31 stycznia

31-stycznia

Horoskop dla urodzonych 31 stycznia

31 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 31 stycznia jest dość oryginalny i przejawia w swym zachowaniu sporo ekscentryczności, ale mimo to nigdy nie zdarza się, by przekraczał choć odrobinę granice dobrego smaku, gdyż jego zachowanie cechuje poczucie taktu i pełna kultura.

Umie dostosować swoje zachowanie do wymogów sytuacji i otoczenia, a także potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie, nawet w największej elicie. Jest ostrożny w działaniu i cierpliwy, nigdy nie stara się na siłę przyspieszać biegu spraw, bo wie, że może mu to nie wyjść na dobre.

Wykazuje się też wielką wytrwałością i potrafi bardzo długo czekać na efekty podejmowanych przez siebie wysiłków. Inni zarzucają mu, że jest trochę zbyt próżny i właściwie jest to prawda, jednak nie powinno to nikomu nadmiernie przeszkadzać, ponieważ mimo to jest bardzo sympatyczny i zawsze w stosunku do każdego zachowuje się uprzejmie. Zresztą liczba jego zalet na pewno sprawia, iż ta słabostka nie jest bardzo poważna, zwłaszcza, że zazwyczaj umiejętnie ją skrywa.

Gorzej sprawa ma się z jego zmiennymi nastrojami, nad którymi kompletnie nie potrafi panować i mimo podejmowanych wysiłków, nie nauczy się pewnie nigdy. Od wybuchowej euforii niemal w jednej chwili potrafi przejść do melancholii albo nawet depresji, jednak próby wyciągnięcia go z takiego stanu nie mają żadnego sensu, gdyż na pewno taki stan minie mu tak samo nagle, jak się pojawił i nie wiadomo, od czego jest to zależne.

Jest to dosyć kłopotliwe, bo uniemożliwia przewidzenie, w jakim nastroju człowiek ów będzie danego dnia, a nawet w danej chwili często przejawia reakcje zupełnie inne, niż przewidywało jego otoczenie. Przez to nawet jego najbliżsi nigdy nie znają go do końca, choć niektórzy dopatrują się w tym pozytywnych stron, dowodząc, że powoduje to tylko, iż człowiek urodzony 31 stycznia jest zupełnie niesztampowy i nie można się nudzić w jego towarzystwie, nawet gdy żyje się u jego boku przez wiele lat.

Człowiek ów nie potrafi także panować nad swoją energią życiową, która jest naprawdę ogromna, ale pozytywne skutki może przynieść mu tylko wtedy, gdy zostanie skierowana na odpowiednie tory, co niestety nie zawsze się zdarza.

 

pozytywyZalety

Ostrożność, cierpliwość, wytrwałość, wrodzony takt i wielka klasa – to tylko niewielka część spośród wszystkich zalet, jakie reprezentuje człowiek, który przyszedł na świat w dniu 31 stycznia.

Jest on także doskonałym przyjacielem i potrafi wzbudzać w ludziach zaufanie, tak że nawet nowo poznane osoby gotowe są powierzyć mu swój sekret i mają pewność, że nigdy nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

To powoduje, że ma obok siebie grupkę bez reszty mu oddanych przyjaciół, a także dzięki znajomości z wysoko postawionymi, wpływowymi osobami może odnieść nieoczekiwany sukces, choć absolutnie nie można go posądzić o nawiązywanie przyjaźni jedynie w tym celu – jest na to zbyt uczciwy i prostolinijny, a także wcale nie zależy ma na zrobieniu kariery za wszelką cenę.

Nie jest materialistą i bardziej liczą się dla niego wartości niematerialne, takie jak przyjaźń, miłość i rodzina. Jest skory do pomocy i chętnie działa na rzecz innych, poświęcając na to swój czas czy nawet majątek.

Nikomu nie odmawia swojego wsparcia, a jeśli widzi, że musi się dla kogoś poświęcić, robi to bez zbędnego wahania, ale też bez brawury, gdyż we wszystkim potrafi zachować zdrowy rozsądek.

 

Wady

Najbardziej kłopotliwą cechą, którą chyba należy uznać za wadę, człowieka, który przyszedł na świat w dniu 31 stycznia jest jego wielka zmienność, która nieraz bywa przyczyną jego kłopotów i nieporozumień, nawet z najbliższymi.

Sprawia ona też, że nie da się go do końca zrozumieć, a taką sytuację nie każdy potrafi zaakceptować – niektórzy mogą czuć się tym zmęczeni, podobnie jak ciągłymi huśtawkami jego nastrojów i w końcu go opuścić, choć nie chce tego żadna ze stron.

Ponadto człowiek ów nie potrafi też zapanować nad swoją żywotnością, a to może nawet być dla niego niebezpieczne, jednak nie umie albo nie chce zmienić się w tym kontekście, choć poza tym nie brakuje mu zdrowego rozsądku i nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka.

Często działa chaotycznie, przez co nie tylko nie rozumie go otoczenie, ale sam siebie i swoich intencji też często nie potrafi pojąć, zatem nie wie, co ma robić i dokąd zwrócić swoje kroki.

Inną jego ważną wadą jest brak ogólnego spojrzenia na pewne sprawy, a właściwie ich większość. Nie potrafi odnaleźć się w niektórych sytuacjach, albo nadmiernie skupiając się na szczegółach,  albo całkowicie je pomijając. Ma wiele dobrych chęci i jest pracowity, ale często tak się we wszystkim gmatwa, że nie może sobie dać rady z żadnym zagadnieniem i w końcu rezygnuje, czując się przegranym już na początku swej drogi.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 31 stycznia

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 31 stycznia jest pełen energii, dobrych chęci i pracowity, a nawet zdolny do wielkiego wysiłku.

Można by cechy te uznać za doskonałe podwaliny do późniejszego sukcesu, jednak jego wielki problem polega na tym, iż jest on jednocześnie niemal całkowicie pozbawiony zdolności przewidywania, wobec czego nigdy nie wie, jak potoczy się jego życie i jaki skutek przyniesie dlań podejmowana właśnie decyzja.

Przez to często miota się w życiu w niewłaściwych kierunkach i podejmuje działania, które nie mogą mu przynieść żadnych pozytywnych rezultatów. W dodatku ma bardzo idealistyczne zapatrywania, które nijak mają się do rzeczywistości, jednak on tego nie widzi i wydaje mu się, że akurat jemu uda się przenieść swoje wysokie ideały na praktyczny grunt.

Z tego powodu często nie odnosi poważnego życiowego sukcesu, a także nie ma zbyt wielkiego szczęścia, więc nie może liczyć na uśmiech fortuny, który zaoszczędzi mu wysiłków i myślenia. Zazwyczaj pracuje dużo i ciężko, ale marne ma tego efekty i nieraz czuje się mocno zniechęcony.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 31 styczeń

 • zwierzę : śledź
 • roślina : kaktus
 • charakter : ostrożny, cierpliwy, taktowny, towarzyski, zmienny, energiczny, chaotyczny
 • zawody męskie : optyk, kucharz, operator kamery
 • kolory : czerwony, szary, żółty; pistacjowy
 • kamień : niebieski szafir
 • zawody żeńskie : przedszkolanka, hostessa, dziennikarka

Imieniny 31 stycznia

 • Jan
 • Marceli
 • Ksawery
 • Marcelin
 • Marcelina
 • Euzebiusz
 • Ludwik
 • Cyrus

31 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

5/5 - (1)

1 komentarz

 1. roman

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki jest Twój znak zodiaku w horoskopie indiańskim? Zobacz, jaki duch nad Tobą czuwa i gdzie Cię kieruje
Natywni mieszkańcy obu Ameryk mieli bardzo ciekawą kulturę i wierzenia.  Wierzyli np. że każda osoba od momentu urodzin przynależy do pewnego zwierzęcia, które obdarza ją swoimi cechami i pewną charakterystyką. Wielki niedźwiedź daje niestrudzone siły i wiarę we własne możliwości,


Spod jakiego znaku jest najlepszy tata zodiaku? Oto nasz subiektywny ranking
Choć każdy rodzic ma swój pomysł na wychowanie dziecka, wszyscy zadają sobie to samo pytanie: czy dobrze wychowuję swoją pociechę?  Bez względu na to, jak bardzo się starasz, czasami po prostu nie wychodzi i musisz pogodzić się z wychowawczą porażką. Nie zawsze to Twoja wina. Czasami

Każdą osobę, którą spotkasz w życiu, sprowadzi na Twą drogę któryś z tych 5 kosmicznych powodów
Wszechświat, w którym żyjemy, działa w tajemniczy sposób. Jest tak złożony, że wydaje się nam chaotyczny, nic jednak nie dzieje się w nim przez przypadek. Nawet najbardziej nieistotne incydenty zdarzają się zgodnie z planem i służą większemu celowi. Wszystko, co się dzieje, jest man