12 sierpnia

12-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 12 sierpnia

12 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 sierpnia, jest jego niezwykle rozwinięte życie wewnętrzne. Jest ono skutkiem posiadania przez niego wysoko rozwiniętej intuicji, bogatej wyobraźni, a także niesamowitej obrotności umysłu.

Człowiek ów poprzez to wszystko tworzy sobie swój własny świat marzeń i wyobrażeń, do którego ucieka, ilekroć ma na to ochotę, głównie wtedy, gdy istniejąca rzeczywistość w jakiś sposób nie spełnia jego oczekiwań. Nic zatem dziwnego, że przy takich zasobach umysłowych posiada nieprzebrane wprost ilości pomysłów i idei, które kłębią się w jego głowie i tylko czekają na sposobną chwilę, by ujrzeć światło dzienne.

Na każdą sytuację ma gotową radę i nie musi się długo zastanawiać, jak wybrnąć z tarapatów, by znaleźć najlepsze dla siebie wyjście. Potrafi układać bardzo szczegółowe i inteligentne plany działania, według których postępując, nie popełnia najmniejszych błędów, gdyż wszystko ma dokładnie wykalkulowane, wraz z wliczonym marginesem błędu. Jest również człowiekiem pełnym energii i niezwykle aktywnym, zatem nie poprzestaje nigdy na układaniu planów, lecz bezzwłocznie wciela je w życie.

Jest tak energiczny, że ciągle chce coś przedsiębrać, a kiedy wyczerpuje mu się przestrzeń życiowa, nie waha się przed zagarnianiem cudzej, tym bardziej, że jest bardzo wojowniczo nastawiony i gotów do ekspansji. Taka energia i przedsiębiorczość naturalnie muszą być docenione, nie ma zatem nic dziwnego w tym, iż człowiek ów zazwyczaj cieszy się poparciem wpływowych osób zajmujących wysokie stanowiska i tylko kwestią czasu jest, kiedy sam takowe zajmie. Może nawet stać się popularny, choć trzeba przyznać, że przeważnie mu na tym nie zależy i jeśli już zdobywa sobie sławę, to jest to skutek uboczny jego działań.

Nie można jednak powiedzieć, by jego życie było proste i tylko szczęśliwe, gdyż sukcesy przeplatają się u niego z okresami posuchy bądź też porażek, a w większości wszystkie je zawdzięcza samemu sobie, a raczej swemu nieposkromionemu temperamentowi i niełatwemu charakterowi.

 

pozytywyZalety

Pragnienie niezależności, jakie przejawia człowiek, który przyszedł na świat w dniu 12 sierpnia, powoduje, że niechętnie przyjmuje on cudzą pomoc, a najczęściej w ogóle z niej rezygnuje, nawet gdy wie, że może za to drogo zapłacić.

Jest ogromnie odważny, wręcz nieustraszony. Nie boi się nikogo ani niczego, być może dlatego, że wie, iż największe zagrożenie dla siebie stanowi on sam. Mimo to, kiedy jest to naprawdę konieczne, potrafi nad sobą w zadowalającym stopniu zapanować i wcale nie nastręcza mu to tak wielu trudności, jak można by się po tak mocnym charakterze spodziewać.

Jest uprzejmy w stosunku do innych osób jeśli nie ma powodu, by było inaczej i o ile nie chce czegoś od nich dla siebie zagarnąć, nie angażuje się w żadne konflikty. Nie da się jednak nie docenić jego umiejętności walczenia o swoje, gdyż dzięki temu można mieć pewność, że jeśli uda mu się coś zdobyć, to już nie wypuści tego ze swych rąk.

Jest waleczny, dumny i ambitny. Nie rezygnuje ze swych celów ani nie cofa się przed żadnym trudnościami, a nawet wręcz przeciwnie – kiedy wie, że jego droga nie będzie łatwa, jest tym bardziej zdecydowany, by ją przejść, bo wie, że na końcu jego satysfakcja będzie tym większa.

 

Wady

Mimo iż na ogół człowiek urodzony 12 sierpnia doskonale wie, czego chce od życia i szczegółowo planuje swoje działanie, to czasami jednak zdarza mu się gorszy okres, podczas którego nie ma pojęcia, co ma ze sobą zrobić

. Miota się wówczas bezskutecznie w nieodpowiednich kierunkach i traci mnóstwo z swej siły oraz zdolności na rzeczy, które nie mogą mu przynieść żadnych dobrych rezultatów, a czasem nawet sprowadzają na jego głowę kłopoty.

Wydaje się, że czasem sam nie chce myśleć i woli postępować niejako po omacku, co jest być może wyrazem jego przekory przeciw wszystkiemu i wszystkim, jest to bowiem człowiek nieco dziwaczny, miewający niczym niedające się wyjaśnić napady melancholii i niesprecyzowanych pretensji żywionych nawet w stosunku do samego siebie. To bardzo autodestrukcyjne nastroje i mogą go doprowadzić do strasznych konsekwencji, ale z pewnością nikt, kto będzie próbował go namawiać do walki z tym, nie odniesie skutku.

Przy całej swej inteligencji człowiek ów nie zdaje sobie sprawy z tego lub też nie chce sobie zdawać, jak zgubny może to mieć wpływ na jego życie jeśli na przykład jednym nieostrożnym ruchem przekreśli wszystko, co do tej pory udało mu się osiągnąć.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 sierpnia

Wysokie i odpowiedzialne stanowiska, jakie często zajmuje człowiek urodzony 12 sierpnia, najczęściej zawdzięcza wcale nie swej ciężkiej pracy, której na pewno nie można mu odmówić, ale wpływowym ludziom, którzy mu pomagają na rozmaite sposoby.

Nie wiadomo, czy jemu samemu udałoby się to osiągnąć, gdyż ci, którzy go dobrze znają, nie mają najlepszego mniemania na temat jego odpowiedzialności, znając jego zmienność i ekscentryczność. Natomiast dzięki swym zdolnościom, zarówno tym nabytym, jak i wrodzonym, człowiek ów może zdobyć pewną popularność, także za granicą, to drugie głownie dlatego, iż zazwyczaj odbywa częste zagraniczne podróże.

Jego życie rzadko jest statyczne, przeważnie jest pełne zmian i rozmaitych zawirowań, lecz zawsze wychodzi z wszelkich opresji zwycięską ręką i może być spokojny o to, że prędzej czy później znajdzie się na jakimś szczycie.

Najlepszym dla niego zawodem mogą być wszelkie funkcje publiczne, ponieważ umie porwać za sobą tłumy i nie ma rzeczy, której nie potrafiłby mu wmówić. Ma pewne zdolności aktorskie i wielką charyzmę, więc nikt nie oprze się jego perswazji czy w pełni logicznym argumentom, gdyż zdolność dowodzenia swych racji to kolejna jego wielka zaleta.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 sierpień

 • zawody męskie : tapicer, spiker radiowy, bibliotekarz
 • zawody żeńskie : tancerka, ekolog, sędzina
 • charakter : inteligentny, aktywny, energiczny, pomysłowy
 • zwierzę : remiz
 • kolory : szary, niebieski, malinowy; écru
 • kamień : szafir
 • roślina : koniczyna

Imieniny 12 sierpnia

 • Klara
 • Wiktoria
 • Łukasz
 • Julian
 • Joanna
 • Lech
 • Euzebiusz
 • Innocenty
 • Makary
 • Julianna

12 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (1)

8 komentarzy

 1. Oliwka
 2. Bartek
  • Halina
   • Paweł
    • krzysztof
   • AGNIESZKA

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


W ilu procentach jesteś dobrym człowiekiem? Posłuchaj, co na to Twoja podświadomość
W podświadomości rodzi się szereg pytań na temat tego, jakie jest nasze życie. Najważniejsze jednak dotyczą tego, jacy jesteśmy, czy mamy dobry charakter? Jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji? Czy życie zweryfikowałoby nasze myślenie o sobie. Czy pokazałoby, że nasze wartości są


7 typów miłości według starożytnych Greków. Doświadczyłeś wszystkich?
Miłość jedyną rzeczą, dzięki której ludzie żyją i przez którą umierają równie często. Uczucie to czyni nas prawdziwie ludzkimi. Sprawia, że porzucamy swoje przekonania, poglądy polityczne, czy religię. Dla najbliższej osoby jesteśmy w stanie poświęcić wszystko. Właśnie tym je

4 znaki ostrzegawcze od Twojej intuicji, których nie powinieneś NIGDY lekceważyć
Każdy z nas posiada intuicję, która podpowiada nam, w którym kierunku powinniśmy zmierzać.  Czasami słyszymy głos podświadomości, która stara się nam wskazywać drogę zgodną z naszym sumieniem i duszą. Innym razem sygnały, które wysyła do nas intuicja, lekceważymy i żyjemy włas