9 stycznia

9-stycznia

Horoskop dla urodzonych 9 stycznia

9 stycznia – horoskop ogólny

Najważniejszą cechą człowieka urodzonego w dniu 9 stycznia jest jego niezwykły temperament. Jego nieprzeciętność polega na tym, iż łączy w sobie dwie natury – dobrą i złą i od wielu okoliczności zależy, która z nich weźmie górę. To powoduje, że często nie może sam siebie zrozumieć i nie wie, czy dane zjawisko bardziej go cieszy, czy martwi.

Ma zatem bardzo zmienny charakter, bywa nieobliczalny i sam siebie nie jest w stanie poznać do końca, nic zatem dziwnego, że dla swojego otoczenia, a nawet najbliższych, przez całe życie pozostaje niezgłębioną zagadką.

Jego zachowanie zależy od jego nastrojów, które są bardzo zmienne i ciężko jest je do czegoś przypisać, dlatego nigdy nie można przewidzieć, czy będzie zachowywał się poprawnie, czy może lepiej trzymać się od niego z daleka.

Kiedy chce, potrafi być bardzo towarzyski, wręcz uroczy, kiedy zaś ogrania go zły nastrój, nie ma ochoty z nikim rozmawiać i nie zamierza udawać, że czuje się dobrze kiedy nie jest to prawdą. Różne bywają także jego postawy – przez większość czasu jest skupiony na swym życiu duchowym i ważne jest dla niego wszystko, co przeżywa  w swoim bogatym wnętrzu, jednak czasami miewa okresy, podczas których pragnie dla siebie bogactwa i wówczas wizja szczęścia materialnego przesłania mu cały świat.

Największy jednak problem z człowiekiem urodzonym 9 stycznia polega na tym, iż nigdy nie działa on połowicznie ani nie pozostaje obojętny wobec jakiegoś zjawiska. Jego temperament jest tak wielki i nastawiony na zmysłowe odbieranie bodźców, że wszystkie jego reakcje są bardzo żywiołowe i dosłownie we wszystkim ma skłonność do dużej przesady.

Kiedy ma do kogoś pretensje, to niemal go nienawidzi, kiedy kogoś kocha, gotów jest rzucić mu do stóp cały świat. Jeśli akurat ma okres wzmożonego rozwoju wewnętrznego, może się koło niego przetaczać wojna, a on nawet tego nie widzi, jeśli zaś akurat jego celem jest zdobycie majątku, nie zważa na nic innego i staje się zupełnym materialistą.

Wszystko to powoduje, że jego bliskim czasami wydaje się, że mają do czynienia nie z jedną osobą, ale z wieloma ludzkimi charakterami, a każdy z nich jest tak inny od poprzedniego, że wprost niemożliwe jest, by wszystkie te natury znalazły miejsce w jednym człowieku.

 

pozytywyZalety

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 9 stycznia nie jest najłatwiejszy w obejściu ze względu na swój zmienny i trudny charakter, lecz jeśli ktoś będzie zdeterminowany, by się do niego nie zniechęcać i mimo wszystko postanowi trwać u jego boku, przekona się, jak wartościowym jest on człowiekiem.

Jego największa zaleta polega na tym, iż jest on zdolny do najwznioślejszych uczuć i najgorętszej miłości. Jego bliscy są dla niego najważniejsi na świecie i mimo iż jest człowiekiem ambitnym i ma wielkie aspiracje, zaspokajanie których jest dla niego bardzo ważne, może zrezygnować z każdego swojego celu jeśli dojdzie do wniosku, że w jakiś sposób koliduje to z dobrem kogoś, na kim mu zależy.

Jest zdolny do największych poświęceń i rodzina jest dla niego najwyższą wartością, której podporządkowuje całe swoje życie. Jest dobrym mężem oraz doskonałym ojcem – zawsze wie, czego najbardziej potrzeba jego pociechom, ale nigdy ich nie rozpieszcza, gdyż potrafi dozować im i czułość, i życiową naukę, co doceniają wszyscy w jego otoczeniu.

 

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego 9 stycznia jest jego skłonność do mijania się z prawdą. Trudno jednak mieć o to do niego pretensje, gdyż jest to jego cecha wrodzona, tak mocno wpisana w jego naturę, że bez sensu jest domaganie się, by z nią walczył, bo często nawet nie zdaje sobie sprawy z jej posiadania.

Zazwyczaj nie jest szczery nawet przed samym sobą, lecz w głównej mierze wynika to z tego, iż ma wiele różnych twarzy, które często stoją do siebie w opozycji i trudno jest mu pogodzić wszystkie swoje dążenia i sprzeczne cele.

Inną jego wielką wada jest skłonność do krytykowania dosłownie wszystkiego, na co patrzy. Wydaje mu się, że sam wie wszystko najlepiej i staje w opozycji do każdego poglądu, który nie wyszedł od niego samego, nie przyjmując do wiadomości faktu, iż najczęściej się myli, ponieważ wydaje krytyczne osądy zanim przekona się, czego one rzeczywiście dotyczą.

Uwielbia się kłócić i często dla czystej rozrywki buntuje się przeciw uznanym zasadom. Denerwują go również ludzie, którzy nie lubią konfliktów i celowo prowokuje ich do zmiany zachowania.

Ponadto jest albo człowiekiem bardzo rozrzutnym, albo przeciwnie – staje się chorobliwie oszczędny i jego bliscy naprawdę nie wiedzą, która z tych postaw jest w jego przypadku gorsza.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 stycznia

Człowiek urodzony 9 stycznia jest zdolny do wytężonej pracy, ale jego problem polega na tym, że chęć do działania przejawia jedynie wtedy, gdy na czymś mu mocno zależy. Nie można mu zarzucić braku ambicji, lecz zazwyczaj mają one niewiele wspólnego z tym, co obiektywnie uznaje się za życiowy sukces – najczęściej jest skupiony na sobie samym i na zmysłowej stronie swojej osobowości.

Jeśli zaś decyduje się na robienie kariery, to zazwyczaj wyłącznie po to, by zaspokoić swoje potrzeby materialne, które albo praktycznie nie istnieją i wówczas człowiek ów kompletnie nie dba o to, w jakich warunkach żyje i jaki jest stan jego konta, albo przesadza w drugą stronę i marzy mu się ogromne bogactwo.

Jednak jego skłonność do mijania się z prawdą oraz kłótliwość często uniemożliwiają mu osiągnięcie sukcesu, zwłaszcza jeśli jego kariera jest w jakiś sposób zależna od innych ludzi, z którymi człowiek ów nie zawsze potrafi się porozumieć. Wszystko to powoduje, że jego życie bardzo często jest znacznie bardziej zawikłane, niż mogłoby być i to wyłącznie z jego winy, gdyż sam działa na swoją niekorzyść, ale oczywiście za nic się do tego nie przyzna, nawet przed samym sobą.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 styczeń

 • roślina : paprotka
 • zwierzę : sójka
 • kolory : oliwkowy, fioletowy, karmazynowy; kakaowy
 • kamień : kryształ górski
 • charakter : wyrafinowany, emocjonalny, uczuciowy, uzdolniony artystycznie, poważny, impulsywny, dystyngowany, rozrzutny, nieprzewidywalny, porywczy, impulsywny
 • zawody żeńskie : księgowa, piosenkarka, choreograf
 • zawody męskie : maszynista, chemik, jubiler

Imieniny 9 stycznia

 • Antoni
 • Piotr
 • Adrian
 • Marcelina
 • Adrianna
 • Marcjanna
 • Mścisława
 • Julian
 • Alicja

9 stycznia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec

3.2/5 - (14)

7 komentarzy

 1. Malgonka
  • koziorożec
  • Laura
 2. Singuranga
 3. koziorożec
 4. monika
 5. Dorota

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Na obrazku ukryło się kilka kształtów. Ten, który odnajdziesz na końcu powie Ci, która ze znajomych osób sprawi Ci niespodziankę
Życie jest nieprzewidywalne i pełnie niespodzianek. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać po kapryśnej fortunie, która o nam sprzyja, to znów odwraca się do nas plecami. Swoje sekrety mają przed nami nawet bliscy. W głębi duszy wiemy, kogo możemy podejrzewać o posiadanie tajemni


Na obrazku ukryło się aż 8 kształtów. Ostatni, który wypatrzysz, wskaże najbardziej zaniedbaną przez Ciebie sferę życia
Nie wszystkie testy psychologiczne działają na zasadzie: zobacz i wybierz spontanicznie.  Niektóre z nich są bardziej skomplikowane i wymagają znacznie więcej skupienia. Właśnie taki jest test, który chcemy Wam przedstawić. Wskazuje on sfery życia, które najbardziej zaniedbaliśmy, trud

Jeden z tych mężczyzn to permanentny kłamca. Ujawnij go i dowiedz się czegoś nowego o swoim życiu
Mowa ciała dostarcza nam grubo ponad połowę informacji o świecie. Gesty, mimika, czy mikroekspresje – wszystko to mówi, a niekiedy krzyczy do nas nawet wtedy, gdy usta milczą. To język uniwersalny, dzięki któremu dogadają się ze sobą obcokrajowcy. Niestety bardzo często zdradza em