Horoskop na dziś

10 stycznia

10-stycznia

Horoskop dla urodzonych 10 stycznia

10 stycznia – horoskop ogólny

Największą siłę człowieka urodzonego w dniu 10 stycznia stanowi jego niezachwiana wiara w siebie. Dzięki niej jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i nie ma takiej rzeczy, która spowodowałaby u niego załamanie.

Jest spokojny, bardzo opanowany i  nawet  w najtrudniejszej sytuacji nie traci zimnej krwi. Bardzo imponuje tym swojemu otoczeniu i dla wielu ludzi staje się niedościgłym wzorem do naśladowania – wszyscy zastanawiają się, jak on to robi, że nie poddaje się ani największemu stresowi, ani nawet wielkiej ekscytacji i wszystko przyjmuje na chłodno, z takim samym opanowaniem.

Jego wytrwałość w działaniu i cierpliwość powodują, że wytrąca swoim przeciwnikom broń z ręki i praktycznie nikt nie ma szans na pokonanie go w jakiejkolwiek rywalizacji.

Na co dzień ogromne zasługi oddaje mu jego wielka pewność siebie. To dzięki niej wierzy, że jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji i pokonać wszelkie przeciwności losu i rzeczywiście właśnie tak się dzieje. Jest bardzo przedsiębiorczy i ma szansę na zdobycie wielkiego majątku, na czym przeważnie mocno mu zależy, gdyż status materialny wiąże się w jego pojęciu z wysoką pozycją społeczną, a osiągnięcie jej jest jedną z jego ambicji.

Często dążenie to staje się głównym sensem jego życia, przez co zaniedbuje swoje życie osobiste i rodzinne, trzeba jednak przyznać, że człowiek urodzony 10 stycznia nie jest specjalnie uczuciowy i często wydaje się innym oschły oraz nadmiernie zdystansowany.

Na pewno nie można mu zarzucić zupełnego braku uczuć, ale nie lubi wylewności i krępuje go, kiedy ktoś zbyt ostentacyjnie okazuje mu swoje przywiązanie. Na pewno go to nie ucieszy, a może jedynie wprawić w zażenowanie albo nawet zdenerwować, dlatego ważne jest, by jego życiowa partnerka miała podobne podejście do tych spraw, inaczej bowiem na pewno nie uda im się przejść nad tą ważną kwestią do porządku dziennego.

Niestety jednak mimo tego zaangażowania w realizację swoich celów, głównie materialnych, zazwyczaj człowiekowi temu dość długo przychodzi czekać na spełnienie się jego marzeń i możność zrealizowania wszystkich zamierzeń. Wprawdzie zazwyczaj udaje mu się dorobić znacznego majątku, ale przeważnie dzieje się to w późniejszym wieku, kiedy nie ma już tak szerokich możliwości korzystania z upragnionego dobytku.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka urodzonego w dniu 10 stycznia stanowi bezsprzecznie jego pewność siebie, przejawiająca się w wierze we własne możliwości. Jest to cecha tym lepsza, że nie tylko oddaje mu wielkie zasługi na wielu polach, ale jednocześnie wcale nie powoduje, że jest on człowiekiem zarozumiałym i zadufanym w sobie, jak to często ma miejsce. Przeciwnie, jest bardzo sympatyczny, chętny do pomocy i ma bezpretensjonalny sposób bycia.

Potrafi być duszą towarzystwa i bardzo chętnie spędza czas w wesołym gronie znajomych i pomimo tego, że zazwyczaj nie narzeka na nadmiar wolnego czasu, zawsze potrafi go wygospodarować dla przyjaciół.

Ponadto ma wrodzoną zdolność odkrywania w ludziach niezwykłych talentów i często motywuje swoich przyjaciół do rozwijania ich, a kiedy osiągają dzięki temu sukcesy, wiedzą, komu je zawdzięczają i odpłacają mu się dozgonną wiernością oraz szczerym oddaniem.

To powoduje, że człowiek ów nigdy nie może czuć się samotny czy niepotrzebny, a jest to dla niego bardzo ważne, gdyż mimo iż jest mocno skupiony na swoich sprawach, to nigdy nie zamyka się jedynie we własnym światku, lecz chce mieć żywy kontakt ze swoim otoczeniem.

 

Wady

Człowiek urodzony 10 stycznia jest bardzo ambitny i jest to cecha godna pochwały, ale jego wielki problem polega na tym, że często nie potrafi przegrywać.

Jeśli widzi, że coś mu się nie wiedzie, w fatalny sposób wpływa to na jego samopoczucie, a jeśli taka negatywna sytuacja się przedłuża, może to być dla niego naprawdę niebezpieczne, gdyż może go wpędzić w depresję. Wynika to głównie z tego, iż nie jest on przyzwyczajony do ponoszenia porażek, dlatego każda przegrana jest dla niego bardzo dotkliwa i po jej doznaniu staje się bardzo nieprzyjemny i trudno jest go znieść.

Nigdy przy tym nie przeżywa swej goryczy w samotności, lecz w sposób bardzo ostentacyjny daje wyraz swemu rozczarowaniu i złemu nastrojowi, co jego najbliżsi nie zawsze potrafią znieść.

Inną jego wadą jest nadmierna gadatliwość – nie może się pohamować, by na każdy temat nie wyrazić swego zdania, nawet gdy nikt go o to nie prosi, a jest to tym bardziej irytujące, iż zazwyczaj jego opinie są bardzo krytyczne, gdyż tak samo wysokie wymagania jakie ma wobec siebie, żywi również wobec innych.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 stycznia

Człowiek ów może stać się człowiekiem majętnym, ale niestety zazwyczaj musi się przed tym sporo napracować, znacznie więcej niż inni ludzie. Na szczęście jest na tyle opanowany i cierpliwy, że gotów jest czekać na efekty podejmowanych przez siebie działań tak długo, jak długo będzie trzeba i nie stara się na siłę przyspieszać biegu wydarzeń.

To powoduje, że najczęściej na owoce swych wysiłków może liczyć dopiero w późniejszym wieku, co jednak nie zawsze jest dla niego dobre, ponieważ z niektórych z nich wówczas już nie może korzystać, z różnych względów.

Jeśli chodzi o jego powodzenie w towarzystwie, to jest bardzo lubiany i nierzadko może nawet wspiąć się wyżej po szczeblach drabiny społecznej jako człowiek cieszący się ogólnym poważaniem i zaufaniem społecznym, ale tylko pod warunkiem, że powstrzyma swoje gadulstwo oraz skłonność do krytykowania wszystkiego i wszystkich, to bowiem jedyne jego cechy, które mogą w negatywny sposób rzutować na jego kontakty z otoczeniem.

Poza tym dwoma ujemnymi stronami swojej osobowości ma wiele cech, które niejako predestynują go do pełnienia jakiejś ważnej roli społecznej,nierzadko nawet przywódczej i jego otoczenie zazwyczaj doskonale zdaje sobie z tego sprawę, on sam zaś już niekoniecznie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 styczeń

 • charakter : samodzielny, niezależny, wytrwały, skryty, inteligentny, ambitny, wymagający
 • zawody męskie : hutnik, policjant, polityk
 • kamień : hiacynt
 • zawody żeńskie : projektantka mody, modelka, archeolog
 • kolory : brązowy, kremowy, biskupi; brzoskwiniowy
 • roślina : konwalia
 • zwierzę : wąż

Imieniny 10 stycznia

 • Wilhelm
 • Paweł
 • Piotr
 • Marcjan
 • Mojmir
 • Kolumba
 • Grzegorz
 • Dobrosław
 • Anna
 • Idzi
 • Jan
 • Leonia

10 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


3 komentarze

 1. Nata 29 lutego 2016
 2. Me 1 sierpnia 2017
 3. Dddd 9 października 2019

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Przyjrzyj się twarzom i odpowiedz na pytanie, która z nich jest weselsza. Ten prosty test wskaże, która półkula mózgu Tobą rządzi
Istnieje teoria, że u każdego z nas dominuje jedna z półkul mózgowych.  Dotychczas to cechy, jakie posiadamy, naprowadzały naukowców na trop, jaka część rządzi konkretnym człowiekiem. Uważało się, że Ci, którzy mają mocniej rozwiniętą stronę lewą, mają zadatki na naukowców.Jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Ten krótki test pomoże Ci rozwiać wątpliwości
Ze względu na temperament ludzie dzielą się na introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków. Do jakiego typu psychicznego należysz? Carl Gustav Jung, nazywany ojcem psychologii analitycznej, uważał, że ludzie adaptują się do świata zewnętrznego na dwa różne sposoby. Jest to związane

Najlepsze żony pochodzą spod tych trzech znaków zodiaku. Jakie cechy posiadają?
Kobiety są zmienne. Można je porównać do żywiołów, które szaleją wokół mężczyzn. Mogą równie dobrze zmieść ich z powierzchni Ziemi, jak tornado, co utulić i ukołysać, niczym łagodne fale. Już dawno odeszliśmy od myślenia, iż zadaniem i rolą kobiety jest zostanie przykładn