Skorpion

Znak zodiaku: Skorpion

Znak zodiaku: Skorpion

SKORPION (23.10 – 22.11)

Skorpion jest znakiem wodnym, podlegającym wpływowi Marsa, a także – co stwierdzają zgodnie współcześni badacze – także Plutona. Osoba urodzona w tym znaku cechuje się więc siłą i odwagą (wpływ Marsa), a równocześnie ma nieco tajemnicze, skomplikowane wnętrze, jest bardzo emocjonalna i uwielbia magię oraz mistycyzm.

Uważa się, iż Skorpion ujawnia nocną naturę Marsa – planety, która Baranowi daje siłę i odwagę, natomiast Skorpionowi także potrzebę życia w ciągłym napięciu, konfliktach, które często sam inicjuje.

Cechy charakteru zodiakalnego Skorpiona

Osoby spod tego znaku zodiaku uznaje się za jednostki bardzo ambitne, które nie boją się dążyć do celu z całej siły, często po trupach, odważnie i wytrwale. Są bardzo wytrzymałe na stres, potrafią walczyć z przeciwnościami, a jeżeli w coś wierzą, gotowe są poświęcić dla sprawy naprawdę wiele.

Równocześnie jednak nie działają skrycie – raczej grają w otwarte karty, nie boją się porażek i czerpią z życia pełnymi garściami.

Nie lubią stanów pośrednich. Wolą, kiedy sytuacja jest albo czarna, albo biała, jednak mają tendencję do tego, aby popadać w zupełne skrajności. Charakteryzuje ich także ogromna siła psychiczna, dzięki której są w stanie dojść daleko albo wręcz przeciwnie – niszczyć, chociaż nie tyle siebie, co innych.

Nie martwią się zbytnio porażkami – łatwo potrafią się pozbierać i ponownie brnąć do celu. Najgorsze jest dla nich stanie w miejscu, które bardzo ich męczy, bardziej chyba nawet, niż nadmiar obowiązków.

Receptą na szczęście dla osoby urodzonej w znaku Skorpiona jest nauczenie się umiaru i pewnego zdystansowania do otaczającego świata. Skorpiony powinny także popracować nad otwartością na innych ludzi oraz umiejętnością zatrzymania się od czasu do czasu w miejscu w celu kontemplowania otaczającego świata. Dzięki takiemu postępowaniu mogą sprawić, że ich impulsywność z wady przerodzi się w zaletę – muszą jednak naprawdę mocno nad tym popracować.

Kobieta Skorpion – cechy charakteru

Zodiakalna Pani Skorpion to kobieta niestabilna emocjonalnie, bardzo niestała. Ma tendencję do nagłych wybuchów, często zachowuje się dość szorstko, ale równocześnie może sprawiać wrażenie nieśmiałej. Jest też często mściwa, bezlitosna i pamiętliwa.

Lubi poszukiwanie drugiego dna w różnych sprawach, co sprawia, że często tworzy teorie spiskowe, bywa nieufna i skłonna do gwałtownych wybuchów emocjonalnych. Równocześnie jednak często świetnie zna psychologię i potrafi wnikliwie analizować fakty, dzięki czemu wyciąga właściwe wnioski.

Jest zdolna do prawdziwej, gorącej, namiętnej miłości, jednak swoją naturę pokazuje dopiero wówczas, kiedy poczuje się pewnie w danym związku. Jej partner powinien jednak starać się tak działać, aby nie zawieść jej zaufania. Pani Skorpion jest bowiem bardzo zazdrosna, a jeżeli okaże się, że rzeczywiście miała powody do niepokoju, to jej zemsta może być naprawdę straszna.

Równocześnie Pani Skorpion lubi otaczać się wieloma adoratorami. Najlepiej, aby byli to mężczyźni majętni, z odważnym spojrzeniem na rzeczywistość, inteligentni, obdarzeni sporym temperamentem i wyrozumiali, gdyż tylko tacy naprawdę zainteresują ją i będą w stanie zatrzymać ją na dłużej.

Najlepiej będzie się czuła w związku z Rakiem i Rybami – panowie spod tych znaków zodiaku zapewnią jej stabilność emocjonalną i zaspokoją wszystkie jej potrzeby.

Mężczyzna Skorpion – cechy charakteru

Mężczyzna spod znaku Skorpiona jest z reguły dość skomplikowany. Jest nieco samolubny, czasami zarozumiały, skłonny do zazdrości i namiętności, podejrzliwy.

Jego nadrzędną cechą charakteru jest wielka siła, dzięki której potrafi on znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiązać każdy problem i iść przed siebie ze świadomością, że postępuje prawidłowo.

Jak żaden inny mężczyzna Skorpion jest bardzo intuicyjny i ma wyczucie odnośnie do szczegółów. Cechuje go też spora inteligencja oraz umiejętność planowania, a także pomysłowość. Nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia, której nie potrafiłby rozwiązać.

Jako partner w związkach jest niestety dość trudny. Samolubny i egoistyczny, oczekuje od kobiety, aby była mu uległa w każdej dziedzinie. Oczywiście jednak musi być powabna i inteligentna, a także pełna temperamentu, namiętna podobnie jak on. Lepiej sprawdza się natomiast w codziennych kontaktach z innymi ludźmi – odbierany jest jako osoba bardzo uczynna, miła i serdeczna, na którą można zawsze liczyć.

Najlepsze dla niego partnerki to zodiakalne Raki oraz Ryby, które pozwolą mu nad sobą górować, ale równocześnie nie będą się czuły w takiej sytuacji źle.

Skorpion – ciekawostki

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Panna, Ryby, Rak

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Lew, Bliźnięta, Wodnik

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: granat, onyks, topaz, ametyst

SPRZYJAJĄCE KOLORY: granatowy, różowy, czarny, biały

Zawody, w których mogą się sprawdzić:  kultura, biznes, służba zdrowia, wojskowość, nauka

Tags: , , , , , , , ,

13 komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

 1. Pati pisze:

  Co do kobiet w znaku skorpiona,to tutaj w zupełności zgodzę się z opisem..nic dodać ani ująć.

 2. ??? pisze:

  ja jestem skorpionem i tak samo się zachowuje

 3. wrozka ameba pisze:

  polecam fajniósi choroskopik

 4. Natasza pisze:

  Naprawdę mam siłę psychiczną? Niewiedziałam xDDD

 5. kamil pisze:

  Jestem skorpionem i to jest gówno co pisze jakie znaki sprzyjajace są
  Na każdym innym portalu na horoskopach pisze zupełnie coś innego wiec dla mnie to jest bajeczkaaaaaaaaaaa

 6. Nela pisze:

  jednak coś znaki zodiaku prawdy mają w sobie .
  Im więcej się zagłębiam i oceniam świat dookoła siebie , tym więcej widzę podobieństwa w tym co czytam .

  Pozdrawiam miałam Skorpiona w rodzinie i wiem jak czasem ciężko za nimi nadążyć .

 7. Magda pisze:

  Jestem Skorpionicą, zauważyłam że lubię inne osoby spod tego znaku, zarówno mężczyzn i kobiety, jakaś taka więź… I nie wiem jak to jest ale ryby i raki. Na palcach jednej ręki mogę wymienić osoby którym mogę naprawdę zaufać, i są to naprawdę osoby spod znaku ryb i jedna spod znaku raka ( z którą często się spieram, bo to taki znak uparciuch, ale mimo to pełne zaufanie i sprawdza się!)

 8. Lwica pisze:

  Moje życie – to Skorpiony !.Były to piękne namiętne lata ale nie wiem , czy teraz po kilku kolejnych latach stabilności – bez Skorpionów , czy dalej chciałabym to powtórzyć.

 9. jajko pisze:

  Idealnie została opisana moja dziewczyna skorpion.

 10. Renata pisze:

  To wszystko prawda..taka jestem 🙂

 11. Magdalena pisze:

  muszę skomentować, że niby jestem niestabilna emocjonalnie? To jakaś bzdura kto to pisał jakis osioł zapewne, :-))) Skorpionice są właśnie pewne, stałe i nie spodziewaj się zmian do końca, jeśli jesteś przyjacielem to do końca, jeśli wrogiem z okazji wyrządzenia krzywdy 🙂 również pamiętaj że do końca , aż otrzymasz karę :-))))))) Ja powiem że dla mnie te znaki zodiaku z przymrużeniem oka, ale jednak to jest zadziwiające że w moim dotychczasowym życiu tak głębokie dobre znaki okazały się przede wszystkim rybami , rakami (no zadziwiające że to woda!!) i koziorożcami w sprawach pracy zupełnie zgodne

 12. Teoria Spiskowa pisze:

  Jestem skorpionem i mogę śmiało stwierdzić, że wiele z tego, co napisano jest prawdą, jednak nie w 100%. Oczywiście, uwielbiam mężczyzn pewnych siebie, wiedzących czego chcą i radzących sobie w życiu 🙂 Jednak napisane jest, że są zamknięte w sobie, nieśmiałe… Jestem totalnym przeciwieństwem tego, szybko potrafię dostosować się do ludzi, sytuacji dzięki czemu otaczam się pozytywnym towarzystwem. Jestem osobą z ogromnym poczuciem humoru i ah, bym zapomniała! Na głowę nie dam sobie wejść, jednak wolę, żeby ktoś brał całą odpowiedzialność na siebie, potrafię omotać kogoś w bardzo ciekawy sposób, że cała wina spadnie na drugą osobę. Nie męczy mnie sumienie, nigdy. Jestem w związku z mężczyzną spod znaku barana, śmiało mogę stwierdzić, że jest miłością mojego życia. Zaczęło się kulturalnie od przyjaźni, później on coś poczuł. Męczył się kupę czasu by zdobyć mnie, ale koniec końców jesteśmy razem, choć w sumie to nie istotne, to musiałam się tym pochwalić! Wolę, kiedy to on jest osobą dominującą w związku, co nie znaczy, że się podporządkowuje. Jeszcze biedny i naiwny nie wie, że to wszystko jest zwykłym podejściem psychologicznym jak i również zwykłą manipulacją 🙂

  • Skorpionik pisze:

   Hłe hłe „TEORIA SPISKOWA” Uważaj, mam paru kumpli baranów, którzy są urodzonymi kłamcami, ten znak kłamie, możesz sobie nie wierzyć, ale zobaczysz jak będzie 🙂 Wydaje Ci się tylko, że masz wszystko pod kontrolą 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top