4 stycznia

4-stycznia

Horoskop dla urodzonych 4 stycznia

4 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony dnia 4 stycznia wyróżnia się swoją wielką wrażliwością. Przejawia się ona głównie w jego nieprzeciętnych ambicjach, gdyż człowiek ten bardzo pragnie być podziwiany i doceniany przez otoczenie i bardzo często cecha ta determinuje wszystkie jego dążenia.

Ponadto jest dość niespokojny, przez co nigdy nie może usiedzieć w miejscu dłużej niż przez moment, co w połączeniu z wysokimi aspiracjami prowadzi do brawurowych zachowań i bardzo ryzykownego działania. Ponadto ma w sobie wolę zmian, co jednak bardziej ma na celu zmienianie utartych przyzwyczajeń, by zostać pionierem jakie nowej idei niż oznacza, że coś naprawdę mu przeszkadza swoją schematycznością.

Chciałby mianowicie przejść do pamięci następnych pokoleń, dlatego walczy z autorytetami, sam żadnych nie uznając i starając się sprawić, by inni przejęli jego sposób myślenia. Często wszystko, co znane, poddaje szczegółowej analizie, także dlatego, że po prostu lubi to robić i ma bardzo krytyczny umysł. Właściwie chętnie rozpatruje każde zjawisko, jakie wokół niego zachodzi, rozkładając je na czynniki pierwsze i zachowując się jak typowy filozof.

Nie zachowuje się tak jednak wówczas, gdy musi podjąć jakąś ważną decyzję, gdyż w takich przypadkach najczęściej działa najzupełniej pochopnie. Nie jest to bynajmniej dowód jego lekkomyślności, ale tego, iż lubi on ryzykować i czuć stały przypływ adrenaliny.

Ceni sobie również rywalizację i uwielbia konkurować, zwłaszcza kiedy wie, że będzie mu trudno pokonać przeciwnika. Jego dążenie do zwycięstwa często przejawia się w jego pogoni za majątkiem i zazwyczaj człowiek urodzony 4 stycznia rzeczywiście zdobywa znaczne bogactwo, gdyż jest konsekwentny w swych działaniach i nigdy nie odpuszcza. Nie oznacza to jednak, by był nadmiernym materialistą, gdyż nie można powiedzieć, by wizja pieniędzy przysłaniała mu cały świat.

Ma także swoje pasje, głównie związane ze sztuką, gdyż nierzadko jest nawet utalentowany artystycznie, a także prowadzi bogate życie osobiste, gdyż jest bardzo wrażliwy na wdzięki płci przeciwnej.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 4 stycznia jest pracowity i zdolny do wielkiego wysiłku, zwłaszcza gdy na czymś mocno mu zależy, na przykład na zdobyciu znacznego majątku. W swojej pracy jest bardzo staranny i nigdy nie pozwala sobie na połowiczne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, gdyż takie zachowanie jest poniżej jego honoru.

Jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, to zawsze są one poprawne, gdyż człowiek ten jest bardzo wyczulony na punkcie szacunku. Zarówno sam zawsze okazuje go innym, bez względu na okoliczności czy swoje sympatie i antypatie, ale także domaga się, by jemu okazywano podobną estymę i na pewno nie poczuje się dobrze w środowisku, w którym jest źle – w swoim mniemaniu – traktowany. Trzeba na to bardzo uważać, ponieważ łatwo zrobić sobie z niego nieprzyjaciela jeśli urazi się jego godność swoim nieodpowiednim postępowaniem.

Wyróżnia się również swoim poczuciem sprawiedliwości – nigdy nie łamie przyjętych zasad i nie zdarza się, by kogoś z rozmysłem krzywdził. Ma spore poczucie humoru i kiedy chce, potrafi być naprawdę uroczy, dzięki czemu cieszy się sympatią osób ze swego otoczenia.

 

Wady

Chyba największą wadą człowieka urodzonego 4 stycznia jest fakt, iż jest on bardzo mocno wyczulony na wdzięki osób przeciwnej płci, a to tylko do pewnego momentu jest nieszkodliwą słabostką, gdyż w późniejszym wieku i w niesprzyjających okolicznościach może być dla niego naprawdę dużym zagrożeniem.

Wynika to głównie z tego, iż jeśli jest kimś poważnie zainteresowany, nie zważa na nic i na nikogo i leci jak przysłowiowa ćma do ognia, nie zwracając uwagi na to, czy osoba ta jest dla niego odpowiednia. Jeśli przy tym ma ona na niego zły wpływ, człowiek ów może sprowadzić na swą głowę wielkie kłopoty.

Ponadto ma wielką skłonność do flirtu, bez względu na wiek i dość trudno jest mu dotrzymać wierności, nawet jeśli solennie to obiecuje, choć na szczęście  nie zawsze pozwala sobie na zdradę, częściej poprzestając na niewinnym flircie, chociaż to również bywa irytujące dla partnera.
Inna rzecz, jaką można mu zarzucić, to niemało skąpstwo i niechęć do pomagania innym.

Mimo iż w życiu najczęściej dobrze mu się powodzi i wcale nie musi oszczędzać, bardzo nie lubi dzielić się z innym tym, co ma i na pewno nie będzie działać charytatywnie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 stycznia

Mimo iż człowiek urodzony 4 stycznia ma wiele możliwości i jest zdolny do wytężonej pracy, na pewno nie w każdym przypadku będzie zdolny osiągnąć sukces z prawdziwego zdarzenia, a to dlatego, że sam dla siebie jest największym zagrożeniem.

Jeśli jednak uda mu się pohamować pewne słabości właściwe jego charakterowi, wśród których najważniejsza jest podatność na wpływy osób przeciwnej płci, co naprawdę może go zgubić, ma szansę wcielić w życie każdy swój plan i osiągnąć każdy szczyt.

Ponieważ umie sobie zjednywać ludzką sympatię, inni będą chętnie pomagać mu w robieniu kariery, ale tylko pod warunkiem, że pohamuje swoje wścibstwo, a także nie będzie nadmiernie zarozumiały, co objawia się głównie w tym, iż pragnie dla siebie zaszczytów mimo że jeszcze na nie nie zasługuje na tym etapie życia, na jakim aktualnie się znajduje.

Jeśli jednak uświadomi sobie swoje wady, będzie mógł skutecznie z nimi walczyć, a to na pewno przyniesie ogromne, pozytywne rezultaty.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 styczeń

 • charakter : wrażliwy, kochliwy, ambitny, otwarty, rozrywkowy, uzdolniony artystycznie, skłonny do flirtów, sprawiedliwy, z poczuciem humoru, skąpy, tchórzliwy, zarozumiały
 • zawody żeńskie : asystentka, policjantka, dziennikarka
 • zwierzę : koza
 • kolory : złoty, kremowy, siny; mahoniowy
 • zawody męskie : tkacz, cukiernik, kompozytor
 • roślina : żonkil
 • kamień : turkus

Imieniny 4 stycznia

 • Krystiana
 • Elżbieta
 • Aniela
 • Eugeniusz
 • Grzegorz
 • Angelika
 • Doroteusz
 • Benedykta
 • Dobromir

4 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


Twoja ocena

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Udekoruj dom zgodnie z wolą gwiazd. Sprawdź jakie dodatki i bibeloty pasują do Twojego znaku zodiaku
W horoskopie znajdziesz wskazówki, dotyczące praktycznie każdej sfery życia.  Jeśli regularnie sprawdzasz, co szykują dla Ciebie gwiazdy, wiesz już pewnie, jak się ubierać, z kim spotykać, a nawet jak się umalować, zgodnie z wolą gwiazd. Nawet jeśli nie wierzysz w gwiezdne przepowiedn


Symbol spostrzeżony na obrazku jako pierwszy zdradza Twój sposób myślenia i prawdziwą naturę. Wskaż go bez zastanowienia
Ludzie różnią się od siebie na milion sposobów.  Jesteśmy charakterystyczni, choć niejednokrotnie musimy spojrzeć na siebie oczami innych, by dostrzec swoją unikalność i nietuzinkowość. To nic złego, w końcu życie polega po trosze na odkrywaniu świata i ludzi, a skoro przynajmniej

Chcesz odpędzić od siebie energetyczne wampiry? Dzięki tym 5 prostym krokom odzyskasz wewnętrzną siłę
Nic nie może „zdołować” nas bardziej niż przebywanie pośród negatywnie nastawionych ludzi.  Takie osoby to tzw. wampiry energetyczne. Po spotkaniu z nimi czujemy się wyczerpani i wyzuci z energii jak po przebiegnięciu maratonu. Wampiry te nie wysysają z nas krwi, ale energię,