Baran

Znak zodiaku: Baran

Znak zodiaku: Baran

BARAN (23.03-18-04)

Osoby urodzone pod znakiem Barana charakteryzują się szeroko pojętą odwagą i szybkością działania. Często reagują zbyt impulsywnie na różne rozgrywające się dookoła nich wydarzenia i nie rozmyślają zbyt dokładnie nad konsekwencjami swojego postępowania, a w rezultacie muszą się potem zmagać z problemami, które rezultatami ich nieprzemyślanych działań.

Właśnie ta impulsywność rzuca się w oczy najbardziej wszystkim tym, którzy z Baranami miewają do czynienia, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze to, iż osoby te nie działają impulsywnie czy bardzo gwałtownie z premedytacją – emocjonalne wyrażanie uczuć czy podejmowanie decyzji pod wpływem chwili to niezwykle silna wrodzona cecha ich charakteru, nad którą ciężko im zapanować. Jako że Barany nie są zbyt rozważne, powinny nauczyć się porządnego przemyślenia każdej swojej decyzji – naprawdę wyjdzie im to na zdrowie!

Cechy charakteru zodiakalnego Barana

Do cech charakteru Barana należy także szczerość, niezwykła i czasami wręcz rozbrajająca. Nad tą cechą powinien on pracować, gdyż często zdarza się, iż niepotrzebnie mówi bardzo osobiste lub bezpośrednie rzeczy czy opinie niewłaściwym osobom ze swojego otoczenia, co staje się potem przyczyną plotek, scysji i kłótni.

Barany są także bardzo bardzo aktywne i entuzjastycznie nastawione do życia. Chętnie podejmują nowe działania, często jednak okazuje się, iż ich zapał był słomiany i porzucają rozpoczęte prace. Wierzą jednak, że kiedyś do nich wrócą, że każdy ich pomysł to strzał w dziesiątkę. Są równocześnie bardzo niecierpliwe, co sprawia, że dość szybko się zniechęcają. Do ich wad należy także brak delikatności – jest to kolejna cecha, nad którą osoby spod tego znaku zodiaku koniecznie powinny popracować.

Zodiakalne Barany są także bardzo inteligentne i pojętne. Szybko chłoną wiedzę, wyciągają właściwe wnioski, są pomysłowe i uwielbiają, kiedy coś się dzieje. Świetnie sprawdzą się na stanowiskach kierowniczych, gdyż posiadają talent organizacyjny i potrafią wzbudzić respekt i szacunek otoczenia. Potrzebują jednak pracy, która będzie łączyła się z ich zainteresowaniami – dobrze czują się bowiem tylko wówczas, gdy robią to, co jest ich prawdziwą pasją.

Kobieta Baran – cechy charakteru

Pani spod znaku Barana to kobieta szczera, odważnie wyrażająca swoje opinie. Nie ma dla niej tematów tabu. Jest towarzyska, nie stroni od spotkań, zwłaszcza z mężczyznami, zdarza się jej jednak postępować niezbyt delikatnie i niecierpliwie. Powinna pracować właśnie nad tymi cechami, gdyż w innym wypadku może do niej przylgnąć łatka – nie zawsze sprawiedliwa – nietaktownej i mało kobiecej.

Kobieta Baran ma też skłonność do nadmiernie emocjonalnego podejścia do otaczającej rzeczywistości. Jeżeli coś ją cieszy, jest przepełniona entuzjazmem i stara się zarażać nim wszystkich dookoła, niezależnie od ich nastroju, natomiast kiedy coś ją zasmuci, popada w czarną rozpacz.

Pani Baran powinna wiązać się z osobami spod znaku Strzelca, Lwa, Bliźniąt, Wagi czy Skorpiona. Wskazani są dla niej mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą od życia, lubią spotkania towarzyskie, mają duże poczucie humoru i wiedzę, zwłaszcza życiową, a także bywają skłonni do ustępstw.

Nie będzie się czuła dobrze przy mężczyznach upartych, niewyrozumiałych i gwałtownych, którzy nie są w stanie osiągnąć kompromisu.

Powinna dobrze przyjrzeć się potencjalnemu kandydatowi na męża, zanim zwiąże się z nim na dłużej, gdyż często zdarza się jej podejmować decyzje pod wpływem chwili, co w przypadku planów matrymonialnych nie jest zupełnie wskazane.

Mężczyzna Baran – cechy charakteru

Zodiakalny Baran jest mężczyzną pewnym siebie, energicznym, odważnym i nieco impulsywnym, co przyciąga do niego przedstawicielki płci pięknej. Potrafi wczuć się w sytuację kobiet, zwłaszcza dla tych pokrzywdzonych przez los może stanowić lekarstwo na smutki życia.

Jako że jest duszą towarzystwa, osobą, która uwielbia rządzić i mieć ostatnie zdanie w każdej dziedzinie, na pewno nie sprawdzą się w jego przypadku związki z kobietami bardzo samodzielnymi czy kłótliwymi. Najlepiej będzie się czuł w towarzystwie pań uległych, a równocześnie wiernych, które będą mu przypominały o tym, jaki jest mądry, cudowny i wspaniały.

Generalnie nie jest to bardzo trudne – mężczyzna spod znaku Barana jest bowiem z reguły życzliwy, uprzejmy oraz towarzyski, wiec otoczenie darzy go sympatią i szacunkiem. Zdarza mu się jednak zbyt snobistycznie i efekciarsko podchodzić do życia, aby podnieść swoją wartość w oczach innych osób, ale lepiej przymykać na to oko. Pan Baran to bowiem mężczyzna, który – niezależnie od wszystkiego – i tak postawi na swoim.

Baran – ciekawostki

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Strzelec, Lew, Bliźnięta, Waga, Skorpion

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Koziorożec, Panna, Rak

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: diament, ametyst, rubin, turkus, granat

SPRZYJAJĄCE KOLORY: indygo, żółty, czerwony

Zawódy, w którym może się sprawdzić:wojskowość, sport, handel, drobny biznes, komunikacja.

Zobacz również

Tags: , , , , ,

16 komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

 1. baranica pisze:

  idealnie pasuje do mnie ..

 2. on pisze:

  Ja, to lubię o sobie czytać, to takie budujące 😉

 3. Adaś pisze:

  Kobietom to i tak nie dogodzi, każda chciała by mieć barana, ale do wszelkich innych robót najlepiej jak by był koniem.

 4. Jenot pisze:

  Skąd oni to wiedzą? Pasuje do mnie jak nie wiem…

 5. keyt pisze:

  he he,ach te barany………………..

 6. kiki pisze:

  zgadza się w 100%

 7. Amaryna Baba pisze:

  Chujowo to napisali i chuj!

 8. Rozważna pisze:

  Właśnie rozstałam się z mężem Baranem, nie dałam rady z ciągłymi wybuchami niepohamowanych emocji. To samo potwierdzają nasi dwaj synowie. Ojciec Baran jest bardzo ważnym facetem w ich życiu, ale potwierdzają, że się wrzaskiem wyładowywał. Słomiany zapał, to też prawda, lubił zaczynać nowe rzeczy, nowe projekty, ale młotek łapał raz na pół roku i wołał do mnie, żebym mu pokazała wszystko co ma do zrobienia od razu, bo nie wiadomo kiedy znowu złapie młotek w rękę. Wierny. Jako facet z którym byłam 25 lat, nie dał mi powodów do zazdrości. Niestety lubił wydawać pieniądze, zadłużył nas poważnie aż dwa razy w życiu, co nie jest solidnym fundamentem dla stałości związku. Ja jestem osobą, która przed atakami w wybuchami broniła się ucieczką w siebie, dlatego jeśli partnerka nie lubi się postawić, to lepiej dwa razy niech się zastanowi nad wyborem.

 9. Ana. pisze:

  Kropka w kropkę, co tu dużo mówić

 10. Black_Rose pisze:

  Słowo w słowo ja… Nawet do wojska zamierzałam pójść (kto wie? Jeszcze wszystko przede mną ;-))

 11. Spidi pisze:

  Banialuki!!! . Mam 37 lat i w moim życiu trafiały się przeważnie ‚ Barany’. To grubo skórne,zaborcze, agresywne,ograniczone,duchowo i zawodowo, do tego ze zdolnościami do nałogów, nie rzadko leniwe typy. Z pozdrowieniami (BLIZNIĘTA).

 12. koko jambo pisze:

  żle napisane nie lubią uległych kobiet , a ostatnie zdanie zaewsze to ma koziorożec (choć na prawdę go nie ma) a nie baran

 13. Slawek pisze:

  Masakra też jestem ciężki mówię co myślę i ponoszę konserwację Ale cóż jeb….ć fałszywych ludzi. Pozdrawiam prawdziwe Barany

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top