzone przez łaskawy los.

 

pozytywyZalety

Duża część zalet człowieka urodzonego 20 sierpnia została już wymieniona, jednak nie jest to na pewno koniec jego dobrych stron i można wspomnieć o jeszcze kilku. Warta podkreślenia jest na pewno jego umiejętność łagodzenia sporów oraz harmonijnego łączenia wszelkich przeciwieństw.

Potrafi to robić nie tylko w swym charakterze, stając się osobą niezwykle zrównoważoną, stateczną i w pełni akceptującą samego siebie, ale także na zewnątrz, we wszystkich dziedzinach życia. Bardzo sprawnie łagodzi wszelkie konflikty i wszędzie, gdzie się zjawia, wnosi ze sobą atmosferę zgody, wzajemnego poszanowania oraz spokoju.

Często staje się pośrednikiem pośród zwaśnionych stron, ponieważ potrafi łagodzić obyczaje i złe nastroje. Sam nigdy nie angażuje się w konflikty, ponieważ uważa, że jest to poniżej jego poziomu. Trzeba przyznać, że nie każdy może sobie na to pozwolić, gdyż nie każdy posiada taką umiejętność znajdowania kompromisów i najlepszych wyjść z każdej sytuacji.

Ma nieprzeciętne zdolności dyplomatyczne, jest kulturalny i nigdy nie schodzi poniżej ustalonego poziomu, co jest wyrazem jego szacunku dla drugiej osoby, więc oczywiste jest, że w zamian musi otrzymać to samo.

 

Wady

Niełatwo jest znaleźć jakąś wadę w charakterze człowieka urodzonego  w dniu 20 sierpnia i jeśli otoczenie coś mu zarzuca, to częściej są to tylko słabostki albo też zupełnie wydumane rzeczy będące bardziej wynikiem zazdrości niż fakty. Nie da się jednak nie zauważyć, iż pewne problemy zarówno jemu, jak również jego otoczeniu, zwłaszcza najbliższym, sprawia jego nadmierna wrażliwość.

Człowiek ów jest tak przyzwyczajony, że wszystko mu się w życiu udaje, że gdy natrafia na coś, z czym nie może się uporać, jest to dla niego niemalże tragedia. Potrafi się zupełnie załamać kompletną drobnostką jeśli w jakiś sposób przekracza ona jego możliwości i to zwykle są rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu, a i tak odczuwa to jako osobistą porażkę.

W takiej chwili gotów jest od zupełnej euforii wpaść w czarną rozpacz, bo wydaje mu się, że do niczego się nie nadaje i nic już w życiu mu się nie uda. Otoczenie naturalnie stara się go pocieszać, lecz na nic się to zdaje, ponieważ nie pozwala sobie nic wytłumaczyć i oddaje się swemu poczuciu przygnębienia.

Jest w takim stanie bardzo uciążliwy, bo praktycznie do niczego wówczas nie można go zachęcić, przypomina to katatonię i można tylko bezczynnie czekać, aż stan ów sam minie, choć nigdy nie wiadomo, kiedy to może nastąpić.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 20 sierpnia

Instynkty społeczne człowieka urodzonego 20 sierpnia są niezwykle silnie rozwinięte, dlatego jego praca zawodowa bardzo często łączy się z jego chęcią pomagania społeczności, w której funkcjonuje.

Bardzo chce, by jego praca nie tylko dawała jemu samemu korzyści, ale też przydawała się na coś innym ludziom. Często więc aktywizuje też do działania swych znajomych, w czym pomagają mu jego umiejętności szybkiego nawiązywania dobrych kontaktów i zdolność wywierania na ludzi takiego wpływu, jaki chce.

Nierzadko w ten sposób powstają pod jego nadzorem jakieś zrzeszenia, stowarzyszenia czy nawet partie polityczne, bo czasem również interesuje się sprawami publicznymi w takim właśnie wymiarze. Pragnie również podnieść świadomość społeczną swojego otoczenia, dlatego nieraz zostaje nauczycielem czy w inny sposób stara się przekazywać ludziom swoją wiedzę. Przydają się do tego jego wrodzone zdolności pedagogiczne, a także elokwencja i zdolność przemawiania do tłumów.

Ponieważ pieniądze nie są dla niego ważne, zwykle nie dorabia się znacznego majątku, chyba że przez przypadek albo z inicjatywy kogoś, kto dobrze mu życzy i pragnie mu pomóc w tej kwestii, na ogół jednak człowiek ów ma umiarkowany status materialny i w pełni mu to odpowiada.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 20 sierpień

 • zawody żeńskie : choreograf, recepcjonistka, ekolog
 • kolory : brązowy, niebieski, cielisty; sepia
 • zawody męskie : cukiernik, złotnik, opiekun
 • zwierzę : żubr
 • roślina : sosna
 • kamień : turmalin
 • charakter : miły, towarzyski, bohaterski, niecierpliwy

Imieniny 20 sierpnia

 • Krzysztof
 • Maksym
 • Bernard
 • Maria
 • Małgorzata
 • Hieronim
 • Samuel
 • Paweł

20 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

3/5 - (2)

5 komentarzy

 1. Zofia
 2. Marzena
 3. grzes
 4. Lena
 5. urodzona 20 sierpnia

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak bardzo morderczy jest Twój znak? Sprawdź ilu seryjnych morderców wypuścił na świat
Każdy z nas ma swoje zalety i wady. Za wiele z nich odpowiedzialny jest zodiak. To on sowicie obdarza nas różnymi przymiotami. Nie każdymi możemy się pochwalić. Wszyscy mamy w końcu mroczną stronę. Nie znaczy to jednak, że zła natura pociągnie nas ku najgorszemu, prawda? Czy przypadkiem


Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli z

Zodiak zdradza, która z gwiazd popu jest Twoim alter ego. Sprawdź z kim Cię połączył
Wielu z nas marzy o życiu w blasku fleszy i zazdrości gwiazdom bywania w modnych miejscach i noszenia ubrań najlepszych projektantów.  Sława połączona z uwielbieniem fanów jest bardzo pociągająca i choć łączy się ona często z brakiem prywatności, czy licznymi plotkami na temat gwiaz