5 stycznia

5-stycznia

Horoskop dla urodzonych 5 stycznia

5 stycznia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony dnia 5 stycznia nie jest na pewno ideałem, ponieważ potrafi być bardzo przykry dla swojego otoczenia, zwłaszcza jeśli ma akurat zły nastrój, ale posiada również wiele zalet, które rekompensują jego słabości, przynajmniej w części.

Przede wszystkim posiada nieprzeciętne zdolności organizacyjne, dzięki którym praktycznie nie ma problemu, z którym nie mógłby sobie poradzić i każdy swój plan, nawet najbardziej skomplikowany, potrafi bez trudu wcielić w życie. Wynika to głównie z tego, że ilekroć coś sobie postanowi, wszystkie swe wysiłki i całą swą uwagę podporządkowuje tylko temu jednemu celowi, nie rozmieniając się na drobne i nie rozglądając się na boki.

To powoduje, że działa skutecznie i – co najważniejsze – bardzo szybko, nie tracąc czasu na próżne rozważania czy prostowanie popełnionych błędów. To ostatnie wynika z tego, iż jest bardzo rozważny i nigdy nie działa pochopnie, pod wpływem chwilowego impulsu. Jeśli podejmuje jakąś decyzję, można mieć pewność, że dokładnie ją przemyślał i jest pewien słuszności swoich działań.

Ma wielkie ambicje, a także zależy mu, by jego otoczenie widziało wszystkie jego zasługi i potrafiło je należycie docenić. Niejednokrotnie nawet jest to dla niego znacznie ważniejsze niż jego własne poczucie satysfakcji i można mieć pewność, że jeśli człowiek urodzony 10 stycznia musiałby z jakiegoś powodu działać w ukryciu i nikt nie mógłby widzieć pozytywnych rezultatów jego działań, szybko straciłby do tego zapał.

W stosunku do nowo poznanych osób człowiek ów jest dość nieufny i sporo czasu musi minąć, nim się przed nimi otworzy. Stopniowo buduje w sobie zaufanie do obcych, co właściwie wychodzi mu na dobre, bo tylko bardzo rzadko zdarza się, by niewłaściwie ulokował swoje zaufanie i dał się komuś nabrać na jego nieuczciwe gierki.

Jednak kiedy już pozna kogoś na tyle blisko, że swobodnie czuje się w jego towarzystwie, wówczas natychmiast chce przejąć nad nim dominację, gdyż zawsze chce być górą i dyktować wszelkie warunki. Jest to nieco kłopotliwe dla osób, które nie zamierzają się mu podporządkować, trzeba jednak przyznać, że ma on do tego wrodzone predyspozycje i często oddanie się w jego władzę może przynieść więcej dobrego aniżeli złego.

 

pozytywyZalety

Obok pracowitości, konsekwencji w działaniu i umiejętności podporządkowania się wymogom sytuacji, człowiek urodzony dnia 5 stycznia wykazuje również wielkie zdolności przywódcze i organizatorskie.

Ma także dużą zdolność wykorzystywania każdej nadarzającej się okazji i praktycznie nie zdarza się, by marnował swoje szanse, zwłaszcza te najważniejsze, czego otoczenie bardzo mu zazdrości i na próżno próbuje się tego od niego nauczyć.

Jest bardzo zdecydowany i zawsze wie, czego chce, dlatego nie marnuje czasu na próżne dywagacje i niepotrzebne rozważania, a także bystry i znacznie szybciej ogarnia wzrokiem całość sytuacji niż inni, mniej lotni od niego ludzie, którzy biedzą się nad pojedynczymi zagadnieniami, zostając za nim daleko w tyle.

Inną jego bardzo ważną zaletą jest stałość w przyjaźni. Osoba, która ma w nim przyjaciela, wygrała los na loterii, gdyż potrafi on być wierny do grobowej deski i zdolny jest oddać za swego przyjaciela nawet życie. Nierzadko o swych przyjaciół dba bardziej niż o siebie samego i jeśli tylko widzi, że mają oni jakiś problem, gotów jest biec im na pomoc o każdej porze dnia i nocy, nie licząc przy tym na wzajemność ani się jej nie domagając.

 

Wady

Człowiek urodzony w dniu 5 stycznia jest dość kapryśny i ma ciężki charakter. Często wtrąca się w sprawy innych ludzi i nie widzi w tym niczego złego, nie znosi zaś, kiedy ktoś interesuje się jego życiem prywatnym, nawet gdy robi to w dobrej wierze.

W ogóle wielu zachowań wobec siebie nie toleruje, mimo iż sam dokładnie tak samo zachowuje się wobec innych i wydaje mu się, że jest to w największym porządku. Nie lubi się zbytnio męczyć i skupiać na szczegółach swojej pracy, dlatego chętni wykorzystuje do tego innych, wysługując się nimi i nie odwdzięczając się w żaden sposób, nawet dobrym słowem.

Ma nadmierne wyobrażenie co do własnej osoby i swoich możliwości i wydaje mu się, że jest stworzony do wyższych rzeczy niż większość ludzi, dlatego powinni mu we wszystkim być posłuszni i nie kłócić się z jego zdaniem.

Inne jego wady to wielka zazdrość, którą przejawia w stosunku do każdego, komu powodzi się lepiej niż jemu oraz szyderstwa, którymi broni się zawsze wtedy, gdy czuje się niepewny siebie.

Nie potrafi przyznać się do tego, że jest od kogoś gorszy, co przecież jest stanem jak najbardziej naturalnym, ale wówczas stara się poniżyć tę osobę w oczach własnych i otoczenia, kpiąc bezlitośnie na jej temat i zmyślając, byle tylko samemu wybielić się i wywyższyć na jej tle.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 stycznia

Człowiek ów ma wrodzone predyspozycje do zajmowania stanowisk kierowniczych, gdyż – jak było wspomniane – umie wcielać swoją wolę w czyn i doskonale przychodzi mu przewodzenie innym ludziom. Zazwyczaj, jeśli tylko nie przeszkodzą mu w tym nieprzewidziane, niesprzyjające okoliczności, jest w stanie dostać się na szczyt i nawet nie będzie to od niego wymagało wiele wysiłku.

W dodatku umie skutecznie walczyć z wrogami, nie tylko czystymi metodami, ale także podstępami, kłamstwem i oszustwem. Mimo iż nie jest to ogólnie godne pochwały, to jemu wychodzi na dobre i w żaden sposób mu nie przeszkadza, gdyż wychodzi on z założenia, że cel uświęca środki, zatem liczy się tylko ostateczny wynik.

Co więcej, człowiek ten odznacza się wielką odpornością psychiczną i fizyczną, co również ma bardzo wielkie znaczenie, ponieważ mało jest rzeczy, które mogą go całkowicie pokonać. Jest zdolny do wielu wyrzeczeń, wytężonej pracy i wysiłków nieraz ponad swoje siły, nic zatem dziwnego, że jest niejako skazany na sukces i tylko w sporadycznych przypadkach, nie ze swojej winy, nie może go odnieść.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 styczeń

 • kamień : bursztyn
 • zawody żeńskie : astronom, reżyser, ekspedientka
 • charakter : zazdrosny, krytyczny, szyderczy, przyjacielski, nieśmiały, niepewny, uzdolniony, dobry organizator, wścibski, ambitny, bezlitosny, pamiętliwy, odważny, bezkompromisowy
 • zawody męskie : architekt, radca prawny, handlowiec
 • zwierzę : paw
 • roślina : mak
 • kolory : oliwkowy, czarny, turkusowy; seledynowy

Imieniny 5 stycznia

 • Edwarda
 • Emiliana
 • Szymon
 • Amelia
 • Marcelina
 • Edward
 • Jan Nepomucen
 • Roger
 • Symeon
 • Piotr

5 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

4.1/5 - (18)

13 komentarzy

 1. Tomasz
 2. Karol
 3. Karol dziś 40 lat
 4. Agne
 5. Paulina
  • Krzysztof
 6. Dominika
 7. Iwona
 8. Milena Kret
 9. ewik
 10. Alicja
 11. dorota

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Kształt pępka może wiele powiedzieć o osobowości człowieka. Sprawdź, co szepnie o Tobie
Istnieje wiele naukowych teorii na temat tego, jak kształt naszego pępka odzwierciedla nasze zdrowie i charakter.  Jak dotąd nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających to, o czym gdybają badacze. Warto jednak przyjrzeć się ich teoriom i sprawdzić, jak mają się one do tego, co reprezentuj


Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz

Jak bardzo morderczy jest Twój znak? Sprawdź ilu seryjnych morderców wypuścił na świat
Każdy z nas ma swoje zalety i wady. Za wiele z nich odpowiedzialny jest zodiak. To on sowicie obdarza nas różnymi przymiotami. Nie każdymi możemy się pochwalić. Wszyscy mamy w końcu mroczną stronę. Nie znaczy to jednak, że zła natura pociągnie nas ku najgorszemu, prawda? Czy przypadkiem