17 września

17-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 17 września

17 września – horoskop ogólny

Nastawienie człowieka urodzonego w dniu 17 września jest bardzo opozycyjne, by nie powiedzieć – wojownicze. Jest gotów każdego przekonywać do swego zdania, ponieważ jedynie własny tok myślenia wydaje mu się słuszny i trzeba przyznać, że wcale nie robi tego w sposób dyplomatyczny.

Toruje sobie drogę najczęściej przy użyciu siły, co zwykle wychodzi mu na dobre, ponieważ jego agresywne nastawienie powoduje, że ludzie nie mają śmiałości mu się sprzeciwiać ani też nie chcą go pierwsi atakować.

Jest też energiczny i ma duże zdolności wykonawcze, dlatego wszystko, co sobie postanowi, przeważnie udaje mu się wcielić w życie, jeśli zaś tak nie jest, można mieć pewność, że nie jest to od niego zależne, on zawsze bowiem robi dosłownie wszystko, co tylko jest w jego mocy. Nie lubi nikomu ustępować, bez względu na to, czy chodzi o najważniejszą dla niego sprawę w życiu, czy też o zupełną błahostkę.

O wszystko gotów jest tak samo ofiarnie i odważnie walczyć, dlatego lepiej z nim nie zadzierać. Jest bardzo napastliwy i zwykle przesadza w swych reakcjach, zachowując się tak, jakby ktoś chciał go za wszelką cenę sprowokować nawet jeśli taka myśl zupełnie nie przyszła mu do głowy. Wszystko to powoduje, że nastrój jego otoczenia daleki jest od harmonii, ale nie można jednak powiedzieć, by właśnie taka sytuacja mu nie odpowiadała.

Jest on niespokojnym duchem i – co może dziwić – bardzo lubi, gdy atmosfera otoczenia, w jakim przebywa, odzwierciedla jego stan wewnętrzny. Toteż nastrój niepokoju, jaki wprowadza niemal wszędzie, gdzie się pojawia, zdaje się w pełni mu odpowiadać, a nawet w pewien sposób go satysfakcjonować, bo pochlebia sobie, że jest znów sprawcą wielkiego zamieszania.

Często także jego działania powodują rozdźwięk między osobami trzecimi, dlatego nie można powiedzieć, by przyczyniał się do zachowania ogólnej zgody, a raczej jego znajomi wiedzą, że jego pojawienie się nie wróży nic dobrego i należy się spodziewać, że ktoś zaraz przez niego zacznie się kłócić. Jednak mimo to, że ludzie tak żywo na niego reagują, a on mocno na nich wpływa, jest dość zamknięty w sobie i bardzo wrażliwy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, bowiem uchodzi przede wszystkim za człowieka nerwowego i każdemu wydaje się, że on się jedynie złości, podczas gdy w swym wnętrzu może skrywać wielkie cierpienie.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka urodzonego w dniu 17 września bez wątpienia stanowi jego samowystarczalność. Jest on przekonany o tym, że ze wszystkim może poradzić sobie sam i praktycznie nigdy nie korzysta z pomocy innych, nawet gdy wie, że może ją bez problemu otrzymać.

Zawsze liczy tylko na swoje siły i trzeba przyznać, że ma w tym zupełną rację, gdyż wybiera zawsze najlepsze możliwe opcje, jakby wiedziony był jakimś tajemniczym instynktem. Jest przedsiębiorczy i odważny, nawet zuchwały, dlatego wcielenie w czyn swej woli nie nastręcza mu żadnych trudności.

Nigdy nie zastanawia się, czy powinien coś zrobić, ale jeśli ma na to ochotę, po prostu to robi. Jest pewny siebie i nie zależy mu na opinii, jaką na jego temat żywi jego otoczenie, a przynajmniej bardzo stara się, by za takiego uchodzić, co mu się udaje. Mało kto wie, że tak naprawdę jest bardzo wrażliwym człowiekiem i stąd jego napastliwy ton – nie chce, by ktoś go skrzywdził i panicznie wręcz boi się ponosić porażki, bo wie, że to bardzo podkopałoby jego samoocenę.

 

Wady

Wiele wad człowieka urodzonego 17 września można znaleźć w jego stosunku do otoczenia. Przede wszystkim chce on dominować nad innymi, co przejawia się na rozmaite sposoby – pragnie kontrolować ich życie i to, jakie decyzje podejmują.

Stara się narzucać im swoją wolę tak samo w zupełnych drobiazgach, jak i w najważniejszych sprawach, w które nikt trzeci nie powinien się wtrącać. Kiedy napotyka na opór, przybiera swój napastliwy ton i robi się bardzo nieprzyjemny, więc wiele osób, zwłaszcza tych mniej odpornych psychicznie, zwyczajnie się go boi.

Nie da się ukryć, że kiedy natrafi na taką właśnie osobę, wie, na co może sobie z nią pozwolić i stosuje wobec niej prawdziwy terror psychiczny, a wyrwanie się spod jego wpływu nie jest łatwym zadaniem. Stale miesza się on do cudzych spraw, nawet osób, z którymi niekoniecznie ma bliskie kontakty.

Jest też bardzo skory do krytykowania i wytykania cudzych błędów, przy jednoczesnym niezauważaniu własnych, choć wydaje się, że tylko udaje, że ich nie dostrzega, by nie uwypuklać ich w oczach innych.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 września

Wyrachowanie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 września, powoduje, że rzadko działa on pod wpływem chwilowego impulsu, lecz zawsze, nawet jeśli chodzi o drobnostki, musi być pewien, że działa we właściwy i rozważny sposób.

Ta roztropność rzecz jasna zwykle wychodzi mu na dobre, zaś jego zręczność powoduje, że nie opóźnia to wcale jego działań, więc konkurencja ma z nim trudnych orzech do zgryzienia i rzadko udaje się komukolwiek go wyprzedzić, a tym bardziej – pokonać.

Człowiek ów wie, że powinien trzymać się z osobami wysoko postawionymi i umie się z nimi dogadywać, choć trzeba przyznać, że niestety często przyjmuje pozę lizusa i przypochlebia się, im nierzadko z hipokryzją. To jednak również wychodzi mu na dobre i zwykle szybko osiąga sukcesy. Jest pracowity i jeśli widzi przed sobą jasny cel, co do którego ma pewność, że warto o niego walczyć, nie ma żadnego problemu z włożeniem w to największego nawet wysiłku.

Bardzo ważne są dla niego pieniądze i tylko od okoliczności życiowych zależy, czy będzie je zarabiał tylko po to, by zaspokajać potrzeb swoje i tych, na których mu zależy, czy też stanie się zupełnym materialistą.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 wrzesień

 • zawody żeńskie : matematyk, astronom, egzaminator
 • roślina : grusza
 • zawody męskie : kelner, stylista, tapicer
 • kolory : błękitny, szary, alabastrowy; pomarańczowy
 • charakter : energiczny, waleczny, dumny, tajemniczy
 • zwierzę : śledź
 • kamień : topaz

Imieniny 17 września

 • Narcyz
 • Franciszek
 • Justyna
 • Piotr
 • Robert
 • Zygmunt
 • Teodora

17 września – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

5/5 - (1)

5 komentarzy

 1. Ina
  • Gosua
 2. Justyna
 3. Marcin
 4. Mitch

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Fakty i mity o każdym znaku zodiaku. Niektóre jeszcze do niedawna uznawaliśmy za pewnik
Horoskopy wiele nam mówią o naturze każdego ze znaków zodiaku.  Dzięki nim dowiadujemy się sporo o własnych pobudkach, słabych i mocnych stronach. Niektóre z tych informacji traktujemy jako ciekawostki. Inne jednak bierzemy za pewnik. Pozwalają nam one dokonać prostej klasyfikacji. Dookr


Nie tylko data urodzenia wskazuje na cechy charakteru. O osobowości wiele mówi już rok przyjścia na świat! Zobacz jaką prawdę skrywa Twój
Rok, w którym się urodziliśmy, odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Wpisuje nas w realia historyczne i polityczne. Stawia na naszej drodze konkretne osoby. Sprawia, że mamy lepsze, czy też gorsze warunki do nauki i możliwości rozwoju. Rodzimy się z czystą kartą, ale już od urodzenia mo

Szybki test psychologiczny dla tych, którzy stoją w obliczu trudnego wyboru. Odkryj jedną z kart i sprawdź, co powinieneś zrobić
Nierzadko zdarza się tak, że mimo szczerych chęci nie potrafimy zdecydować, co powinniśmy zrobić w danej sytuacji.  Stajemy na bezdrożu i nie jesteśmy w stanie ruszyć się w żadną z możliwych do wyboru stron. Stoimy więc i czekamy, nie wiadomo na co. Tymczasem manna z nieba nie spada,