Ryby

Znak zodiaku: Ryby

Znak zodiaku: Ryby

RYBY (19.02 – 20.03)

Ryby to znak zodiaku podległy żywiołowy Wody, na który szczególny wpływ mają dwie planety – Neptun oraz Jowisz. Planety te sprawiają, iż osoby spod tego znaku to prawdziwi cierpiętnicy, którzy uwielbiają wszystkich dookoła, ale nie potrafią docenić siebie.

Wrażliwe na ludzkie nieszczęście, pomagają wszystkim dookoła, starają się być radosne i kochające, nie ma sytuacji, obok której przeszłyby obojętnie. To także osoby bardzo twórcze.

Cechy charakteru zodiakalnych Ryb

Do jednej z najistotniejszych cech zodiakalnych Ryb należy ich ogromne niezdecydowanie i życie we własnym świecie, który jest miejscem, gdzie mogą schronić się przed rzeczywistością. Ta ostatnia wydaje się im bowiem często bardzo przerażająca, brutalna, lepiej więc czują się wówczas, kiedy mogą się wycofać, stworzyć swoje własne miejsce. Z tą cechą Ryb wiąże się także fakt, że nie są one zbyt dobrze przystosowane do życia i nie mają zbytniej umiejętności odnalezienia się w codziennych, często pełnych problemów sytuacjach.

Bywają przewrażliwione, mają ogromną intuicję i zdolność empatii, jedną z ich dominujących cech jest także ogromna wyobraźnia. Nie da się także nie zauważyć typowego dla nich talentu twórczego, który wyrażają bardzo często w wielu dziedzinach.

Niektóre Ryby to osoby towarzyskie, inne (w dodatku w większości przypadków) często wycofują się i są prawdziwymi introwertykami. Są także dość mocno zainteresowane zagadnieniami związanymi z rzeczami tajemniczymi, głębią ludzkiej psychiki, podświadomości, a także zjawiskami paranormalnymi i mistycyzmem, do czego mają zresztą spore predyspozycje.

Dzięki wyjątkowej osobowości, zdolnościom empatycznym i intuicyjności Ryby są z reguły lubiane i często bywają w towarzystwie. Jako że mają tendencję do zatracania poczucia rzeczywistości, mogą dość łatwo popadać w nałogi – i na to szczególnie powinny zwracać uwagę, zwłaszcza kiedy poczują się zbyt przytłoczone przez problemy świata rzeczywistego.

Kobieta Ryby – cechy charakteru

Kobieta spod znaku Ryby to z reguły introwertyczka, zamknięta w sobie, ogólnie uznawana przez otoczenie, które nie zna jej zbyt dobrze, za osobę cichą i spokojną. Jednak wśród najbliższych sobie osób umie ukazać swoją prawdziwą, serdeczną twarz – okazuje się wówczas, że to gadatliwa, pełna pasji i pomysłów kobieta, czuła oraz wrażliwa, bardzo otwarta na najbliższych i zawsze chętnie niosąca im pomoc oraz swoje wsparcie.

To także przykład kobiety wiernej i oddanej swojemu partnerowi, pielęgnującej zawsze łączącą ją z nim więź. Jest przekonana, iż miłość jest najważniejsza, stara się jednak – w miarę swoich możliwości – zapewnić swoim pociechom odpowiednią przyszłość, z reguły też przykłada pewną wagę do spraw materialnych. Czasami może zachowywać się dość nielogicznie i irracjonalnie, jest także dość podatna na stres, dlatego powinna pracować nad tym, aby uodpornić się na sytuacje, kiedy coś nie do końca idzie po jej myśli. W innym wypadku może cierpieć z powodu nerwic.

Kobieta spod znaku Ryb powinna związać się z mężczyzną, który będzie dla niej opiekuńczy i czuły, ale będzie dodatkowo twardo stąpał po ziemi, na którego zawsze będzie mogła liczyć. Koniecznie też powinien być wyrozumiały, gdyż styl życia kobiety Ryb często może przyprawić go o zawrót głowy.

Dobrze będzie się czuła u boku pana Raka, Skorpiona, Byka lub Koziorożca, którzy nie tylko będą w stanie zrozumieć fanaberie zodiakalnej Pani Ryby, ale także zapewnić jej stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Mężczyzna Ryby – cechy charakteru

Mężczyzna spod znaku Ryb to z pozoru mężczyzna nieporadny i niepotrafiący radzić sobie w życiu. Owszem, jest często nieco wycofany, ale kiedy sytuacja nieco go przyciśnie, potrafi wykazać się niezwykłą pomysłowością i dać sobie radę w sytuacjach krytycznych. To osoba bardzo inteligentna, często jednak ukrywająca swój potencjał przed otoczeniem i wyciągająca go jako przysłowiowego Asa z rękawa, kiedy wymaga tego dana sprawa.

Jest raczej serdeczny, ma wyrafinowany smak i lubi dobre jedzenie. Świetnie sprawdza się w jego przypadku powiedzenie, że do serca mężczyzny najkrótsza droga prowadzi przez jego żołądek.

Jak na mężczyznę bywa dość zmienny, kapryśny, dużo zależy od tego, w jakim nastroju znajduje się w danym momencie. Ma spory potencjał parapsychiczny, dobrze rozumie swoją partnerkę i jest w stanie wczuć się w jej położenie – dlatego bywa uwielbiany przez kobiety.

Niestety, jest dość podatny na nałogi, lubi eksperymenty ze środkami odurzającymi i alkoholem, lubi też… romansować. Jednak nie jest nigdy typowym alkoholikiem, to raczej pijak z ogromną dozą wrażliwości i uroku, artysta, który do stworzenia kolejnego dzieła potrzebuje klina, aby móc łatwiej pogodzić się z rzeczywistością.

Dobrze będzie się dogadywał z paniami spod znaku Ryb, Koziorożców, ze Skorpionami, Rakami i Bykami. Każda ze stron będzie musiała trochę popracować nad wspólnymi relacjami, ale przy odrobinie wysiłku będzie naprawdę dobrze.

Ryby – ciekawostki

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Skorpion, Rak, Waga

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Panna, Baran, Koziorożec, Bliźnięta

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: szafir, turkus, akwamaryn

SPRZYJAJĄCE KOLORY:pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny

Zawody, w których może się sprawdzić: szkolnictwo, służba zdrowia, rolnictwo i ogrodnictwo, kultura

Tags: , , , , , , , , ,

29 komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

 1. Ren pisze:

  niestety ale prawie nic się nie zgadza.

 2. Karolina pisze:

  Jestem zaskoczona prawie wszystko sie zgadza 😮 😀

 3. caroiu pisze:

  Akurat najlepiej dogaduje mi się z panną i bliźniętami. A ogólnie to większość się zgadza.

 4. Icareaboutmeandyou pisze:

  3/4 zgadza się

 5. Wiedźma pisze:

  Drodzy,
  nikt nie powie o was czegoś, co zgadza się w stu procentach, kierując się tylko pozycją Słońca w waszym horoskopie. Dużo zależy od pozostałych planet, Słońce wcale nie jest takie najważniejsze. Ludzka osobowość jest bardzo złożona, nie próbujmy czegoś się o niej dowiedzieć, nie biorąc pod uwagę położenia pozostałych planet, ascendentu i domów, że już o aspektach nie wspomnę.
  Poza tym symbolem Ryb są dwie ryby płynące w przeciwne strony, połączone wstęgą. )-(
  Dwie. Dwie ryby. Dwie strony. Nie dwulicowość, nie rozdwojenie jaźni, po prostu Ryby.
  A, i jeszcze jedno – jestem Rybami, nie Rybą, do kroćset!

 6. Barbara pisze:

  U mnie wszystko sie zgadza jestem romantyczna,oddam ostatnie pieniadze jesli eidze ze ktos nie mana chleb.Jestem romantyczna,i zagubiona,rzadko kto mnie rozumie.Kocham przyrode ,kwiaty,dzieci i ludzi.Chcialabym ulepszyc caly swiat aby kazdy byl szczesliwy.Swoja rodzine kocham i chronie,jesli ktos mi dopiecze to nie chce go wiecej znac.

 7. PerPer pisze:

  u mnie niestety zgadza się sam opis, ale kontakt z ludzmi jest zgoła odmienny. Ze strzelcem jestem w związku, z baranem mam świetne emocjonalno-duchowe kontakty.

 8. Rybka pisze:

  Zgadza się wszystko. Podwójny znak każda ryba w inną stronę

 9. Iza pisze:

  U mnie większosc się zgadza .Wrazliwa przez to znericowana ?tylko malo wierna lecz walczę?

 10. Aaaaaaaaaa pisze:

  O mężczyźnie prawie wszystko prawda. Tylko potwierdzenie,ze to rąbnięty,niezdecydowany marzyciel,który lubi sie napic i zamknac w swojej skorupce,kiedy przerasta go rzeczywistość. I psycholog tu chyba nawet nie pomoże.

 11. ryba pisze:

  Dobrze będzie się czuła u boku pana Raka, Skorpiona, Byka lub >>>Koziorożca<<>>>> Koziorożec<<<<<, Bliźnięta

 12. Galla pisze:

  W moim przypadku znaczna wiekszość sie zgadza….20.03

 13. TKJ TomekKtóryJest pisze:

  Zgadza się. TKJ

 14. Renata pisze:

  Cos sie zgadza, a cos nie. poniewaz aby siebie poznac, trzeba zrobic swoj osobisty horoskop i tam poznasz siebie z innej strony.:)

 15. Lekarz Społeczeństwa pisze:

  To czy się zgadza czy nie zależy tylko i wyłącznie od was. Każdy jest kowalem swojego losu i jest tym o czym myśli cały dzień. To, że ktoś napisał, że jesteście nieporadni wcale nie musi tego znaczyć, należy ulepić sobie „wymarzonego siebie” z niewidzialnej gliny i wejść w tę formę. To głupie, że ktoś z kimś się nie dogaduje tylko ze względu na to, że urodził się w jakiś konkretny dzień. Pamiętajcie „Audaces fortuna iuvat”.

 16. MAGGIE pisze:

  Pomijając nieśmiałość i dużą trudność w odnalezieniu się w codziennych sytuacjach wszystko się zgadza 🙂

 17. Arczi pisze:

  Pamiętajcie że znak zodiakalny jest tym czego się uczymy w danym wcieleniu a ascendent tym co już umiemy i czego używanie pomaga w osiągnięciu jakości znaku zodiakalnego. Jeżeli jesteście z pierwszej tercji (pierwsze 9-10 dni) wtedy dopiero zaczynacie uczyć się tej jakości i wtedy może się nie za bardzo zgadzać.

 18. Rybka pisze:

  Nie wszystko się zgadza czasem jestem nieśmiała a czasem Lubie być w centrum to właśnie ryby nigdy nie wiadomo jak się zachowują z prądem pod prąd szalone, romantyczne i spontaniczne nie stałe w uczuciach zmienne wesołe zagadka same dla siebie trudne do zrozumienia ale warte uwagi napewno wzbogacja życie

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top