23 sierpnia

23-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 23 sierpnia

23 sierpnia – horoskop ogólny

Bardzo często człowiek urodzony 23 sierpnia wykazuje jakieś zdolności artystyczne, a nawet jeśli tak nie jest, to odznacza się niebywałym smakiem oraz wrażliwością na piękno.

Niezwykły gust jest w nim widoczny na pierwszy rzut oka, gdyż jest zawsze ubrany niezwykle starannie i wygląda tak, że nie da się nie zwrócić nań uwagi. Stara się, by w jego otoczeniu było jak najwięcej pięknych przedmiotów i z wielkim smakiem urządza swoje mieszkanie. Duże znaczenie ma też dla niego przyroda i chętnie spędza czas na jej łonie, nierzadko również zamieszkuje na wsi, gdyż nie może przebywać od niej zbyt daleko.

Poza tym człowiek ów jest zdecydowanym idealistą, jego ideały są tak wysokie, że często dla niego zupełnie nieosiągalne. W ogóle jest on tak ambitny, że często stawia sobie zadania, którym w żaden sposób nie jest w stanie sprostać, ale mimo iż wie, że nie posiada dostatecznych możliwości, i tak łudzi się, że jakimś sposobem uda mu się osiągnąć cel.

Chce być w wszystkim jak najlepszy i nie szczędzi na to wysiłków, jednak zwykle zwyczajnie za wysoko stawia sobie poprzeczkę, by mógł jej sięgnąć, a mimo iż ponosi porażki za porażką w tej kwestii, nie zamierza poprzestać na mniejszych osiągnięciach i dalej łudzi się, że kiedyś osiągnie perfekcję we wszystkim, w czym chce. Mimo to nie można mu zarzucać bynajmniej niedostatków inteligencji, gdyż jego warunki intelektualne są więcej niż lepsze.

Potrafi robić użytek ze wszystkich swych zdolności i jest ogromnie pracowity, a gdy na czymś szczególnie mu zależy – wręcz niezmordowany. Nie ustaje w swoich wysiłkach jeśli widzi przed sobą jasno wyznaczony cel i wie, że może go osiągnąć, taką pewność ma zaś zawsze, nawet jeśli nie ma ona żadnego uzasadnienia w rzeczywistości.

Często przejawia zacięcie filozoficzne i wówczas dużo czasu spędza na rozmyślaniach, ale by mieć z tego wymierne korzyści i dojść w tym do dobrego poziomu, musi odpowiednio rozwinąć się intelektualnie oraz moralnie. Zawsze jednak posiada wybitną zdolność przekonywania innych do swoich racji, wobec czego nikt nie potrafi się oprzeć jego argumentom i każdy musi mu we wszystkim ustępować.

pozytywyZalety

Pracowitość i zawziętość człowieka urodzonego w dniu 23 sierpnia przejawiają się tym, że nawet jeśli wszyscy mówią mu, że dane przedsięwzięcie jest z góry skazane na porażkę, i tak ofiarnie dalej nad nim pracuje, aż doprowadzi je do końca bądź zda sobie sprawę, że rzeczywiście jest to niemożliwe.

Wcześniej na pewno z niczego nie zrezygnuje, bez względu na to, ile będzie to od niego wymagało czasu, wysiłku czy wyrzeczeń. Jego upór w dążeniu do samodoskonalenia się również przynosi mu dobre skutki, bo nawet jeśli nie osiągnie perfekcji we wszystkim, to i tak rozwinie się w wielu dziedzinach w daleko wyższym  stopniu niż inni ludzie.

Powoduje to, że często ma nad swym otoczeniem wielką przewagę w rozmaitych dziedzinach i daje mu to wielkie pole do popisu zwykle jeśli chodzi o kwestie zawodowe, ale nie tylko. Ponieważ cechuje się wielką mądrością wrodzoną, wzbogaconą o silnie rozwiniętą intuicję, a także ciągle stara się poszerzać swą wiedzę we wszystkich możliwych kierunkach, ludzie często proszą go o poradę czy wsparcie, a on bezinteresownie im pomaga, nie odmawiając niemal nigdy.

Wady

Na pewno jedną z niewielu wad człowieka urodzonego 23 sierpnia jest jego wielkie przywiązanie do własnej godności. Jest bardzo czuły na jej punkcie, tym bardziej, że często ma na swój temat zbyt wysokie mniemanie i bardzo dba, by nie słyszeć od nikogo krytycznych słów.

Denerwuje się, gdy ktoś nawet w najlepszej wierze hamuje jego wygórowane ambicje, chcąc oszczędzić mu rozczarowań, on zaś uważa, że stać go absolutnie na wszystko i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ta buta nie mija mu nawet po kilku poniesionych porażkach z rzędu, a właściwie nigdy nie zmienia się ten schemat jego myślenia.

Jeśli coś mu nie wychodzi, nigdy nie składa tego na karb swych niedostatecznych zdolności czy braku doświadczenia, ale obarcza winą nieżyczliwych mu rzekomo ludzi bądź też złośliwy los, który rzuca mu kłody pod nogi. W ten sposób nigdy nie może wyeliminować swych słabości, bo po prostu nie dopuszcza do siebie myśli o ich istnieniu, wobec czego stale popełnia te same błędy. Ponadto, mimo uduchowionej natury, często przejawia dążenia materialistyczne i ceni sobie pieniądze oraz luksus bardziej, niż można by się tego było po nim spodziewać.

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 sierpnia

Największą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 sierpnia, na gruncie zawodowym stanowi fakt, iż bardzo dobrze dogaduje się z ludźmi.

Jest pełen taktu, zna we wszystkim umiar i bardzo uważa, by nikogo do siebie nie zrazić, dlatego współpraca z nim, bez względu na dziedzinę, jest czystą przyjemnością. Zdobywa sobie również w ten sposób sympatię i poparcie wyżej postawionych osób i nierzadko za ich sprawą osiąga sukces szybciej, niż zrobiłyby to normalnie, bez ich pomocy.

Nie oznacza to jednak, by  koniecznie potrzebował wsparcia, gdyż jest inteligentny, ambitny, czasem nawet za bardzo, oraz pracowity, więc z powodzeniem może poradzić sobie sam. Musi tylko uważać na to, by nie marnować swego czasu i sił na rzeczy, które nie przynoszą mu nic prócz rozczarowania, a trzeba przyznać, że ma do tego spore tendencje.

Na szczęście jednak ma obok siebie wiele życzliwych osób, które z pewnością podejmą wiele starań mających na celu sprowadzenie go na właściwą drogę jeśli kiedyś obierze sobie nieodpowiedni kierunek.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 sierpień

 • zawody męskie : kowal, zakonnik, dyrektor
 • zwierzę : kret
 • zawody żeńskie : matematyk, dziennikarka, informatyk
 • kolory : szary, pomarańczowy, stalowy; kobaltowy
 • kamień : rodonit
 • charakter : inteligentny, mądry, pracowity, taktowny, władczy
 • roślina : jasnota biała

Imieniny 23 sierpnia

 • Lubomira
 • Apolinary
 • Wiktor
 • Maksym
 • Brygida
 • Flawia
 • Jakub
 • Róża
 • Klaudiusz
 • Ireneusz

23 sierpnia – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

5/5 - (3)

1 komentarz

 1. NINA

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Który z 12 archetypów Junga opisuje Cię najlepiej? Rozwiąż krótki test i dowiedz się o sobie czegoś nowego
Nasze ego to rola, którą gramy w życiu.  Mimo że każdy z nas ma własną życiową ścieżkę i wszystkich czeka po drodze co innego, istnieje 12 grup, na które można podzielić ludzi na całym świecie. Wyodrębnił je Carl Jung, słynny psychiatra i psychoanalityk, zwany też ojcem psyc


4 znaki zodiaku, które zawsze mają rację. Jeśli urodziłeś się pod jednym z nich, masz nad czym myśleć
Pewność siebie i silny charakter – tego zwykle zazdrościmy innym osobom.  Cechy te podkręcone do maksimum wcale nie są jednak zdrowe, przeciwnie, robią z ludzi nieugiętych donkiszotów, którzy idą z mieczami na wiatraki. Czynią nas okrutnie zatwardziałymi w swych poglądach, niezdo

31 marca wypada niezwykła pełnia księżyca. Sprawdź co Ci przyniesie Błękitny Robaczy Księżyc
Miesiąc, który teraz mamy jest niezwykły, ponieważ przypada nań aż dwie pełnie Księżyca. Jedną mieliśmy na początku marca (2 marca). Druga wypada ostatniego dnia miesiąca (31 marca) . Obie te pełnie dla Indian stanowiły symboliczne zwieńczenie zimy. Kojarzone były z wyższymi temper