4 stycznia

4-stycznia

Horoskop dla urodzonych 4 stycznia

4 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony dnia 4 stycznia wyróżnia się swoją wielką wrażliwością. Przejawia się ona głównie w jego nieprzeciętnych ambicjach, gdyż człowiek ten bardzo pragnie być podziwiany i doceniany przez otoczenie i bardzo często cecha ta determinuje wszystkie jego dążenia.

Ponadto jest dość niespokojny, przez co nigdy nie może usiedzieć w miejscu dłużej niż przez moment, co w połączeniu z wysokimi aspiracjami prowadzi do brawurowych zachowań i bardzo ryzykownego działania. Ponadto ma w sobie wolę zmian, co jednak bardziej ma na celu zmienianie utartych przyzwyczajeń, by zostać pionierem jakie nowej idei niż oznacza, że coś naprawdę mu przeszkadza swoją schematycznością.

Chciałby mianowicie przejść do pamięci następnych pokoleń, dlatego walczy z autorytetami, sam żadnych nie uznając i starając się sprawić, by inni przejęli jego sposób myślenia. Często wszystko, co znane, poddaje szczegółowej analizie, także dlatego, że po prostu lubi to robić i ma bardzo krytyczny umysł. Właściwie chętnie rozpatruje każde zjawisko, jakie wokół niego zachodzi, rozkładając je na czynniki pierwsze i zachowując się jak typowy filozof.

Nie zachowuje się tak jednak wówczas, gdy musi podjąć jakąś ważną decyzję, gdyż w takich przypadkach najczęściej działa najzupełniej pochopnie. Nie jest to bynajmniej dowód jego lekkomyślności, ale tego, iż lubi on ryzykować i czuć stały przypływ adrenaliny.

Ceni sobie również rywalizację i uwielbia konkurować, zwłaszcza kiedy wie, że będzie mu trudno pokonać przeciwnika. Jego dążenie do zwycięstwa często przejawia się w jego pogoni za majątkiem i zazwyczaj człowiek urodzony 4 stycznia rzeczywiście zdobywa znaczne bogactwo, gdyż jest konsekwentny w swych działaniach i nigdy nie odpuszcza. Nie oznacza to jednak, by był nadmiernym materialistą, gdyż nie można powiedzieć, by wizja pieniędzy przysłaniała mu cały świat.

Ma także swoje pasje, głównie związane ze sztuką, gdyż nierzadko jest nawet utalentowany artystycznie, a także prowadzi bogate życie osobiste, gdyż jest bardzo wrażliwy na wdzięki płci przeciwnej.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 4 stycznia jest pracowity i zdolny do wielkiego wysiłku, zwłaszcza gdy na czymś mocno mu zależy, na przykład na zdobyciu znacznego majątku. W swojej pracy jest bardzo staranny i nigdy nie pozwala sobie na połowiczne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, gdyż takie zachowanie jest poniżej jego honoru.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to zawsze są one poprawne, gdyż człowiek ten jest bardzo wyczulony na punkcie szacunku. Zarówno sam zawsze okazuje go innym, bez względu na okoliczności czy swoje sympatie i antypatie, ale także domaga się, by jemu okazywano podobną estymę i na pewno nie poczuje się dobrze w środowisku, w którym jest źle – w swoim mniemaniu – traktowany. Trzeba na to bardzo uważać, ponieważ łatwo zrobić sobie z niego nieprzyjaciela jeśli urazi się jego godność swoim nieodpowiednim postępowaniem.

Wyróżnia się również swoim poczuciem sprawiedliwości – nigdy nie łamie przyjętych zasad i nie zdarza się, by kogoś z rozmysłem krzywdził. Ma spore poczucie humoru i kiedy chce, potrafi być naprawdę uroczy, dzięki czemu cieszy się sympatią osób ze swego otoczenia.

 

Wady

Chyba największą wadą człowieka urodzonego 4 stycznia jest fakt, iż jest on bardzo mocno wyczulony na wdzięki osób przeciwnej płci, a to tylko do pewnego momentu jest nieszkodliwą słabostką, gdyż w późniejszym wieku i w niesprzyjających okolicznościach może być dla niego naprawdę dużym zagrożeniem.

Wynika to głównie z tego, iż jeśli jest kimś poważnie zainteresowany, nie zważa na nic i na nikogo i leci jak przysłowiowa ćma do ognia, nie zwracając uwagi na to, czy osoba ta jest dla niego odpowiednia. Jeśli przy tym ma ona na niego zły wpływ, człowiek ów może sprowadzić na swą głowę wielkie kłopoty.

Ponadto ma wielką skłonność do flirtu, bez względu na wiek i dość trudno jest mu dotrzymać wierności, nawet jeśli solennie to obiecuje, choć na szczęście  nie zawsze pozwala sobie na zdradę, częściej poprzestając na niewinnym flircie, chociaż to również bywa irytujące dla partnera.
Inna rzecz, jaką można mu zarzucić, to niemało skąpstwo i niechęć do pomagania innym.

Mimo iż w życiu najczęściej dobrze mu się powodzi i wcale nie musi oszczędzać, bardzo nie lubi dzielić się z innym tym, co ma i na pewno nie będzie działać charytatywnie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 stycznia

Mimo iż człowiek urodzony 4 stycznia ma wiele możliwości i jest zdolny do wytężonej pracy, na pewno nie w każdym przypadku będzie zdolny osiągnąć sukces z prawdziwego zdarzenia, a to dlatego, że sam dla siebie jest największym zagrożeniem.

Jeśli jednak uda mu się pohamować pewne słabości właściwe jego charakterowi, wśród których najważniejsza jest podatność na wpływy osób przeciwnej płci, co naprawdę może go zgubić, ma szansę wcielić w życie każdy swój plan i osiągnąć każdy szczyt.

Ponieważ umie sobie zjednywać ludzką sympatię, inni będą chętnie pomagać mu w robieniu kariery, ale tylko pod warunkiem, że pohamuje swoje wścibstwo, a także nie będzie nadmiernie zarozumiały, co objawia się głównie w tym, iż pragnie dla siebie zaszczytów mimo że jeszcze na nie nie zasługuje na tym etapie życia, na jakim aktualnie się znajduje.

Jeśli jednak uświadomi sobie swoje wady, będzie mógł skutecznie z nimi walczyć, a to na pewno przyniesie ogromne, pozytywne rezultaty.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 styczeń

 • charakter : wrażliwy, kochliwy, ambitny, otwarty, rozrywkowy, uzdolniony artystycznie, skłonny do flirtów, sprawiedliwy, z poczuciem humoru, skąpy, tchórzliwy, zarozumiały
 • zawody żeńskie : asystentka, policjantka, dziennikarka
 • zwierzę : koza
 • kolory : złoty, kremowy, siny; mahoniowy
 • zawody męskie : tkacz, cukiernik, kompozytor
 • roślina : żonkil
 • kamień : turkus

Imieniny 4 stycznia

 • Krystiana
 • Elżbieta
 • Aniela
 • Eugeniusz
 • Grzegorz
 • Angelika
 • Doroteusz
 • Benedykta
 • Dobromir

4 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

3.2/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ptaki to posłańcy losu. Wybierz jednego z nich i sprawdź, jaki dar przyniesie Ci w nadchodzących miesiącach
Ptaki są zawieszone między dwoma światami: niebiańskim i ziemskim.  Szybują w przestworzach, dlatego w wielu wierzeniach egzystują jako symboliczni (i nie tylko) posłańcy między ludźmi a bóstwami, duchami, przodkami, czy też fortuną. Mało tego, tych skrzydlatych posłańców dzielona


5 znaków zodiaku, którym gwiazdy wróżą bogactwo. Sprawdź, czy jest tam i Twój!
Ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w moc astrologii i tych, którzy w nią wątpią. Jeśli należysz do pierwszej z tych grup, prawdopodobnie sugerujesz się tym, co podpowiada horoskop, sprawdzasz, co mają Ci do przekazania gwiazdy. Instynktownie wcielasz w życie przeczytane porady. Z

Znudziło Ci się miejsce zamieszkania? Gwiazdy widzą Cię w jednym z tych 12 miast
Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem horoskopów, czy też nie, musisz przyznać, że jest coś kuszącego w przepowiadaniu przyszłości.  To, co przed nami jest tajemnicą, a ciekawość świata ludzi i życia to jedna z podstawowych cech człowieka, która wykształca się u niego w pi