21 sierpnia

21-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 21 sierpnia

21 sierpnia – horoskop ogólny

Na pewno nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 21 sierpnia, jest idealistą. Nieraz także jest ogromnie religijny, gdyż w ogóle życie duchowe ma dla niego niezmierną wartość.

Stale szuka jakichś wzniosłych ideałów oraz duchowych inspiracji, gdyż chce się jak najpełniej rozwijać pod tym względem. Toteż mało uwagi poświęca nieważnym dla niego sprawom związanym choćby z materialną stroną życia i na pewno nie stanie się nigdy człowiekiem goniącym za takimi dobrami.

Jest wpatrzony i wsłuchany w siebie i przez to może mieć problem z rozeznaniem, co się dzieje na zewnątrz niego, na ogół jednak nie powoduje to poważniejszych problemów w jego życiu. Jest ogromnie przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi. Ceni sobie spokój i harmonię w swoim otoczeniu i stara się je zaprowadzić, przy czym sam nigdy nie angażuje się w żadne konflikty, nawet gdy ktoś bardzo stara się, by go do tego sprowokować.

Jego życie jest spokojne, nie ma w nim żadnych problemów, które sam powodowałby swoim zachowaniem, gdyż zawsze kieruje się swymi prawymi zasadami i postępuje tak, jak nakazuje sprawiedliwość. Stara się również być jak najbardziej pożyteczny dla bliźnich, nie tylko w myśl religii, jaką wyznaje, lecz po prostu chce, by jego życie było jak najbardziej wartościowe, a doskonale wie, że tak nie będzie, jeśli skupi się tylko na sobie samym i odnoszeniu osobistych korzyści.

Nie można jednak mimo jego skupienia na duchowej stronie życia, zarzucać mu braku przedsiębiorczości, gdyż człowiek ów bardzo sprawnie toruje sobie drogę w życiu i umie osiągać swoje cele. Działa bardzo wydajnie i konsekwentnie, głównie dlatego, że potrafi się skupić na tym, co ma w danej chwili do zrobienia i nie pozwala, by jego uwaga rozpraszała się na rzeczy, które nie mają z tym żadnego związku.

Nie brakuje mu również odwagi, którą może wykazywać w każdej dziedzinie swojego życia. Ma ją na przykład wówczas, gdy sięga po władzę, trzeba bowiem przyznać, że lubi i umie rządzić innymi, choć częściej robi to dla ich własnego dobra niż dla zaspokojenia swoich próżnych pobudek.

 

pozytywyZalety

Charakter człowieka urodzonego w dniu 21 sierpnia jest bardzo przyjazny, spokojny i zrównoważony. Cechuje się on miłym i sympatycznym obejściem.

Ze wszystkim ludźmi chce żyć w zgodzie i podejmuje w tym celu wiele wysiłków, nawet jeśli otoczenie niekoniecznie chce z nim współpracować w tej kwestii. Nie chce wdawać się w żadne spory, więc pożycie z nim nie nastręcza żadnych większych trudności i da się żyć z nim w zupełnej zgodzie przez bardzo długi czas.

Jest opanowany, potrafi trzymać na wodzy swe złe skłonności, choć częściej zdarza się tak, że przez swe wzniosłe dążenia stosunkowo szybko się ich pozbywa i potem nie ma już z nimi większych problemów. Nawet jeśli jednak ludzka natura czasem chce wziąć w nim górę, nie pozwala jej na to i można się od niego uczyć stateczności i konsekwencji, które wykazuje bez względu na okoliczności.

Zawsze postępuje według swych ustalonych zasad, więc praktycznie nie zdarza się, by wyrządzał komuś coś złego, a już na pewno nie celowo, jeśli zaś robi to przez przypadek albo w imię wyższej konieczności, niezwłocznie stara się naprawić skutki swego złego postępowania.

 

Wady

Wielki problem człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 sierpnia, polega na tym, że nie zawsze umie on określić, w jakim kierunku powinien działać.

Przez to często zdarza się tak, że poświęca się takim zajęciom, do których nie posiada odpowiednich zdolności i kompetencji, więc tylko traci czas nadaremno.

Jeśli zaś nie znajduje się na odpowiednim poziomie rozwoju wewnętrznego, może mieć problem z opanowaniem uczuciowej strony swojej natury, a to może być dla niego bardzo niebezpieczne. Grozi mu to bowiem tym, że zupełnie straci dla kogoś głowę, a jeśli będzie to uczucie nieodwzajemnione, jego złe samopoczucie fatalnie wpłynie na wszystkie dziedziny jego życia.

W dodatku często brakuje mu zdecydowania, by podjąć działanie w jakiejś kwestii i waha się albo wybiera rozwiązania połowiczne, nie chcąc podjąć wiążącej decyzji. Na szczęście tą ostatnią cechą wykazuje się tylko w niektórych, raczej rzadkich przypadkach, poza tym bowiem nie brakuje mu odwagi i przedsiębiorczości.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 21 sierpnia

Zazwyczaj człowiek urodzony 21 sierpnia wykazuje się wielkimi ambicjami i konsekwentnie dąży do ich zaspokojenia.

O ile dobrze wybierze kierunek, w którym następnie będzie działać, ma wszelkie szanse na ich zaspokojenie, a raczej rzadko zdarza się, by nie był w stanie tego zrobić. Niestety jednak nie zawsze jego życie zawodowe przybiera taki obrót, ponieważ czasem zdarza się, że wykazuje dziwny dla niego brak inicjatywy albo też wybiera zupełnie zły kierunek działania. Wówczas podejmuje ofiarnie wiele wysiłków, ale wszystkie one na nic się nie zadają.

Jest człowiekiem bardzo pracowitym, oddanym temu, co robi i nie boi się trudnych wyzwań, a nawet woli takie od łatwych zadań, ponieważ chce mieć jak największą satysfakcję z osiągniętych sukcesów.

Posiada dobre warunki intelektualne, ale czasem niestety zostają one przyćmione przez jego nadmierne skupianie się na życiu wewnętrznym, nie zważa on wówczas bowiem na rozwijanie się intelektualne, ale wyłącznie duchowe. Jest to oczywiście godne pochwały i potrzebne, ale akurat nie jeśli chodzi o jego życie zawodowe.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 sierpień

 • zwierzę : motyl
 • zawody żeńskie : biotechnolog, kucharka, archeolog
 • charakter : uprzejmy, zgodny, religijny, uczuciowy
 • kolory : czarny, niebieski, atramentowy; siny
 • kamień : chryzopaz
 • roślina : mak
 • zawody męskie : informatyk, masażysta, kasjer

Imieniny 21 sierpnia

 • Andrzej
 • Franciszek
 • Wiktoria
 • Maksymilian
 • Joanna
 • Paulina
 • Apolinary
 • Daniel
 • Bernard

21 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


6 najbardziej ekscentrycznych znaków zodiaku. Twój jest wśród nich? Koniecznie sprawdź, co Cię wyróżnia
Wszyscy jesteśmy różni, a każdy z nas jest wyjątkowy.  Niektóre nasze dziwności musimy wyeliminować ze swego życia. Inne jednak pozostają smaczkami, które wyróżniają nas z tłumu i dzięki którym jesteś nietuzinkowi i rozpoznawalni. Dzisiejszy świat lubi ekscentryków, osoby wielow


Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j

Spójrz na malowidło i wskaż obiekt, który pierwszy rzucił Ci się w oczy. Twoja decyzja zdradzi sposób, w jaki się zakochujesz
Wszyscy postrzegamy świat w inny, wyjątkowy sposób. Niektóre nasze cechy i tendencje można jednak określić na podstawie naszej osobowości. Charakter człowieka wpływa i determinuje wybory, które czyni. Większość z nas jest wzrokowcami. To poprzez zmysł wzroku dociera więc do nas najwi