19 tajemnic, które kryje w sobie osobowość Byka

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dokładnie sprawia, że Byk jest taki?

Ci z nas, którzy urodzili się pod znakiem Byka, są często określani jako niecierpliwi, a wręcz agresywni. Jednak Byk jest czymś więcej niż osobą w gorącej wodzie kąpaną z ognistym temperamentem. Ma wiele charakterystycznych cech, o których niewiele osób ma pojęcie. Aby więc lepiej zrozumieć, co tak naprawdę oznacza urodzić się pod znakiem Byka, ujawnimy 19 „podstawowych” cech, które są zwykle związane z osobowością Byka.

1. Byk jest wyluzowany

Pomimo swojej reputacji agresji i gniewu 24/7, Byk jest w rzeczywistości dość spokojny i wyluzowany. Osoby spod tego znaku są spokojne. Cenią sobie błogość, a także uwielbiają spędzać czas z dala od codziennego zgiełku, aby odpocząć i cieszyć się życiem.

2. Sprowokowany, Byk robi się groźny

Gdy Byk zostaje sprowokowany, jego agresywna strona ma tendencję do ujawniania się, a gdy już dochodzi do głosu… no cóż, powiedzmy, że nie chcielibyśmy być w skórze jego oponenta. Furia Byków może być ogromna, a kiedy są atakowane, bez wahania bronią się, jakby nie było jutro. Lepiej z nimi nie zadzierać. 

3. Byk jest niezależny i niezwykle samodzielny

Osobowość Byka jest powszechnie kojarzona z cechami niezależności i samodzielności, i nie bez powodu. Byki chętnie biorą sprawy we własne ręce. Lubią pracować na własny rachunek i zwykle nie korzystają z wiedzy i porad innych. Nawet kiedy popełniają błędy, wolą to robić i wyciągać z nich naukę. 

4. Byk często jest proszony o radę, ponieważ ma bardzo zdroworozsądkowe podejście

Byk jest dobrze znany ze swojego praktycznego umysłu i z tego powodu często zwracają się do niego przyjaciele i bliscy, którzy potrzebują drugiej opinii lub bardzo dobrej rady. Gdy pojawią się problemy, możesz liczyć na Byka, który służyć Ci będzie swoją pomocą. 

5. Byka pociąga konsekwencja, rzetelność i poczucie humoru

Byk szuka partnera na całe życie. Potrzebuje kogoś, kto jest niezawodny i na kogo może liczyć w każdej sytuacji. Byki lubią też radosnych optymistów, więc jeśli masz też poczucie humoru i możesz ich rozśmieszyć… no cóż, nie będą Ci się mogli oprzeć. 

6. Byk bywa niecierpliwy

Jedną z bardziej negatywnych cech Byka z pewnością musiałby być ich niski poziom tolerancji, jeśli chodzi o opóźnienia i powolność. Szybko nuży ich oczekiwanie. Byk nie cierpi stać w miejscu, a jeśli coś nie idzie po jego myśli i uniemożliwia im poruszanie się do przodu, do reszty go to frustruje. 

7. Byk jest uczciwy i szczery

Byk nie lubi grać w gry i jest zazwyczaj bardzo bezpośredni i szczerzy wobec ludzi. Niektórym Byki mogą czasem wydawać się mało inteligentne, bo nie „kombinują”. Jednak ich najbliżsi, szanują ich i doceniają ich uczciwość i bezpośrednie podejście.

8. Byk jest uparty i nie łatwo się poddaje

Tak, plotki są prawdziwe. Byk może być upartym stworzeniem, zwłaszcza gdy naprawdę wierzy, że ma rację. Osoby spod tego znaku niezwykle trudno przekonać do własnego zdania, stają okoniem i niechętnie godzą się na choćby drobne odstępstwa od planów, które same obmyśliły. 

9. Byk zrobiłby wszystko dla swych blisckich

Byk może czasem być uparty i surowy, ale jest także bardzo opiekuńczy i współczujący, szczególnie jeśli chodzi o tych, na których zależy mu najbardziej. Byki uwielbiają widzieć, jak ich przyjaciele i rodzina są szczęśliwi, i przenoszą góry, aby mieć pewność, że tak jest.

10. Byk pragnie struktury, bezpieczeństwa i stabilności oraz stara się minimalizować chaos

Byk pragnie struktury i porządku w swoim świecie, a bezpieczeństwo zarówno siebie, jak i swoich bliskich traktuje priorytetowo. Nie czują się komfortowo, doświadczając niespodzianek i zawsze lubią mieć pojęcie o tym, co czai się za rogiem.

11. Byk jest realistą, który zajmuje się faktami

Niektórym Byk może się wydawać pesymistą, dla którego „szklanka jest w połowie pusta”, ale prawda jest taka, że ​​Byk jest tylko realistą. Osoby spod tego znaku są mocno osadzone w rzeczywistości i wolą patrzeć na rzeczy obiektywnie koncentrując się na faktach, a nie fikcji.

12. Byk jest twardy psychicznie i niezwykle odporny

Byk jest niezwykle twardy, odporny i potrafi się podnieść bez względu na to, ile razy przewróci się w życiu. Często Byki są podpora rodziny i źródłem siły dla swoich bliskich.

13. Byk jest lojalny do samego końca dla tych, którzy zasłużyli na zaufanie

Zdobycie zaufania i lojalności Byka może trochę potrwać, ale kiedy to zrobisz, możesz uznać go za sojusznika na całe życie. Znak Byka jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej lojalnych w całym zodiaku i z tego powodu wielu ludzi ufa Bykom i powierza im swe najskrytsze sekrety. 

14. Zestresowany Byk może doprowadzić swych znajomych do szaleństwa

Byk nie zawsze jest najlepszy w radzeniu sobie ze stresem, a kiedy czuje się spięty, może stać się sfrustrowany i zachowywać się niczym szalony maniak. Czasami najlepiej jest po prostu dać im trochę czasu i miejsca na ostudzenie nadszarpniętych nerwów i dojście do siebie. 

15 Byk ma szósty zmysł wykrywania kłamstw i może Cię wywęszyć, jeśli jesteś „fałszywy”

Byk ma potężną zdolność ujawniania kompulsywnych kłamców i każdego, kto jest „fałszywy”. Ponieważ są szczere, oczekują w zamian tego samego. Jeśli będziesz coś ukrywać, zaczną mieć do ciebie dystans i przestaną Ci poświęcać swój cenny czas. 

16. Byk nie pokocha, póki nie zaufa

Zanim Byk da Ci serce, najpierw musisz zdobyć jego zaufanie. Może to zająć trochę czasu, ale warto poczekać, ponieważ w miłości Byk jest zawsze bardzo oddany, niezwykle lojalny i wierny.

family on a rope climbing in the adventure park

17. Byk bardzo przeżywa rozstania

Pomimo ich silnej odporności na większość upadków w życiu, jest jedna rzecz, która naprawdę może im sprawić trudność, często jest to złamane serce. Załamane rozstaniami Byki często mają problemy z odpuszczeniem sobie i pójściem dalej, a dojście do siebie zajmuje im dużo czasu. 

18. Byk jest sfrustrowany niezdecydowanymi ludźmi, którzy nie potrafią podjąć decyzji

Jedną z cech Byka jest pewność siebie i zdecydowanie, dlatego osoby spod tego znaku bardzo się frustrują, gdy inni tego nie podzielają. Wychodzą z siebie, gdy mają do czynienia z osobami niezdecydowanymi, którzy nieustannie zmieniają zdanie. Jeśli nie możesz podjąć żadnej decyzji, Byk najprawdopodobniej zrobi to za Ciebie.

19. Byk dąży do wygodnego życia

Byk wie, jak się rozpieszczać i często ma upodobanie do drogich drobiazgów. Osoby spod tego znaku mają wielkie plany, chcą wieść wygodne, luksusowe życie. Zwykle pracują niezwykle ciężko, więc nie widzą problemu z odpoczywaniem i nagradzaniem się drogimi prezentami. 


5/5 - (1)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz totem, który najbardziej przypadł Ci do gustu i odkryj swoją nieznaną mocną stronę
Kiedyś każde dzikie plemię, społeczność, czy rodzina miała swój totem. Symbolicznie odnosił się on do zmarłego członka rodziny, mistycznego przodka, który miał nad nią czuwać, pielęgnować i duchowo wspierać we wszystkich podejmowanych działaniach. Totem był symbolem przynależno


Ptaki to posłańcy losu. Wybierz jednego z nich i sprawdź, jaki dar przyniesie Ci w nadchodzących miesiącach
Ptaki są zawieszone między dwoma światami: niebiańskim i ziemskim.  Szybują w przestworzach, dlatego w wielu wierzeniach egzystują jako symboliczni (i nie tylko) posłańcy między ludźmi a bóstwami, duchami, przodkami, czy też fortuną. Mało tego, tych skrzydlatych posłańców dzielona

Chcesz odpędzić od siebie energetyczne wampiry? Dzięki tym 5 prostym krokom odzyskasz wewnętrzną siłę
Nic nie może „zdołować” nas bardziej niż przebywanie pośród negatywnie nastawionych ludzi.  Takie osoby to tzw. wampiry energetyczne. Po spotkaniu z nimi czujemy się wyczerpani i wyzuci z energii jak po przebiegnięciu maratonu. Wampiry te nie wysysają z nas krwi, ale energię,