21 sierpnia

21-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 21 sierpnia

21 sierpnia – horoskop ogólny

Na pewno nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 21 sierpnia, jest idealistą. Nieraz także jest ogromnie religijny, gdyż w ogóle życie duchowe ma dla niego niezmierną wartość.

Stale szuka jakichś wzniosłych ideałów oraz duchowych inspiracji, gdyż chce się jak najpełniej rozwijać pod tym względem. Toteż mało uwagi poświęca nieważnym dla niego sprawom związanym choćby z materialną stroną życia i na pewno nie stanie się nigdy człowiekiem goniącym za takimi dobrami.

Jest wpatrzony i wsłuchany w siebie i przez to może mieć problem z rozeznaniem, co się dzieje na zewnątrz niego, na ogół jednak nie powoduje to poważniejszych problemów w jego życiu. Jest ogromnie przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi. Ceni sobie spokój i harmonię w swoim otoczeniu i stara się je zaprowadzić, przy czym sam nigdy nie angażuje się w żadne konflikty, nawet gdy ktoś bardzo stara się, by go do tego sprowokować.

Jego życie jest spokojne, nie ma w nim żadnych problemów, które sam powodowałby swoim zachowaniem, gdyż zawsze kieruje się swymi prawymi zasadami i postępuje tak, jak nakazuje sprawiedliwość. Stara się również być jak najbardziej pożyteczny dla bliźnich, nie tylko w myśl religii, jaką wyznaje, lecz po prostu chce, by jego życie było jak najbardziej wartościowe, a doskonale wie, że tak nie będzie, jeśli skupi się tylko na sobie samym i odnoszeniu osobistych korzyści.

Nie można jednak mimo jego skupienia na duchowej stronie życia, zarzucać mu braku przedsiębiorczości, gdyż człowiek ów bardzo sprawnie toruje sobie drogę w życiu i umie osiągać swoje cele. Działa bardzo wydajnie i konsekwentnie, głównie dlatego, że potrafi się skupić na tym, co ma w danej chwili do zrobienia i nie pozwala, by jego uwaga rozpraszała się na rzeczy, które nie mają z tym żadnego związku.

Nie brakuje mu również odwagi, którą może wykazywać w każdej dziedzinie swojego życia. Ma ją na przykład wówczas, gdy sięga po władzę, trzeba bowiem przyznać, że lubi i umie rządzić innymi, choć częściej robi to dla ich własnego dobra niż dla zaspokojenia swoich próżnych pobudek.

 

pozytywyZalety

Charakter człowieka urodzonego w dniu 21 sierpnia jest bardzo przyjazny, spokojny i zrównoważony. Cechuje się on miłym i sympatycznym obejściem.

Ze wszystkim ludźmi chce żyć w zgodzie i podejmuje w tym celu wiele wysiłków, nawet jeśli otoczenie niekoniecznie chce z nim współpracować w tej kwestii. Nie chce wdawać się w żadne spory, więc pożycie z nim nie nastręcza żadnych większych trudności i da się żyć z nim w zupełnej zgodzie przez bardzo długi czas.

Jest opanowany, potrafi trzymać na wodzy swe złe skłonności, choć częściej zdarza się tak, że przez swe wzniosłe dążenia stosunkowo szybko się ich pozbywa i potem nie ma już z nimi większych problemów. Nawet jeśli jednak ludzka natura czasem chce wziąć w nim górę, nie pozwala jej na to i można się od niego uczyć stateczności i konsekwencji, które wykazuje bez względu na okoliczności.

Zawsze postępuje według swych ustalonych zasad, więc praktycznie nie zdarza się, by wyrządzał komuś coś złego, a już na pewno nie celowo, jeśli zaś robi to przez przypadek albo w imię wyższej konieczności, niezwłocznie stara się naprawić skutki swego złego postępowania.

 

Wady

Wielki problem człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 sierpnia, polega na tym, że nie zawsze umie on określić, w jakim kierunku powinien działać.

Przez to często zdarza się tak, że poświęca się takim zajęciom, do których nie posiada odpowiednich zdolności i kompetencji, więc tylko traci czas nadaremno.

Jeśli zaś nie znajduje się na odpowiednim poziomie rozwoju wewnętrznego, może mieć problem z opanowaniem uczuciowej strony swojej natury, a to może być dla niego bardzo niebezpieczne. Grozi mu to bowiem tym, że zupełnie straci dla kogoś głowę, a jeśli będzie to uczucie nieodwzajemnione, jego złe samopoczucie fatalnie wpłynie na wszystkie dziedziny jego życia.

W dodatku często brakuje mu zdecydowania, by podjąć działanie w jakiejś kwestii i waha się albo wybiera rozwiązania połowiczne, nie chcąc podjąć wiążącej decyzji. Na szczęście tą ostatnią cechą wykazuje się tylko w niektórych, raczej rzadkich przypadkach, poza tym bowiem nie brakuje mu odwagi i przedsiębiorczości.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 21 sierpnia

Zazwyczaj człowiek urodzony 21 sierpnia wykazuje się wielkimi ambicjami i konsekwentnie dąży do ich zaspokojenia.

O ile dobrze wybierze kierunek, w którym następnie będzie działać, ma wszelkie szanse na ich zaspokojenie, a raczej rzadko zdarza się, by nie był w stanie tego zrobić. Niestety jednak nie zawsze jego życie zawodowe przybiera taki obrót, ponieważ czasem zdarza się, że wykazuje dziwny dla niego brak inicjatywy albo też wybiera zupełnie zły kierunek działania. Wówczas podejmuje ofiarnie wiele wysiłków, ale wszystkie one na nic się nie zadają.

Jest człowiekiem bardzo pracowitym, oddanym temu, co robi i nie boi się trudnych wyzwań, a nawet woli takie od łatwych zadań, ponieważ chce mieć jak największą satysfakcję z osiągniętych sukcesów.

Posiada dobre warunki intelektualne, ale czasem niestety zostają one przyćmione przez jego nadmierne skupianie się na życiu wewnętrznym, nie zważa on wówczas bowiem na rozwijanie się intelektualne, ale wyłącznie duchowe. Jest to oczywiście godne pochwały i potrzebne, ale akurat nie jeśli chodzi o jego życie zawodowe.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 sierpień

 • zwierzę : motyl
 • zawody żeńskie : biotechnolog, kucharka, archeolog
 • charakter : uprzejmy, zgodny, religijny, uczuciowy
 • kolory : czarny, niebieski, atramentowy; siny
 • kamień : chryzopaz
 • roślina : mak
 • zawody męskie : informatyk, masażysta, kasjer

Imieniny 21 sierpnia

 • Andrzej
 • Franciszek
 • Wiktoria
 • Maksymilian
 • Joanna
 • Paulina
 • Apolinary
 • Daniel
 • Bernard

21 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4.7/5 - (3)

1 komentarz

 1. Karol

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki grzech łączy się nierozerwalnie z Twoim znakiem zodiaku? Spójrz w gwiazdy i przekonaj się sam!
Wszyscy grzeszą, nawet jeśli nie powinniśmy. Trudno tego nie robić, ponieważ grzeszne życie jest łatwe i przyjemne. Są małe grzeszki, wielkie grzechy i matactwa, które praktykujemy na co dzień. Niektóre grzechy są tak powiązane z tym, kim jesteśmy, że stają się częścią naszej os


Naucz się, jak wygrać kłótnię z każdym ze znaków zodiaku. Wystarczy poznać słabe strony przeciwnika
Najlepszym sposobem na pokonanie kogoś jest wejście w jego buty. Musisz spojrzeć na Wasz konflikt jego oczami, zobaczyć, jakie ma argumenty i po kolei je wypunktować. Musisz odkryć czyjeś słabości i spróbować je wykorzystać. Astrologowie podpowiadają, jak to zrobić i nie wyjść na t

3 stadia duchowego rozwoju. Dlaczego większość z nas zatrzymuje się na 1?
Rozwój duchowy to proces, w którym nasze dusze wzrastają, stają się dojrzałe i piękne.  Niestety na swojej drodze spotykamy wiele barier i przeciwności, które nie pozwalają nam się rozwijać i dojrzewać. Krępują nas zasady narzucone przez społeczeństwo, a czasem i to, co „ludz