Rak

Znak zodiaku: Rak

Znak zodiaku: Rak

RAK (21.06 – 22.07)

Rak to znak zodiaku, który jest symbolicznie związany z Księżycem – właśnie Księżycowi podlegają wszystkie wody, obok których osoby spod urodzone pomiędzy 22 czerwca a 22 lipca najchętniej mieszkają i nad którymi najchętniej spędzają urlopy.

Rak jest osobą o bardzo zmiennych nastrojach. Jeżeli przebywa w gronie osób, które nie odpowiadają jego oczekiwaniom i charakterowi, staje się mrukliwy, zgryźliwy i zamknięty w sobie. Osoby urodzone pod tym znakiem miewają skłonności do hipochondrii, a przyszłość widzą w czarnych kolorach. Rak ceni dobre wychowanie, grzeczność i takt. Nie wolno być wobec niego szorstkim. Nie znosi arogancji, oschłości serca i brutalności.

Cechy charakteru zodiakalnego Raka

Raki to prawdziwy domatorzy, którzy najlepiej czują się w swoich czterech ścianach. Największym skarbem jest dla nich ciche życie rodzinne, przywiązują się też łatwo do ludzi oraz rzeczy, takich jak np. mieszkanie czy najbliższe otoczenie, charakteryzuje je też bardzo emocjonalne poczucie własności.

Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają przeszłość oraz tradycję, stąd często podejmują studia historyczne. Spore pole do popisu mają także w dziedzinie dyplomacji. Lubią być użyteczne społecznie i chcą się udzielać – kiedy mają taką możliwość, czują się jak ryby w wodzie.

Raki są nieco skomplikowanymi stworzeniami. Uwielbiają chomikować różne nie zawsze potrzebne rzeczy, zapychają nimi szafy, półki, dodatkowe pokoje i liczą, że te przedmioty kiedyś się przydadzą. Są równocześnie ofiarne, oddają się chętnie sprawom rodziny, wysoko cenią sobie też małżeństwo, w którym na pierwszy plan wysuwają zrozumienie.

Kobieta Rak – cechy charakteru

Kobiety urodzone pod tym znakiem są bardzo ciepłe, oddane rodzinie, dbają o męża i dzieci. Nie ma lepszych matek! Swoje dzieci rozpieszczają jednak do granic możliwości, obdarzając je bezgraniczna miłością. Są bardzo czułe i lękliwe, dom traktują jak upragniony azyl — boją się życia.

Pani Rak niełatwo daje się wyprowadzić z równowagi. Najczęściej jest łagodna, cicha, cierpliwa. Potrafi dopiąć swego celu. W miłości skrywa swe pragnienia pod pancerzem pozornej obojętności i raczej nie daje się ponieść uczuciom. Łatwo ją jednak urazić nieopatrznym słowem.

Jeśli chcesz mieć miłą i delikatną żonę, dbającą o dom i dzieci, wierną i lojalną towarzyszkę życia, to trafiłeś pod właściwy adres. Mało kto ma tyle zalet matrymonialnych co pani Rak.

Najlepszy dla kobiety spod znaku Raka będzie partner zdecydowany, np. spod znaku Panny, Byka lub Ryb, równocześnie powinna strzec się zodiakalnego Barana.

Byk i Panna lubią spokojne życie domowe – przejawiają skłonności domatorskie, mają poczucie wartości pieniądza, są oszczędni — jak pani Rak. Zwiąże więc ich gospodarność i poświęcenie się dla rodziny.

Z kolei pan Ryba wczuje się w subtelną psychikę partnerki spod znaku Raka, bo oboje mają łagodne, spokojne usposobienie.

Mężczyzna Rak – cechy charakteru

Mężczyźni spod znaku Raka bardzo często udają nieprzystępnych twardzieli i odpychających dziwaków, lecz wynika to tylko z poczucia zagrożenia. W gruncie rzeczy są bardzo dowcipni, mili i towarzyscy. Łatwo ich jednak urazić, a wówczas zamykają się w swojej skorupie i ciężko do nich wtedy dotrzeć.

Jest im potrzebne poczucie bezpieczeństwa. Często w związku z tym wybierają szarą egzystencję zamiast uroków tego świata. Uwielbiają przebywać we własnym domu, gdzie czują się najlepiej, jednak jedynie wówczas, gdy mają u boku ukochaną osobę, na którą mogą zawsze liczyć, która daje im ciepło i wsparcie psychiczne. Uwielbiają rodzinę, dom, dzieci.

Zodiakalny pan Rak bywa nieco staroświecki. Ceni sobie wygody oraz spokojne, proste życie bez wzlotów i upadków. Zbiera i kolekcjonuje różne przedmioty, dlatego często uchodzi za dziwaka. Równocześnie jednak jak mało kto poświęca się życiu rodzinnemu. W swych dążeniach jest bardzo uporczywy i ambitny, niezwykle pracowity, zna wartość pieniądza. W miłości może nie jest Casanową, ale ma inne zalety, które panie bardzo sobie cenią w życiu domowym.

Na towarzyszki życia dla pana Raka najbardziej nadają się panie spod znaku Byka i Panny. Szczególnie pomyślny jest dla Raka związek z Bykiem. Często jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Rozumieją się bez słów, a do szczęścia potrzebują jedynie domowego ciepełka i… licznego potomstwa. Reszta ułoży się sama. Gwiazdy odradzają zaś Rakowi związek z panią spod znaku Strzelca, chociaż koleje losu takiej pary mogą być naprawdę różne.

Rak – ciekawostki

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Waga, Byk, Panna, Ryby

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Bliźnięta, Baran

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: opal, szmaragd, malachit

SPRZYJAJĄCE KOLORY: bordowy, różowy, kremowy, czarny

Zawody, w których mogą się sprawdzić: geolog, archeolog, etnograf, geograf, historyk, marynarz

Zobacz również

Tags: , , , , , , , ,

35 komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

 1. Marina pisze:

  Diabelskie pomioty, gówno prawda te zodiaki ,jestem spod znaku raka i nie lubię rutyny, nie chcę być kurą domową i nie lubię siedzieć w jednym miejscu, bo jestem artystą! Zrozumiałe, głupole, więc nie piszcie tych bzdur, bo każdy człowiek jest inny. koniec kropa

 2. Przemo pisze:

  Do niesprzyjających warto dodać strzelca

 3. daniel pisze:

  nie polecam zwiazku rak plus baran!. Totalna katastrofa. Baran cie wykonczy

 4. krawczyk pisze:

  W wiekszosci sie zgadza,chociaz nigdy nie chala bym zostac geologiem

 5. robert pisze:

  mam babe spod raka i jest suką!!!!! zajebistą podłą suką!!!zostawiłem dla niej rodzine bo była kiedyś inna. teraz jest pierdoloną modliszką

 6. Rak pisze:

  Horoskop mówił , że niektóre raki będzie bolało gardło. Prawda.

 7. Jestem z związku BYKIEM Cudownych Miłość :** N+W = Miłość ! Jesteśmy ze sobą 4 lata ! w Marcu dowiedziałam się ze mną co się dzieje nie tak nerki przestały pracować teraz w Maju będę miała przeszczep ;] MOj narzeczony mnie nie zostawił a obawiałam się jak cholera ! Ale miłość jeszcze bardziej jesteśmy przewiązani !!!!

 8. Aleksandra pisze:

  Raki są najgorszym znakiem jaki może być , zamknięty w sobie , zgrywa nieprzystępnego twardziela chuj wie co mu to daje , i nawet kobiecie nie potrafi okazać czułości w miłości , trzeba się tylko prosic było dlatego zostawiłam swojego bo mialam dosyć

 9. Marta pisze:

  TaK naprawdę mamy 13 znaków zodiaku, jest jeszcze wężownik, dlatego mimo, iż urodziłam się 23 lipca i oznaczałoby to, że jestem Lwem, tak naprawdę należę do Raka. Smutek taki T_T Muszę się z tym pogodzić 😛

 10. Natalia pisze:

  Jestem z pod znaku raka i uważam że to co tu pisze zgadza się w 50% a jeśli. Chodzi o związki to byłam z rakiem i mnie wykończył… faceci raki nie są tacy jak tu w opisie !!!!

 11. bea pisze:

  On Rak, ja Baran. Ciężko bywa.On domator i chomik. Ja odwrotnie!
  Coś jest w tych horoskopach.

 12. criters pisze:

  Same bzdury wszedłem tutaj szukając sławnych ludzi z pod mojego znaku same bzdury tutaj piszą ludzie ogarnijcie się.

 13. Matylda pisze:

  Jestem spod znaku raka , jedyne co się zgadza to to , że lubię odpoczywać nad wodą , reszta to brednie ….

 14. goska pisze:

  Zgadzam się w 98%. Taki jest dokładnie mój mąż ja zaś bliźniak ( znak niesprzyjajacy).teraz już wiem dlaczego trudno nam się porozumieć….

 15. Xoxo pisze:

  Oj akurat związku raka z panna nie polecam. Oczywiście mam na myśli korelacje kobieta rak mężczyzna panna. Katastrofa to mało powiedziane.

  A co do reszty to się zgadza no prócz u mnie akurat zawodów które są tutaj wymienione ;_)

 16. Marzenia pisze:

  Jestem zodiakalna bliźniaczka.Mój były partner to rak.Miłość była uniesieniem,skończyła się totalna porażka.Kompletnie się nie rozumielismy.Jakbyśmy mówili w innym języku.Masakra…Szkoda,bo go bardzo kochałam.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top