Waga

Znak zodiaku: Waga

Znak zodiaku: Waga

WAGA (23.09 – 22.10)

Waga to znak zodiaku należący do żywiołu powietrza, pozostający pod silnym wpływem planety Wenus, która nadaje osobom urodzonym pomiędzy 23 września a 22 października dużą uczuciowość i potrzebę miłości, a także pragnienie osiągnięcia maksymalnej popularności. Zodiakalne Wagi są także pewne swojej atrakcyjności, dążą do spełnienia we wszystkich aspektach swojego życia i – co trzeba przyznać – całkiem nieźle im to wychodzi.

Jako osoby obiektywne i pełne rozwagi, stanowią świetny materiał na mediatorów. Zawsze dążą do sprawiedliwości, często prosi się je o pomoc w rozwiązywaniu konfliktów czy trudnych spraw, gdyż potrafią obiektywnie spojrzeć na każdą sytuację i znaleźć najbardziej trafne, sprawiedliwe rozwiązanie. Ale to nie wszystko!

Cechy charakterystyczne zodiakalnej Wagi

Kolejną istotną cechą zodiakalnych Wag jest to, iż zawsze pragną pozostawać w zgodzie z samymi sobą, dążą do wewnętrznej harmonii, mają także ogromne wyczucie smaku i stylu. Wszystko to sprawia, że świetnie spiszą się jako dekoratorzy, artyści, przedstawiciele takich dziedzin sztuki, w których na pierwszy plan wysuwa się zamiłowanie do harmonii oraz równowagi.

Z reguły to ludzie renesansu, którzy mają rozległą wiedzę na każdy temat, chociaż często jedynie powierzchowną, co przydaje im się w prowadzonych przez nie mediacjach, ale także czyni z nich rewelacyjnych towarzyszy rozmów, którzy potrafią dogadać się właściwie z każdym.
Ich dość częstym problemem jest pewien narcyzm, który może doprowadzić do zaburzeń w postrzeganiu świata i samych siebie. Może dojść do niebezpiecznej sytuacji, kiedy Waga stwierdzi, że nie potrzebuje się więcej rozwijać, gdyż jest już wystarczającym geniuszem.

Najlepiej byłoby Wadze popracować nieco nad umiejętnością znalezienia złotego środka i… umiaru, który jest dla nich bardzo wskazany. Jako że czasami są nieco leniwe, mało pracowite i oszczędne, także nad tymi wadami powinny się więcej zastanawiać. Wskazany jest dla nich także większy samokrytycyzm – to, że mają szeroką wiedzę, nie oznacza bowiem, że są nieomylne!

Wagi są osobami zdolnymi, radzą sobie nieźle w życiu, głównie dlatego, iż zawsze wychodzą z założenia, że „jakoś to będzie”. Dobrze byłoby więc, aby nieco bardziej skupiły się na pracy, która – jeżeli oddadzą jej serce, może przynieść naprawdę wymierne efekty i korzyści, także finansowe.

Niewątpliwą zaletą Wag jest to, że są osobami raczej spokojnymi i nie popadają w konflikty. Nie lubią też opowiadać się po którejś ze stron, żeby nie być posądzonym o stronniczość, co może mieć także negatywne skutki – często posądza się bowiem Wagi o to, że są dwulicowe i że nie można na nich polegać, co w żadnym wypadku nie jest prawdą! Osoby spod tego znaku zodiaku powinny więc szczególnie popracować też nad umiejętnością podejmowania decyzji, która przyda się im bardzo w codziennym życiu.

Kobieta Waga – cechy charakteru

Kobieta spod znaku Wagi to kwintesencja kobiecości. Jest zawsze pewna siebie, świadoma swojej atrakcyjności, obdarzona sporym wyczuciem stylu, zawsze elegancko, gustownie ubrana, a przez to przykuwająca uwagę mężczyzn. Ma silne ideały etyczne, które – często wbrew otoczeniu – stara się wcielać w życie.

Zna się na modzie i wie, jakie kosmetyki wybierać, aby idealnie podkreślić urodę. To kobieta zadbana, otaczająca się wianuszkiem wielbicieli, która nigdy nie pozwoli sobie na to, aby wyjść z domu w niestarannym makijażu czy niegustownie skompletowanym stroju.

Z reguły pełna wdzięku i urody, może być idealną partnerką dla mężczyzny czułego, troskliwego, wrażliwego, który zapewni jej dostatnie życie, bez trosk i kłopotów. Najczęściej jako priorytet stawia sobie miłość i do niej dąży. Dla ukochanego potrafi nawet zrezygnować z awansu zawodowego.

Najlepiej będzie się czuła w związkach z mężczyznami raczej spokojnymi. Wskazane dla niej relacje to bliższa znajomość z panem Wodnikiem, Koziorożcem czy Bykiem. Krew może polać się, kiedy zdecyduje się na związek z Bliźniętami, Rakiem, Rybami, Strzelcem czy Baranem – będą to powiem związki niedopasowane, pełne konfliktów, niezrozumienia oraz wątpliwości odnośnie do tego, czy w ogóle mają sens.

Mężczyzna Waga – cechy charakteru

Mężczyzna spod znaku Wagi dba – jak rzadko który przedstawiciel płci brzydszej – o swój wygląd zewnętrzny. Zawsze jest starannie ubrany, świetnie uczesany, zdaje sobie też doskonale sprawę z tego, w jaki sposób najlepiej oczarować kobietę. 

To mężczyzna bardzo zmysłowy, poszukujący zmysłowości także u przedstawicielek płci pięknej. Szczególną uwagę zwraca na urodę pań, jednak i ich charakter ma dla niego znaczenie. Niestety, często – zanim się wreszcie ustatkuje i trafi na właściwą kobietę, wprawia się we flircie i zmienia partnerki jak rękawiczki.

Mężczyzna Waga ceni sobie także wygodne życie, które powinno być jak najbardziej wygodne oraz uporządkowane. Bywa nieco zbyt mało pracowity i czasami za bardzo liczy, iż pieniądze pojawią się same, jednak kiedy trzeba, umie wziąć się do roboty. Istnieje pewne ryzyko, że w gonitwie za pieniędzmi oraz miłością zatraci gdzieś swoją osobowość i indywidualność, dlatego powinien pracować nad umiarem, który w jego przypadku jest cechą bardzo pożądaną.

W stałym związku, w który się zaangażuje, otacza swoją ukochaną ciepłem, uczuciowością i daje się pokazać ze swojej najlepszej, wrażliwej strony.

Świetnie będzie się czuł u boku czułych partnerek spod znaku Wodnika, Byka czy Koziorożca. Nieco gorzej będzie, jeżeli zwiążę się z Panią Strzelec, Bliźnięta czy Baran – mogą bowiem pojawić się zgrzyty nie do zniesienia dla każdej ze stron.

Waga – ciekawostki

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Wodnik, Koziorożec, Byk

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Bliźnięta, Baran, Strzelec, Rak, Ryby

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: malachit, ametyst, topaz

SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, błękitny, zielony

Zawody, w których mogą się sprawdzić: technika i wynalazczość, biznes, nauka, szkolnictwo, służba zdrowia, bankowość, przemysł, administracja.

22 komentarze

Trackback  •  Comments RSS

 1. NICOLA pisze:

  bzdura…jestem wagą w związku z wodnikiem = NIEPOROZUMIENIE

  • Zibi Kołaczek pisze:

   Bo musicie ROZMAWIAĆ o tym co czujecie i myślicie. . . . . Nikt nie jest natchnięty Duchem Świętym i nie zgadnie myśli drugiego

  • Bronek pisze:

   Kiedyś byłem i się nie sprawdzilo

  • Arek pisze:

   …zgadzam się… po 17 latach związku z wodniczką przeżyłem (ledwie) rozwód i zostałem z niczym. NIEPOROZUMIENIE… to skromne określenie tego co było.

  • Emanuel pisze:

   Jestem facetem wagą, jak być to z kobietą wodnikiem. Ale sex z kobietą strzelcem. Wszystko się zgadza w opisie, szkoda, że nie jestem przedsiębiorczy i nie na daję się na współczesne czasy.

 2. Taka Jedna pisze:

  Nic w tych opisach znaków sie ne zgadza Coś wam nie wyszło!

  • Pm pisze:

   A mi zgadza się prawie co do joty

  • Natchniony pisze:

   Aby zweryfikować znak zodiaku trzeba najpierw znać dobrze samego siebie. Niestety, wielu ludzi nigdy nie zagłębia się w swoją osobowość (medytacja) i nie poznają czym naprawdę są. Szukają wzorców na zewnątrz ciała i próbują się do nich dopasować. Stąd właśnie ten cały dysonans widoczny w świecie.

 3. adrian pisze:

  a u mnie dosyć sprawdzone i pokrywa się z moją osobowością

 4. Reptoid pisze:

  Tu są pomylone znaki sprzyjające z niesprzyjającymi – ma być dokładnie na odwrót ! Podobnie np. znakami sprzyjającymi dla Barana są Strzelec, Lew, Bliźnięta, Waga, Skorpion, tutaj jest Baran niesprzyjający dla Wagi więc jest to oczywisty błąd.

 5. BOGY pisze:

  Podoba mi się
  wszystko pasuje.
  OPRUCZ BARANA.
  co zrobić,by był MÙJ?

 6. Aga pisze:

  Waga i byk – udane?!!? To jakieś nieporozumienie. Zamiast byka powinien być strzelec…

 7. Roxy pisze:

  A mnie się zgadza praktycznie w 100%! Nawet w kwestii związku. Jestem z Rybami i to jest po prostu hardcore. Tylko czekam aż ta krew się w końcu poleje :/

 8. Adaś pisze:

  Fajnie by to było gdyby ludzie mentalnie intelektualnie itp. odpowiadali znakowi pod którym się urodzili, albo się jest inteligentnym, cierpliwym, szczerym, wrażliwym albo nie.

 9. Spoko koleś :) pisze:

  O kurcze o;o
  Jestem facetem wagą i nie wierzę co czytam. 90% się zgadza O;O

 10. ja pisze:

  waga sprzyjajace – rak . rak niesprzyjace – waga ładnie robicie w chuja haha

 11. On pisze:

  Zgadza się. Bravo dla Was:)

 12. Łukasz pisze:

  tu jest chyba jakiś błąd jestem Facetem Rybą i mam zajebistą kobiete Wage i bardzo dobrze siebie rozumiemy i nie potrafimy żyć bez siebie , ale ryby płyną zawsze w dwóch kierunkach więc pewnie moję płyną do mojej ukochanej kobietki wagi ;_)

 13. waga pisze:

  zaprzeczacie sobie: porownalam wasze dwa opisy dla blizniaka i wagi, w przypadku blizniak piszecie:

  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Strzelec, Bliźnięta, Waga, Wodnik, Baran

  a w przypadku wagi:

  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Bliźnięta, Baran, Strzelec, Rak, Ryby

  • WAGA pisze:

   Brawo też to zauważyłem i się zastanawiałem co to jest wogole hehe 😉 pozdrawiam za dobrą spostrzegawczość. Pan waga ^^

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top