17 stycznia

Opis ogólny
Człowiek urodzony 17 stycznia jest bardzo spokojny, uprzejmy oraz opanowany. Cechuje go bardzo pozytywne nastawienie do ludzi i do świata, dzięki czemu jest znany jako osoba bardzo sympatyczna i każdy chce mieć z nim jak najczęstszy kontakt. Jest pokojowo nastawiony do wszystkich ludzi i trudno jest się z nim pokłócić, ponieważ bardzo niechętnie angażuje się we wszelkie konflikty, nawet gdy miałby po temu wielkie powody. Jeśli jednak komuś już jakimś cudem uda się wywołać jego gniew, jest on ogromny i wówczas człowiek ten staje się bardzo surowy. Drzemią w nim zatem potężne siły, które lepiej, żeby się nie ujawniały na zewnątrz, dlatego bezpieczniej jest go nie drażnić, co wcale nie jest trudne. W ogóle człowiek ten jest mocno podatny na to, co się wokół niego dzieje i mimo iż cechuje go wielki entuzjazm i optymizm, to jeśli jego życie będzie szczególnie ciężkie i przyjdzie mu się zmierzyć z jakimiś traumatycznymi dlań przeżyciami, te jego pozytywne cechy mogą gdzieś zupełnie zniknąć, pozostawiając jedynie gorycz i szorstkość.
Mimo iż człowiek ten jest łagodny w obejściu i uprzejmy, to na pewno nie można go nazwać bezwolnym, gdyż jest bardzo wyczulony na punkcie swojej niezależności i na pewno nigdy nie pozwoli, by ktoś wywierał na niego jakąś presję. Zawsze chce sam o sobie decydować, nawet jeśli akurat w danym momencie nie jest to dla niego najlepsze, gdyż mało co ceni sobie tak bardzo, jak poczucie swobody i odrębności. Dlatego też jego przekonania są niezachwiane i na próżno można go od czegoś odwodzić – można sobie tylko zepsuć z nim dobre kontakty, a na pewno nie przyniesie to oczekiwanego skutku.
Inną jego charakterystyczną cechą jest pewne napięcie psychiczne, które stale jest u niego obecne, a wynika to z tego, iż człowiek urodzony 17 stycznia jest bardzo uduchowiony, ale cecha ta kłóci się z jego zmysłową naturą, która pcha go nieraz do zachowań, które on sam uważa za niegodne. Przez to nieraz sam siebie nie rozumie i żywi pewne potrzeby, których wstydzi się sam przed sobą, uważając, że czynią go one człowiekiem słabym i niegodnym własnego szacunku.

 

Zalety
Człowiek urodzony 17 stycznia wyróżnia się swoją powagą i statecznością i cechy te okazuje już od dzieciństwa, więc uczy się znacznie szybciej niż swoi rówieśnicy, dzięki czemu ma szansę zajść znacznie dalej niż inni ludzie. Jest sympatycznym towarzyszem i ludzie niemal do niego lgną. Doskonale sprawdza się jako przyjaciel, ponieważ potrafi przezwyciężyć swój wrodzony egoizm, który obecny jest w każdym człowieku i dbać o dobro drugiej osoby mocniej niż o swoje własne. Jest także zdolny do najwznioślejszych uczuć, gdyż od zawsze przejawia pewne uduchowienie i porozumienie dusz jest dla niego ważniejsze niż miłość zmysłowa, nie ma zatem najmniejszego problemu z dochowaniem wierności i jest w stu procentach lojalny wobec swojego partnera. Cechuje go duża odpowiedzialność oraz troskliwość. Chętnie opiekuje się innymi i poświęca na to dużą część swego czasu. Na jego największą pomoc mogą liczyć osoby starsze, które darzy szczególną estymą i szacunkiem i bardzo wyraźnie sprzeciwia się temu, że społeczeństwo spycha takie osoby na boczny tor.

 

Wady
Niewiele jest wad, które można wytknąć człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 17 stycznia, ponieważ mało jest tak pozytywnych i dobrze usposobionych ludzi. Jego wady, które można wskazać, to bardziej słabości, które nie są jego winą, lecz wynikiem nieodpowiedniego wychowania czy wpływów środowiska, w jakim wzrastał. Przede wszystkim jest to więc jego nadmierna ostrożność, czy też nawet tchórzostwo, które powodują, że często omijają go ważne życiowe szanse i okazje. Jest to dowód jego niepewności siebie i niedostatecznej wiary we własne możliwości, dlatego nigdy nie podejmuje on pochopnych decyzji i chętnie radzi się innych we wszelkich sprawach, zwłaszcza gdy są one dla niego szczególnie ważne. Jest też człowiekiem nadmiernie poważnym i mimo iż jego poczuciu humoru nic nie można zarzucić, to rzadko pozwala sobie na luźniejsze zachowanie, bo jest związany konwenansami i własnymi zasadami, których nigdy nie przekracza. Przez to jego otoczenie zarzuca mu nieraz oschłość oraz brak fantazji, a najgorsze jest to, że człowiek ów wykazuje tę nadmierną powagę już w bardzo młodym wieku, nawet w dzieciństwie, przez co nigdy nie jest ono tak wesołe i beztroskie, jak powinno być.

 

Predyspozycje
Człowiek urodzony 17 stycznia jest zdolny do wytężonej pracy, a także ogromnie odpowiedzialny. Robi wszystko, by nie zawieść pokładanych w nim nadziei, dlatego jeśli zleci mu się jakieś zadanie i da przy tym do zrozumienia, jak bardzo się na niego liczy, można mieć pewność, że przy jego wykonaniu da z siebie absolutnie wszystko. Przez to, że jest poważny i skupiony na swojej pracy, zazwyczaj osiąga w niej znacznie lepsze wyniki niż inni ludzie, bo nie rozgląda się na boki ani nie zastanawia, jak usprawnić sobie działanie, lecz po prostu robi to, co do niego należy. Bardzo lubi mieć jakieś zajęcie, nigdy nie pokazuje po sobie lenistwa i wydaje się, że ta cecha jest mu całkiem obca, więc niejako jest skazany na sukces i tylko w wyjątkowych przypadkach nie udaje mu się go osiągnąć, choć tak naprawdę kariera i pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Znacznie istotniejsze jest dla niego to, by robić swoje i mieć z tego satysfakcję, nie przejmując się tym, co przyniesie jutro, bo ważne jest tylko tu i teraz.


5/5 - (1 vote)

5 komentarzy

  1. Zofia 21 listopada 2019
  2. Klaudia 12 kwietnia 2020
  3. Paweł 5 stycznia 2021
  4. Iwona 5 lutego 2021
  5. Sylwia 6 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Jakie jest Twoje największe uzależnienie? Gwiazdy zdradzają bez czego nie możemy się obejść
Każdy z nas ma swoje wady i przywary.  Niektórzy posiadają ich więcej, inni trochę mniej. Drobne mankamenty budują nasze „ja”. Niektóre są nawet urocze. Innych powinniśmy się pozbyć, ale niekoniecznie nam to wychodzi. Najtrudniej walczyć z nawykami i przyzwyczajeniami, któr


Wybierz hologram i sprawdź co ukrywał przed Tobą wszechświat
Człowiek ma naturę odkrywcy.  Każdy z nas chciałby znać przyszłość (no przynajmniej większość). W tym celu sięgamy po horoskopy i przepowiednie. Rozwiązujemy psychologiczne testy. Staramy się dowiedzieć jak najwięcej o sobie i życiowej ścieżce, którą obraliśmy, bo wiedza to po

Czy jestem dobrą osobą? – odpowiedź na swe rozterki znajdziesz dzięki innemu, ciekawszemu pytaniu…
Bycie dobrym człowiekiem w dużej mierze polega na robieniu dobrych rzeczy w ukryciu i zupełnie bezinteresownie.  Nie jest to jednak jedyne, po czym możemy poznać dobrodusznego człowieka. Znalezienie ich w naszym otoczeniu, nie nastręcza nam zwykle większych problemów, kłopot mamy z poszuk