18 września

18-wrzesnia

Horoskop dla urodzonych 18 września

18 września – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat 18 września, jest jego wielka towarzyskość. Powoduje ona, że skupia wokół siebie całe mnóstwo życzliwych mu ludzi, a także ma liczne grono prawdziwych, oddanych mu szczerze przyjaciół.

Jest powszechnie lubiany i nawet jeśli ktoś go nie zna, ma o nim jak najlepsze zdanie, ponieważ jego dobra reputacja człowieka sympatycznego i ogólnie poważanego rozchodzi się często znacznie dalej niż sięgają kręgi jego znajomych.

Jest serdeczny i przyjaźnie nastawiony, a także bardzo pogodny – praktycznie nigdy nie pokazuje innym swego złego humoru, bo za wszelką cenę nie chce im psuć nastroju, stara się za to zaszczepiać im swoją radość i poprawiać im humor ilekroć tego potrzebują. Powoduje to, że wręcz przyciąga do siebie ludzi, którzy nie mogą się oprzeć jego magnetyzującemu wpływowi, a także zwyczajnie widzą, jak jest wokół niego kolorowo i wesoło.

Co ciekawe, człowiek ten potrafi doskonale dogadywać się zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami, a co ważne, nigdy nie pozwala sobie na przekraczanie granic przyjaźni, nawet na niewinny flirt. Jest to dla niego zbyt cenne uczucie by zechciał wystawiać je na taką próbę, tym więc bardziej jest ona cenna, a on – pożądanym przyjacielem.

Często właśnie te przyjaźnie na rozmaite sposoby przyczyniają się do jego powodzenia życiowego, choć – rzecz jasna – nigdy nie jest to jego celem kiedy zawiera jakąś znajomość ani w żaden sposób nie wykorzystuje swych przyjaciół. Jest na to zbyt uczciwy i honorowy, dlatego nic nie można mu zarzucić w tej kwestii.

Poza tym człowiek ów wyróżnia się głębią swego myślenia. Bardzo ważne jest dla niego wykształcenie i zdobywa je mozolnie często przez wiele lat, nawet jeśli obiektywnie nie jest mu to już do niczego potrzebne. Ma w tym względzie wielkie ambicje i wysoko stawia sobie poprzeczkę, czego niektórzy z jego znajomych mogą nie rozumieć, nikt jednak nie zamierza się do tego źle odnosić.

Ma wszechstronne zainteresowania, zwłaszcza jeśli chodzi o wysoką kulturę, i niepośledni gust – jego wysublimowana natura daje w tym o sobie znać i można się od niego uczyć subtelności i elegancji.

 

pozytywyZalety

Długo można wyliczać zalety człowieka urodzonego w dniu 18 września, zwłaszcza jeśli chodzi o jego kontakty z innymi ludźmi, ponieważ w tej dziedzinie jego życia na próżno można się doszukiwać jakichkolwiek wad.

Ciężko jest znaleźć drugiego tak towarzyskiego i lubianego człowieka, tym bardziej, że nigdy nie przypochlebia się on ludziom ani nie robi niczego pod publiczność, lecz jest po prostu sobą i za to jest najbardziej ceniony. Jest lojalny i uczciwy wobec wszystkich ludzi, z jakimi utrzymuje jakieś związki i nikogo nie faworyzuje ani nie obmawia za plecami osób, których w danym momencie przy nich nie ma, nawet jeśli ma do tego powód.

Wszystkich traktuje równo i dla wszystkich chce jak najlepiej i gotów jest działań na ich rzecz, nierzadko z wielkim poświęceniem. Rzecz jasna utrzymywanie tak rozległych i bliskich kontaktów towarzyskich wymaga wiele sprawności w zarządzaniu swym czasem i człowiek ów doskonale posiadł tę umiejętność.

Nigdy nie pozwala, by odbywało się to kosztem jego życia zawodowego czy rodzinnego – można się od niego uczyć, jak zręcznie pogodzić wszystkie płaszczyzny życia, nie zaniedbując przy tym żadnego ze swych obowiązków.

 

Wady

Nie da się ukryć, że swą nadrzędną wobec innych pozycję człowiek urodzone 18 września nagminnie wykorzystuje do mieszania się w sprawy innych ludzi.

Zwykle ma zupełnie inne poglądy na rozmaite tematy niż inni ludzie i chętnie się  z tym obnosi, pochlebiając sobie, że czyni go to pośród innych wyjątkowym, niestety nie jest jednak szczególnie tolerancyjny i chce też przeszczepiać swoje wzorce innym.

Uważa swój punkt widzenia za jedyny słuszny i nie przyjmuje do wiadomości, że może się mylić. Chętnie krytykuje innych, nie widząc w tym niczego złego, uważając nawet, że powinni mu być za to wdzięczni, ponieważ nie robi nic złego, a kieruje ich na dobrą drogę. Wobec siebie nie uznaje zaś takiej „dobroci” i obrusza się, kiedy ktoś wskazuje mu popełnione przez niego błędy.

Jest w ogóle mocno drażliwy na swoim punkcie i stosunkowo łatwo jest go dotknąć, choć zwykle stara się nie okazywać po sobie złości, więc mało kto wie o istnieniu tej jego cechy. Nie jest także wolny od pewnych słabości jeśli chodzi o pobłażanie swym niskim zachciankom i może to powodować w jego życiu wiele problemów.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 września

Człowiek urodzony 18 września może zrobić karierę w wielu zawodach, ale na największe sukcesy może liczyć jako różnego rodzaju agent, pośrednik oraz handlowiec. Wynika to z tego, iż wspaniale wprost dogaduje się z ludźmi i potrafi ich przekonywać do swego zdania, sprawiając przy tym wrażenie człowieka najuczciwszego pod słońcem.

Nikt tak jak on nie potrafi sobie już od pierwszego wejrzenia zaskarbiać ludzkiej sympatii i zaufania i trzeba przyznać, że bardzo się stara, by go nie zawieść, co procentuje na przyszłość.

Może również zrobić karierę jako polityk, choć przez swe odrębne poglądy może mieć problemy z dopasowaniem się do jakiegoś ugrupowania, a działając jako niezrzeszony, może mieć problemy z wytyczeniem sobie konkretnej drogi dla swej działalności. Ma smykałkę do prowadzenia własnych interesów, ale najlepiej, by była to praca intelektualna, do fizycznej bowiem na pewno nie został stworzony i doskonale o tym wie.

Jego wysublimowany gust i zmysł smaku pozwolą mu doskonale odnaleźć się w każdym zawodzie związanym ze sztuką, choć tu problemem mogą okazać się kwestie finansowe, gdyż człowiek urodzony 18 września chce być za swą pracę sowicie wynagradzany.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 wrzesień

 • kolory : pomarańczowy, złoty, morski; siny
 • zawody żeńskie : geolog, informatyk, weterynarz
 • charakter : towarzyski, serdeczny, sympatyczny, zdolny
 • zwierzę : rzekotka
 • zawody męskie : agent reklamowy, lakiernik, zakonnik
 • roślina : rumianek
 • kamień : ametyst

Imieniny 18 września

 • Józef
 • Tytus
 • Irena
 • Stefania
 • Stanisław
 • Zofia
 • Metody

18 września – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

5/5 - (1)

3 komentarze

 1. Zbyszek
  • Celesta
 2. Katarzyna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz


Chcesz wiedzieć, czy w najbliższym czasie uśmiechnie się do Ciebie szczęście? Wybierz jeden z symboli i zobacz, co się pod nim kryje
Alchemików uważa się za przodków i prekursorów dzisiejszych chemików.  Dziedzina wiedzy, jaką się zajmowali, jest dziś uznawana za pseudonaukę, niegdyś jednak stanowiła jedną z najchętniej praktykowanych nauk. Alchemia łączyła w sobie elementy chemii, fizyki, sztuki, czy psychologi

5 najbardziej rozpuszczonych znaków zodiaku, które najczęściej płaczą i „strzelają focha”. Obyś nie był spod któregoś z nich
Wszyscy znamy przynajmniej jedną osobę, która nigdy nie dorosła. Na ogół zachowuje się ona dojrzale i odpowiedzialnie. Jest świadoma swoich oczekiwań od życia, ma jasne cele, do których dąży, rodzinę, o którą dba i przyjacielskie relacje, które z oddaniem buduje. Wszystko jednak prz