31 maja

31-maja

Horoskop dla urodzonych 31 maja

31 maja – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 31 maja żywi wielkie wymagania względem samego siebie i wydaje mu się, że stale powinien nad sobą usilnie pracować, ponieważ ma do siebie wiele zastrzeżeń.

Chce przede wszystkim opanować swoje emocje na tyle, by nie mieć problemu z zachowaniem pokerowej twarzy w najtrudniejszej nawet sytuacji, a także chce pokonać swoje wady. Niezwykłe jest to, że ma ich wielką świadomość, ponieważ większość ludzi zwykle nie zauważa ich u siebie albo nie chce zauważyć, on zaś wręcz je przeżywa i źle się z nimi czuje, więc pragnie je z siebie jak najprędzej wykorzenić.

Jest bardzo pozytywnie nastawiony do innych ludzi i ma dla nich i ich słabości wiele zrozumienia, znacznie więcej niż dla siebie samego, co również jest rzadko spotykaną cechą. Jest sympatyczny, uprzejmy i skłonny do pomocy. Bardzo aktywnie działa na rzecz innych i można mieć pewność, że jeśli w jego otoczeniu znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował jakiegoś wsparcia, człowiek ów na pewno niezwłocznie zajmie się taką osobą.

Ma szerokie zainteresowania, nieprzeciętne zdolności oraz bardzo wzniosłe ideały. Gotów jest do największych poświęceń na rzecz innych, jest w stanie zrezygnować ze swych osobistych dążeń i ambicji jeśli dobro wspólne okaże się ważniejsze.

Jest szlachetny, wrażliwy i niezwykle empatyczny.Cudzym losem przejmuje się tak bardzo, jakby były to jego własne problemy, nic więc dziwnego, że usilnie stara się we wszystkim pomagać, nawet swym kosztem. Wielkie zasługi oddaje mu jego ogromna energia życiowa, której nigdy mu nie brakuje, a czasem nawet wydaje się, że im więcej jej zużywa, tym szybciej się ona odradza.

Robi wszystko, by jej nie zmarnować, podobnie jak innych swoich możliwości i wszędzie go pełno, nie znosi wręcz bezczynności. Ciągle zmierza naprzód, nie zatrzymując się ani na chwilę ani nie tracąc czasu na próżne rozważania czy – tym bardziej  – puste rozrywki. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo iż zwykle działa bardzo prężnie i szybko, to nie zdarza się, by popełniał przez to jakieś błędy, gdyż potrafi jednocześnie zachować pełną rozwagę i nigdy nie brakuje mu zdrowego rozsądku.

 

Zalety

Skromność i wielkie wymagania w stosunku do własnej osoby i wielka pobłażliwość i ogrom zrozumienia dla innych to bez wątpienia najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 31 maja. Zaskarbiają mu one powszechną sympatię, a także wielki szacunek otoczenia, gdyż trudno jest spotkać drugiego tak prawego, sprawiedliwego, szlachetnego i surowego dla siebie człowieka.

Nie ma pobłażania dla popełnianych przez siebie błędów i wymierza sobie za nie kary. Stale działa na rzecz jak najpełniejszego rozwoju swojej osobowości na wszystkich poziomach, ale nigdy nie jest z siebie dość zadowolony, nawet gdy jest już bliski osiągnięcia ideału.

Dla innych zaś ma tak wiele zrozumienia, że gotów jest wszystkich usprawiedliwić w ich złych uczynkach, ale też nie można mu zarzucić łatwowierności, gdyż jest człowiekiem głęboko rozsądnym i we wszystkim potrafi zachować trzeźwość oceny.

Jest bardzo pracowity nie tylko na swoja korzyść, ale też gotów działać dla innych, a często nawet więcej robi dla nich niż dla siebie, gdyż nie ma wielkich wymagań względem życia i nie zależy mu na pieniądzach. Najważniejszy jest dla niego własny rozwój, gdyż chce być jak najlepszy, najmądrzejszy i najbardziej pomocny, a ponieważ aktywnie działa na ten cel, zwykle tak się właśnie dzieje.

 

Wady

Niewiele jest wad w człowieku urodzonym 31 maja, głównie dlatego, że jeśli tylko jakąś zauważy, natychmiast podejmuje wszelkie starania, by jak najszybciej pozbyć się jej ze swojego charakteru.

Jedyne więc, co można mu zarzucić, to pewna nerwowość, która towarzyszy głowie jego wielkiej energii, które to razem wespół nie pozwalają mu usiedzieć na jednym miejscu. Cecha ta powoduje, że często działa chaotycznie i nie osiąga tak dobrych rezultatów, jak by mógł, gdyby udało mu się jej trwale pozbyć, jednak jest to chyba jedyna jego wada, jaka w większości przypadków towarzyszy mu przez całe życie.

Poza tym ma on skłonność do przepracowywania się, to nie jest jednak jego wada, a jedynie słabość i właściwie można ją byłoby poczytać za zaletę, bowiem nie pracuje bynajmniej dla pieniędzy czy innych osobistych korzyści, ale głównie na rzecz innych.

Nie da się jednak nie zauważyć, że ma tendencje do zaniedbywania swych kontaktów z rodziną i bliscy mogą mu czasem mieć za złe, że zamiast spędzać z nimi więcej czasu, bardziej interesuje się losem nieznajomych.

 

Predyspozycje osób z 31 maja

Szczęście w wyjątkowy sposób sprzyja człowiekowi urodzonemu w dniu 31 maja. Jego otoczenie uważa zwykle, że los odwdzięcza mu się w ten sposób za jego troskę o innych ludzi i właściwie trudno się z tym nie zgodzić, gdyż wydaje się, że oszczędza mu wielu zmartwień, które są udziałem innych ludzi.

Wszystkie jego przedsięwzięcia okazują się trafione, a jeśli działa wespół z innymi osobami, może mieć niemal stuprocentową pewność, że osiągnie oszałamiający sukces. Z tego powodu nie powinien raczej na gruncie zawodowym pokładać nadziei jedynie w swych własnych siłach, lecz bez wahania angażować się w kooperacje i współpracę z osobami, którym ufa, ponieważ nie tylko pozwoli mu to wiele zyskać, ale także zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, który będzie mógł poświęcić na to, co jest dla niego najważniejsze, czyli na pomaganie.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że siły owego człowieka nie są tak duże jak jego chęci, więc musi się oszczędzać, jeśli nie chce wszystkiego, co udało mu się osiągnąć, zaprzepaścić swymi problemami zdrowotnymi bądź też przez swój pracoholizm może zniszczyć swoją rodzinę, która kiedyś może przestać akceptować to, że ciągle nie ma on czasu dla najbliższych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 31 maj

 • kamień : akwamaryn
 • charakter : przyjazny, sympatyczny, szlachetny, miłosierny
 • roślina : lilia
 • zawody żeńskie : sędzina, kucharka, położna
 • zawody męskie : informatyk, kierowca, drwal
 • kolory : czarny, srebrny, ultramaryna; makowy
 • zwierzę : drozd

Imieniny 31 maja

 • Sylwiusz
 • Kamila
 • Witalis
 • Aniela
 • Marietta
 • Petronela
 • Feliks

31 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.6/5 - (5)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


3 tricki, dzięki którym z łatwością zapanujesz nad swoimi emocjami. Opanuj je i zostań swym własnym guru
Emocje są naturalną częścią naszego życia.  Nie ma ludzi z kamienia, a Ci, którzy na pozór się tacy wydają, tłumią w sobie morze uczuć, które zatapia ich od wewnątrz i utrudnia złapanie oddechu. Odczuwane przez nas emocje mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Z tych pierw


Spójrz na malowidło i wskaż obiekt, który pierwszy rzucił Ci się w oczy. Twoja decyzja zdradzi sposób, w jaki się zakochujesz
Wszyscy postrzegamy świat w inny, wyjątkowy sposób. Niektóre nasze cechy i tendencje można jednak określić na podstawie naszej osobowości. Charakter człowieka wpływa i determinuje wybory, które czyni. Większość z nas jest wzrokowcami. To poprzez zmysł wzroku dociera więc do nas najwi

Wybierz jedną z tych mandali i poznaj cechy, które wyróżniają Cię z tłumu
Nic tak nie świadczy o człowieku, jak jego spontaniczne decyzje.  Kiedy robimy coś błyskawicznie i bez zastanowienia na wierzch wychodzi prawda o tym, kim jesteśmy i co w życiu cenimy najbardziej. Spontaniczne wybory są szczere i zgodne z tym, kim naprawdę jesteśmy. Niektórzy z nas pozwal